Samsung'dan iPod'a cep şeklinde rakip

Samsung'dan iPod'a cep şeklinde rakip. Yeni telefonun özelliklerini sizler için inceledik.

Daha ince görünüm, daha uzun soluklu pil

Daha ince görünüm, daha uzun soluklu pil
İncelik her zaman moda: Açık haldeyken sadece 7 mm.

Şık, metal görünümü ile göze hitab eden bir tasarım. Bunun yanısıra kullanımı kolay ve uzun süre dayanıklılık gösteren pillere sahip. U900' ün tek eksiği dil seçenekleri.

Anaveriler
Yüksekliği 14 mm olan U900'ün görünümü son derece ince. Seçkin dış kılıfı ile beraber sadece 112 gram ağırlığında - aslında bu o kadar da azımsanacak bir ağırlık değil, ancak elinizle olan uyumu bunu fark etmenizi engelliyor. Bu arada pil: Soul tam zamanlı GSM gönderimi ile 4 saat 42 dakika boyunca ayakta kalmayı başardı ve bu özelliği ile ünlü az sayıdaki telefondan biri olduğunu gösterdi.

Kullanım
Test telefonunun açılırken ve kapanırken son derece rahat bir tutuşu olduğunu gözlemledik. Açık haldeyken görünen metal tuş takımı da çok şık ve tuşların yazıları rahatlıkla seçilebilecek şekilde. Buradaki yenilik, ekranın altındaki dokunmatik yüzey. Beş adet sensör tuşu sayesinde menü seçeneklerini teker teker açmanız mümkün. Bu seçeneklerden dördünü hızlı başlatma seçenekleri olarak ayarlayabilir ve bu şekilde başlangıç ekranında görünmelerini sağlayabilirisiniz. MP3 Oynatıcı gibi bazı uygulamalarda sensör tuşları değişiyorlar. Oynat,durdur vs gibi sadece ihtiyacınız olan tuşlar görünüyorlar.Dokunmatik tuşlara tıkladığınızı onaylayan bir de titreşim özelliği mevcut. Testimiz sırasında dokunmatik yüzey zamanında ve doğru reaksiyonlar gösterdi, sadece internet tarayıcısında sayfaların alt kısımlarını görmek için sayfayı kaydırmak istediğimizde biraz sorun yaşadık.

<strong>İncelik her zaman moda:</strong> Açık haldeyken sadece 7 mm.Ekran ve Ses
Ekran 33 X 44 milimetre ve bilgileri çok net gösteriyor. Dört art alan seçeneği de telefonun genel zarif hatlarına uygun. Ancak semboller her zaman anlaşılır değiller. Örneğin bir puzzle parçasının ardında „Uygulamalar" bulunabiliyor. Daha derinlerdeki menü başlıkları oldukça uzun. Dokunmatik ekran sebebi ile kullanıcılar önce gerçek ekrana tıklamaya yönlendiriliyorlar.

Ses testinde U900 ortalama bir başarı gösteriyor. İyi anlaşılır olsa da genelde karşı taraftaki konuşmacıyı biraz gürültülü duyuyorsunuz. Ev telefonları ile yapılan konuşmalarda sesler daha net ve doğal geliyorlar. Hoperlör özelliğini kullanırsanız karşı tarafın sesi metalik bir yapıya bürünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ya öyle telefonlar çıkıyor ki yeni telefon alsam 2 gün sonra eski model oluyor yenisi çıkıyor :D

samsung u600 kullandım.Şunu anladım ki estetik telefonda hiçbir işe yaramıyor.
samsung'un tema desteği bile olmayan,en ufak uygulama yüklemek için bile telefonada saçma sapan şifreler yazmak zorunda olduğunuz saçma sapan java yazılımını geliştirmediği sürece bir daha asla kullanmam.

SAMSUNG D900İ KULLANIYORUM.NOKİA N91 GİBİ KOCAMAN BİR TELEFONDAN SONRA GECTİM ONA VE SAMSUNG'TAN ASLA BİR DAHA AYRILMAM.İNCE SADE VE DAYANIKLI BİR TELEFON TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILAR AYRICA 5MP HER İNSANA FAZLASI İLE YETER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

telefonda bu özelliklere gerek yok ben sadece alo diyorum yeter diyorsanız alın 100 liraya bir telefon tamam müzik dinleyecem di.yosanız 20 liraya bir mp3 çalar fotoğraf çekecen diyorsanız 100 liraya bir makina alın kkurtulun bu ne ya hepsi içinde telefonlar hiç de değilse biraz profesyonel olsun...

ya bu u900 için ne diosunuz güsel bi telefona benziyo..bnde almaı düşünüom inş.de alırım da size soruorum (kullananlara) ne dersiniz güsel mi*?

u900 herkese tavsiye ederim harika bi telefon hoparlörü hariç tabi ama eerki sesi sorun etmiyorsanız harika bi telefon:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir