"Yılın oyunu" şimdi iOS'ta bedava!

iPhone'un popüler ücretli oyunlarından bir tanesi, muhtemelen kısa bir süre için ücretsiz!

  • Zeynel A. Öztürk
"Yılın oyunu" şimdi iOS'ta bedava!

iPhone'unuzda veya iPad'inizde oynayacak ücretsiz bir oyun arıyorsanız, sizin için yeni bir fırsat var. Grafikleriyle büyülediği kadar eğlenceli olan bulmaca-macera oyunu Monument Valley, App Store'da ücretsiz hale geldi.

Normalde 4 dolar fiyatla satılan uygulama, 2014'te Apple tarafından "Yılın Oyunu ve Tasarımı" ödülünü almıştı. Bu yeni fırsatın ne kadar süreceği ise bilinmiyor. Popüler oyunun Ocak 2015 itibariyle 5,8 milyon dolar gelir elde ettiği, bu gelirlerin büyük bölümünü iOS'taki satışlardan sağladığı ortaya çıkmıştı. Oyunun yapımcısı, satışların yalnızca yüzde 5'inin Andorid'den yapıldığını söylemişti.

Oynat Monument Valley, şimdi iOS'ta bedava! iPhone'un popüler ücretli oyunlarından Monument Valley, muhtemelen kısa bir süre için ücretsiz!

Oyunun Android sürümü ise şu an Amazon Underground üzerinden ücretsiz olarak sunuluyor. Görünen o ki oyunun geliştiricisi, oyuncuların ilk 10 seviyeyi hemen bitirip 2 dolarlık yeni eklenti Forgotten Shores'u satın alacağından emin.

Apple App Store bağlantısı: Monument Valley (ücretsiz)

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

teşekkürler chip güzel tiyoların için

@03 Aralık 2015 01:17 "tiyo" derken? tüyo o tüyo. birde teşekkür ediyor.

Kesinlikle herkesin alıp oynaması gereken bir oyun. Bir sanat eseri desek yeridir. Parasını da sonuna kadar hak ediyor.

Ücretsiz olmadan önce vShare ile indirip oynamıştım sadece 1 gün içerisinde bitirdim oyunu ve paralı bir bölüm daha var ücretli uygulama olduğu halde. Resmen para tuzağıydı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play