Yine iPhone 6, yine bir sorun!

Bir yandan bükülme, bir yandan da iOS 8 sorunları ile uğraşan Apple, yeni bir darbe daha aldı...

iPhone 6'nın yeni sorunu: Mavi boya!
Kot pantolonlar iPhone 6'ları mavi yapıyor

Her akıllı telefonun kendisine özel sorunları vardır. Fakat iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri piyasaya çıktığı günden itibaren tüm dünyada yankı uyandıran bükülme sorunu ile yetinmeyecek gibi gözüküyor. Neden mi? Çünkü cihaz üzerinde kullanılan yapışkanda da sorun olabilir...

Anlayacağınız bir yandan bükülme sorunu, bir yandan iOS 8 işletim sitemi ile gelen bug'lara, harici ve tamamen farklı bir sorun daha eklendi ve işin komik yanı, sorunu tetikleyen etken maddenin yine pantolonlar olması! Özellikle iPhone 6 Plus modeli kullanan kişilerin, pantolon ceplerine zor giren ve girse de zamanla kıvrılma yaşadıklarını beyan ettikleri şikayetlere bir de renk değiştirme eklendi... Evet, doğru duydunuz. Yayınlanan bazı kullanıcı raporlarına göre cihazın etrafını çevreleyen yapıştırıcı doku, zamanla pantolonun rengine dönüşmeye başlıyor.

Bir kot örneği ile başlayan boyanma durumu, gün geçtikçe farklı bir hal alıyor zira rengi çeken yapıştırıcı dokuyu eski haline getirmek bir hayli zor. Fakat burada büyük miktarda kullanıcı hatası olduğunu da unutmamak lazım; özellikle yeni aldığı kotları "giymeden önce yıkayın" talimatını hiçe sayarak kullanmaya başlayanların sayısı hatırı sayılır miktarda. Hal böyle olunca telefon ya da herhangi bir ürünün boya çekmesi de normal.

Tabi telefon yapışkanının boyanması başlı başına bir sorun ama yine de son kullanıcı olarak biraz dikkat edersek, böyle sorunlardan rahatlıkla kurtulabiliriz.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Renkli pantolonlarda yıkansa bile oluyor.. Samsung galaxy s5 kullanıyorum. ve bu sorun sadece kapaklı kılıfta oluyor beyaz olduğu için. ama silince hemen geçiyor tabi iphone metal olduğu için onu bilemem. Telefon üreticileri bu sorunu çözmeli.

Ayfoncular habere gelin

Apple'ı savunuyorsunuz şu an, ben istediğimi istediğim şekilde giyebilirim. Bu telefonu alıyorsam böyle sorunlarla karşılaşmamalıyım

Apple eskiden yenilikte rekor kırıyordu şimdi sorunlarda

Ne uğraştınız be

Sorun denilen şey bu mu? Gülüyorum arkadaşlar size. Oturunda kendiniz telefon yapın. Ne kadar şımartıldık anlayamıyorum.

@26 Eki 2014 14:13 oturunca yamuluyor malesef

Hahahaha, Samsung kullan farkı yaşa.

çok merak ediyorum şu cihazları monte edip direk piyasaya mı sürüyorsunuz. hiç mi test aşamaları yok bu cihazların. hayır sadece apple için değil diğer firmalar için de soruyorum.

L 925 istersen boya pantolonu kurutmadan giy koy telefonu gör çekiyomu boyayı

Yahu ne kadar boş haberler yapılır oldu artık. Telefonu kullananın kot pantolonu kalitesizse, rengi akıyorsa sorumlu Apple mı?

apple nin herzamanki starejisi ilk düz model sürüyor hataları düzeltip S modeli sürüyor yenilik modeli deyip itelemekte

İşte dandios işte çürük elma

14:13 git telefon yap adını 14:13 yap

bütün bu bükülme haberleri falan.. hepsi Apple'ın ios8 deki verileri arka kapı bırakmadan şifreleyebilmesinden sonra başladı. Fbi senatörlere baskı yapıyor Apple arka kapı bıraksın diye. Bir de tabii milyar dolarlık reklam piyasası var; uygulamaların takibini iyice kısıtlayabiliyorsun. Bir öneri: Facebook, instagram, messenger, twitter, google..bunların konumunu izlemesini kapatın. Göreceksiniz ki reklam sms ve telefonla taciz çok azalacak. Geriye kalanlar mobil operatörlerin yasa dışı bir şekilde bilginizi satmasıyla oluyor. Bir de mobil operatörlerin artık sesle tanıma teknolojileri var. Konuşmalarınızdan ilgi alanlarınızı takip ediyorlar.

@26 Eki 2014 19:11 sen öyle san Apple o verileri zaten yolluyor ki...

@19:05 bu sorunla iosun arasında ne güzel bağlantı kurmuşsun yüksek zekalı ziyaretçi. cidden bu tip saçmalıklara android fanboylar sazan gibi atlıyor ya sadece komik duruma düşüyorlar. kotun rengi çıkıyorsa Apple ne yapsın? yorumlarda da herkes kendi telefonunu övme peşinde. biri samsung kullan farkı yaşa yazmış. güldürtme kendine arkadaşım android kullanıcıları bile Samsungun ne mal olduğunu biliyor biraz objektif olun.

Ne samsung ne Apple. Ne varsa Microsoft da var.

Farketmezz seni alacak enayiler cok farketmezz

bütün yorumları her siteyi takip ederim kusura bakma nokia sen bizi nasıl bir dünyanın içine ittin böyle alacağın olsun

Herşey içi Microsoftu tercih edin :)))

Microsoft ve Apple kavgasina gerek yok. Kullanici hangisi ile mutlu oluyor, hangisinden verim aliyorsa onu tercih etmesi en dogal hakki.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir