Yerli bilgisayar dünyasında yeni bir oyuncu

Atmaca'dan "WOON" ve "SUNNY" markaları ile yerli bilgisayar sektörüne yeni bir nefes geliyor.

Yerli bilgisayar dünyasında yeni bir oyuncu

2008 yılına yeni bir yatırımla başlayan Atmaca Grup, elektronik alanındaki ürünlerine bilgisayarları da ekledi. Sunny ve yeni markası Woon ile bilgisayar pazarına giren Atmaca Grup her iki markasıyla da masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, LCD PC ve tablet monitör gibi yeni ürünlerini tüketicilerle buluşturuyor.

Hem fiyat hem de performans olarak tüketici odaklı konumlandırılan tüm bilgisayar ürünlerinin pazarlaması ise Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. tarafından gerçekleştirilecek.

Atmaca Grup, 30 yıllık pazar bilgisi ve üretim deneyimi ile Türkiye elektronik sektöründeki faaliyetlerini sürdürüyor. Atmaca Elektronik çatısı altında çok sayıda elektronik ürünü tüketicilerle buluşturan şirket, Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. ile de iki yeni bilgisayar markasını tüketicilerin tercihine sunuyor. Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. tarafından pazarlanacak olan "Sunny" ve "Woon" marka bilgisayarlar ve sağladıkları avantajlarla farklılık yaratılması hedefleniyor. "Woon" marka bilgisayarlar daha profesyonel kullanıcıların, "Sunny" marka bilgisayarlar ise başlangıç seviyesindeki kullanıcıların en konforlu şekilde faydalanabilmesine yönelik tasarlandı. Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. her iki markasıyla masaüstü ve dizüstü bilgisayarların dışında LCD PC ve Tablet PC gibi yeni ürünleriyle profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Yerli bilgisayar dünyasında yeni bir oyuncuAtmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Yetkin Şekeroğlu, bilgisayar sektörüne girmeleri ve bu alanda gerçekleştirdikleri yatırımlar ile ilgili şunları dile getirdi:

"Atmaca Grup olarak bilgisayar sektörüne farklı açılımlar sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Bugüne kadar Sunny markası ile çok sayıda ürüne imzasını atan Atmaca Grup, 2008 yılı ile birlikte bilgisayar sektöründe de Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. olarak hizmet verecektir. Elektronik sektöründe yer edinmiş Sunny markası ve yeni markamız Woon ile sunacağımız bilgisayarların tüketiciler tarafından tercih edilecek çok özel niteliklere sahip olduğunu gururla vurgulamak isteriz. En temel farklılığımız ise rekabeti sadece fiyatta değil kalite ve serviste de yaşatacak olmamız. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız gereği satış ve satış sonrası hizmetlerimizde kalite ve güven en önemli unsurlardır. "

Yeni bir yerli marka: WOON

Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş tarafından, "Woon" markası altında PC, LCD PC, Notebook ve Tablet PC'ler satışa sunuluyor. Özellikle profesyonel kullanıcıya hitap eden "Woon" marka bilgisayarların konsepti, kullanıcıların tüm ihtiyacını karşılamaya yönelik tasarlandı. Özellikle LCD PC Türkiye'de yerli üreticiler tarafından pazara sunulması açısından bir "ilk" olma özelliğini taşıyor. Bu özellik ile birlikte LCD PC'lerin upgradable olması uluslararası markalara karşı en önemli avantajları arasında yer alıyor.


Woon marka bilgisayarlar özellikle "Notebook" modelleri ile dikkat çekecek. Tüm üstün nitelikleriyle birlikte taşıma kolaylığı da sağlayan "Woon Notebook"lar, 699$ ile 999$ arasında değişen fiyatları; tüketicilerin tercihlerine göre farklı renk seçenekleri ve farklı dizaynları ile tüketicilerle buluşacak.
Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş., Tablet PC'leri daha geniş kitlelere ulaştırabilmek amacıyla çok özel bir fiyat politikasıyla pazara sunuyor. "Woon" Tablet PC'ler 19inch boyutundaki desktop monitörü sayesinde bir kalemle el yazısını algılatma, istenen doküman üzerinde fırça veya kalemle değişiklik yapabilmeyi sağlıyor. Tablet monitörler 599$'lık perakende fiyatı ile istenen her PC'ye uygulanabileceği gibi farklı markalara da adapte edilebilecek. Woon markası adı altındaki Tablet PC'ler de 999$'a satışa sunulacak. "Woon" marka bilgisayarlar Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş.'ye özgün satış kanalları ile teknoloji marketlerde tüketicilerle buluşacak.

Başlangıç seviyesi için: SUNNY

Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş. "Sunny" marka PC ve Notebook'ları ile de giriş seviyesindeki kullanıcılara hem uygun fiyatlı hem de kullanım kolaylığı yüksek ürünler sunuyor. PC'lerinde tek tip kasa ve Notebook'larında da tek model sunacak olan Sunny, kullanım kolaylığı ve uygun fiyatı ile başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için alternatif bir seçenek oluşturuyor. "Sunny" marka bilgisayar ise Atmaca Elektronik'in bayilerinde tüketicilerle buluşacak.

Müşteri memnuniyetine verdiği önem çerçevesinde güçlü bir alt yapı oluşturan Atmaca Bilgisayar Teknolojileri A.Ş., teknik servis alanında da kullanıcılarına yüksek standartlar sunuyor. 81 ildeki 100 noktada yedek parça stoklu teknik servis hizmeti veren ilk markalar olma özelliğine sahip "Sunny" ve "Woon" bilgisayar kullanıcıları, her teknik serviste onarım bedellerini gösteren fiyat listesini de görebiliyor.

Bilgi için:
0 212 352 41 92

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

Çok güzel bir haberde WOON markası ilginç geldi daha çekici bir isim bulunabilirdi..

pcnin yerlisi olmazki zaten bütün parçalar dışarda üretiliyor

Vaaayyy :) Bu habere sevindim. Umarım pazar kızışır ve sonuç olarak biz son kullanıcılar karlı çıkarız ;)

Kaliteli malzemeden, sorunsuz servis hizmeti , uygun fiyat, sağlamlık vs. iyi özellikleri olursa neden tercih etmeyelim? Bu tür özellikleri içermezse diğer "yerli markaların" kaderini yaşamaktan öteye gidemez...

kaliteli, kullanışlı vede sağlam malzeme olursa en önemliside bunlara karşılık fiyatıda fazla olmasa nden olmasın elbette tercih edlir. hayırlı olsun...

marka bilgisayarların toplamalara karsı durabilmesi icin teknik özellik gerekmez, cünkü toplamalar zaten cok iyi ürünlerde yapılıo. markanın farkını genis kapsamlı teknik servis hizmeti, hazırladıgı ürünlerin calısmaları, kampanyaları promosyonları vs. vs.... umarım bunları iyi düsünüp yaparlar...

sunny SQNY WOON ? bunlara kalırsa iş...sunny WOON denen olay sadece kasanın üstüne damgasını vurmaktan ibaret değil mi?

umarım başarılı bi giriş yapar. woon marka pcler çok fazla pazar payı alamaz. zaten onu alack profesyoneller toplama pc yapacaktır...

eminim woon, sunny den fazla satıcaktır. çünkü firmalar reklam yapmayı ve reklam olmayı sever... patronların "en iyisi bizde, çünkü woon aldık :) " sözlerini duyar gibiyim. çünkü tarih tekerrürden ibarettir; aidata, pro2000 vs.vs.vs.vs. gibi :) (yerli veya yabancı farketmez, bütün markalar için geçerli :) )

Bilgisayarların ,televizyonların ve daha yüzlerce elektronik eşyanın neresi yerli anlayamadım. Hangi elektronik eşyayı alırsanız içini acıp baktığınızda kartlarında mutlaka madein chıne, tayvan.malezya,markası var.Eskiden Japon malları vardı fiyatlarının yüksek olmasından dolayı şimdi onlarda piyasada görünmez oldu.Hangi teknolojide hangi bilim alanında birtek yerlimiz oldu? Hangi işadamımız bir araştırma geliştirme bölümü kurmuş? Sanayicimiz montaj pazarlamakta.bilim adamımız anıtkabiri arşınlamakta Bu yüzden silahlı kuvvetlerimizde ;amerikaya israile avrupaya muhtaç olmakta.Esas konuya gelince:madem ürününüz yabancı malzemenin montajından ileri gitmiyor.hiç olmazsa ismi yerli olsun.malzemesini getirin evimde size günde 40 tane bilgisayar yapayım.Sizde yabancı bir isim koyar yerli malı diye satarsınız.Hem bu şekilde fabrika işletme masraflarından'da kurtulmuş olursunuz.Saygılarımla.

SUNNY adı altında bilişim piyasasına girdiğinden dolayı tebrik ederim ama şu varki piyasada akıl almıyacak kadar pc firması var tabi bunların başında distribution anakart firmaları var bunlara ne kadar rakip olur bunuda zaman gösterecek tabi son kullanıcı için fiyatlar biraz daha cazip olacak :))

ben bu topla, adını koy, sonra sat mantığı ile türk malı satıldığına inanmıyorum. neresi türk malı??? nerede bizim fabrikalarımız??? nerede bize ait işlemciler, çipler???

ciddi olarak fabrikası olan ve tasarım olarak türkiyede tasarlanan büyük üretici olarak vestel var. oda birçok üremi dışarıdan hazır parçalarla tedarik edip montajlanıyor. üreticiyim diye geçinen diğerleri, mahalle aralarında bilgisayarcılar olurdu ön tarafa sticker yapıştırlardı. bunlarında onlardan bir farkı yok. kalitesiz fason tasarımları dünyanın parasıyla satmasınlar.

Kendimizi Kandırıyoruz bir transistör bile üretemezken başkalarının ürettiği parçaları toplayıp üzerine Türk Malımı yazalım . Artık Uyansak fena olmazmı

Diğer yorumcuların söylediği gibi parçalar dışarıdan gelecek şirketin kendilerinin üreteceği kasa,p.su,monitör,klavye mouse,speaker,kulaklık,webcam vb donanımlar da estetik ve kalite olmadığı sürece hiç bir anlamı yok

bi onlar kusurdu sanki urettikleri diger seyler cok saglam ve guvenilirde... sunny gitsin siyah camli tipo arabalara cakma teyp uretsin. dunyada 5 marka disinda laptop alinmaz. sunny de ne? icecek ismi gibi...

abi nedir bu merak bizim milletimizde ,neyi üretecekler neyi? bırakın allah aşkına ya inanın tarafsızım ama herkes kendi teknolojisini yaratırken biz yine dışarıdan alıcaz herşeyimizi sonra ismi woon olacak yok sunny olacak, kimse dur demiyo tabii..hakkımızda hayırlısı...sonumuz hayır olaaaaa.

atmaca ya güveniyoruz:)

Sunny ye neden güvenilmiyor bence vestelden arçelikten kat kat iyi. adamlara saygı duymak lazım nerden nereye

bugün Türkiye'de satışa sunulan laptopların markası dışında bütün parçaları uzak doğu. Yani ya Çin ya da Tayvan adını çok övdüğümüz belli markalar bile parçalarını uzakdoğuda yaptırmakta. Yalnız isimleri batı kökenli. Kendimizi kandırmayalım. El toplarken iyi Türk topladımı kötü. var benim vatanımda toplansında çalışanımız para kazansın.........

Bazı arkadaşların kötü yaklaşımlarını anlıyorum... Fakat her ne olursa olsun firma %100 Türk ise ürününü alma taraftarıyım. Umarım bizlerin bu duyarlılığı karşısında kazandığı para ve sermaye ile bu işin teknolojisini geliştirme işini seçer. Ama birçoğumuz çok şüpheli haklılar çünkü bugüne kadar türk malı olup aldığımız ama kazandığı para ile daha iyi ürün yerine git gide daha kötü ürün satanlardan dolayı kimseye güvenimiz kalmamış...

Yok yere paranı boşa vereceksin nitelendirilmesini göz önüne alarak bile almanızı tavsiye edioyorum.

sizlerin buraya yazmış olduklarınıza katılmıyorum.anlayamadığım şu sony işlemci,harddisk,ram,ekran kartı üretmiyo yada birçok laptop markasının böyle bir üretimi yok aynı özelliklerde bir bilgisayara sadece markası için fazladan 200-300 $ verecek kadar zengin bir toplum değiliz.amaç sadece işimizi görmesi ve arkasında servis hizmetinin olması.topla ismini koy mantığı yanlış diyen arkadaş önce bir araştırsın derim karşısına yüzlerce ürün çıkar böyle herkes herşeyi yapacak diye bir mantık dünyada yok zaten

selamlar arkadaşlar konu ile ilgili söylüyorum masaüstü pc vardı ve başka bir laptopum daha vardı ve sunny laptopu aldım hobi olarak pc donanım ve yazılımla uğraşıyorum bu yüzden bir sürü bilgisayar tamir ettim. vista istemeyen bir sürü insanın laptopunu XP ye çevirdim ve hiçbirine ne orjinal VISTA cd si nede DRIVER cd leri verilmişti.. yani o kadar orjinal VISTA alıyorsun ve elinde RECOVERY denen D sürücüsünde bulunan aptal bir kurtarma mekanizması var.. tabi ona virüs bulaşması kimsenin umrunda değil. ve o tamir ettiğim pc lerin sahipleri VISTA nın kasmasından şikayetçi oldu hep. ama aldığım sunny laptopta VISTA süper çalışıyor. elimde VISTA starter orjinal kutusunda CD m var. ve İKİ ADAT DRIVER CD Sİ. XP İÇİN AYRI VISTA İÇİN AYRI.. BİTTİMİ YOO HAYIR :) ORJİNAL NERO 7 CD Sİ BİTTİMİ :D BİTMEDİ CYBERLINK ORJİNAL PRODVD CD Sİ.. FİYATIDA UYGUN. VISTA YI İLK KEZ BU BİLGİSAYARDA SEVDİM. VE BU CD LERİ ŞUAN SATILAN HANGİ LAPTOP LA BERABER ALABİLİYORSUNUZ HADİ DRIVER LARI BIRAKIN VISTA CD SİNİ HANGİ LAPTOP VERİYOR??? TÜM VERDİĞİM PARAYA FAZLASIYLA DEĞDİ. HIZINDANDA MEMNUNUM. Kİ ŞUAN MASAÜSTÜ PC ME VE DİĞER LAPTOPUMA BAKMIYORUM BİLE :D İKİSİDE GÜZEL PC LER...

Kimse Almaz Sunny yi

SUNNY marka bilgisayar mı ? 1 yaşıma daha girdim hadi hayırlısı ,SUNNY marka almak biraz saçma olur bence başka marka mı kalmadı soruyorum size gidin CASPER alın AİDATA alın derim çok daha iyi olur...

herkez zengin biliyo bizi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play