Samsung'dan iPod'a cep şeklinde rakip

Samsung'dan iPod'a cep şeklinde rakip. Yeni telefonun özelliklerini sizler için inceledik.

Donanım: Daha çok tempo lütfen!

Donanım: Daha çok tempo lütfen!
Tercihler: Bir çok ek ayar yapabilirsiniz.

Siz sörf yaparken U900 HSDPA Faz 3 kuvvetli bir şekilde hız getiriyor. Yinede bilgisayar ve cep telefonu arasındaki bilgi alış verişi o kadar da iyi değil.

Telefon ve veri fonksiyonları
Samsung telefon fonksiyonları konusunda üzerine düşeni yapmış: Triband-cep telefonu 1.000 kişilik bir telefon rehberi ve 500 kısa mesaj kaydı tutabiliyor. Hoperlör, takvim, konuşma hafızası,alarm, kronometre, hesap makinesi, hatırlatma - hepsi içinde. Altı adet tercihten birini içinde bulunduğunuz ortama göre seçip, kullanabilirsiniz. Tek eksik: bu telefon ne dil seçeneği nede dil kullanım ayarlarına sahip.

Cep telefonunun her zamanki internet sörfü ve mail yollama işlemleri için HSDPA üçüncü faz desteği var.Bilgi aktarım hızı teorik olarak saniyede 7,2 Mbit. Pratikte ise bu tempo saniyede 3,6MBit ' e kadar düşüyor.

Web tarayıcısı bir kaç saniyede internet sayfalarını açarken, bilgisayar ile cep telefonu arası bilgi aktarımı söz konusu olduğunda herşey o kadar hızlı değil. Bilgisayar, cep telefonu ile birlikte hafıza kartı olmadan cep telefonunu tanımıyor. Bilgi aktarımı için bilgisayarınıza bir de PC Studio yüklemeniz gerekiyor. Testimiz esnasında 3MByte'lık verinin cep telefonundan bilgisayara aktarılması 85 saniye sürdü. Bir hafıza kartı ile aynı iş için sadece 6 saniye beklememiz gerekti.

<strong>Tercihler:</strong> Bir çok ek ayar yapabilirsiniz.Multimedya
Samsung cep telefonu aydınlık bir LED ışıklandırması ile 5 Megapiksel kamerayı da bünyesinde barındırıyor. Samsung'a donanım konusunda da söylenecek pek söz yok. Yani otomatik odaklamayı, resim sabitleyiciyi, otomatik resimleyiciyi, ISO-Ayarlayıcıyı yada birbirinden farklı renk düzenlecileri kullanabiliyorsunuz.Kamera aynı zamanda 320X240 Piksel büyüklüğünde vidyo kaydıda yapma özelliğine sahip.Test fotoğraflarımız oldukça kaliteliler: Netlik ve renkler tatmin edici, ancak aynı şekilde 5 Megapiksel kameraya sahip Sony Ericsson K850i den daha kaliteli değiller.

Samsung medya oynatıcısını kullanmak son derece kolay. DRM-kopyalama korumasına sahip şarkılar dahi bu oynatıcı için hiç problem değil. Dokunmatik yüzeydeki doğru sensörler ile oynatıcıyı kullanabiliyorsunuz.Ekranda sanatçı ve albüm bilgileri gösteriliyor.Dokuz ses ayarı sayesinde kalitesini tam kulağınıza uygun bir şekilde ayarlayabileceğiniz müziğin sesini istediğiniz kadar yükseltmeniz de mümkün. Kulaklığı tercih edenler için ise cep telefonu ile beraber bir kulaklık da veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

ya öyle telefonlar çıkıyor ki yeni telefon alsam 2 gün sonra eski model oluyor yenisi çıkıyor :D

samsung u600 kullandım.Şunu anladım ki estetik telefonda hiçbir işe yaramıyor.
samsung'un tema desteği bile olmayan,en ufak uygulama yüklemek için bile telefonada saçma sapan şifreler yazmak zorunda olduğunuz saçma sapan java yazılımını geliştirmediği sürece bir daha asla kullanmam.

SAMSUNG D900İ KULLANIYORUM.NOKİA N91 GİBİ KOCAMAN BİR TELEFONDAN SONRA GECTİM ONA VE SAMSUNG'TAN ASLA BİR DAHA AYRILMAM.İNCE SADE VE DAYANIKLI BİR TELEFON TÜM İHTİYAÇLARI KARŞILAR AYRICA 5MP HER İNSANA FAZLASI İLE YETER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

telefonda bu özelliklere gerek yok ben sadece alo diyorum yeter diyorsanız alın 100 liraya bir telefon tamam müzik dinleyecem di.yosanız 20 liraya bir mp3 çalar fotoğraf çekecen diyorsanız 100 liraya bir makina alın kkurtulun bu ne ya hepsi içinde telefonlar hiç de değilse biraz profesyonel olsun...

ya bu u900 için ne diosunuz güsel bi telefona benziyo..bnde almaı düşünüom inş.de alırım da size soruorum (kullananlara) ne dersiniz güsel mi*?

u900 herkese tavsiye ederim harika bi telefon hoparlörü hariç tabi ama eerki sesi sorun etmiyorsanız harika bi telefon:)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir