Yine Modern Warfare 3'e saldırdılar!

Modern Warfare 3 de "inanılmaz suçlamalardan" kaçamadı! İşte onun yüzünden (!) olan kötü şeyler!

  • Zeynel A. Öztürk

Call of Duty: Modern Warfare 3 bu kez İngiliz milletvekillerinin ateşi altında. Dört milletvekilinin parlamentoya verdiği önergeye göre MW3, oyuncuların "halka nedensiz eylemlerde bulunmasına" izin veriyor.

Keith Vaz (Leicester East), Bob Russell (Colchester), Sir Alan Meale (Mansfield) ve Jeremy Corbyn (Islington North) adındaki dört milletvekili, bu konuyu parlamentoda tartışmak üzere İngiltere parlementosuna bir önerge verdi. Dörtlüye göre oyun "Londra Yeraltı treninin teröristler tarafından bombalandığı iç parçalayıcı sahneler" içeriyor ve bu sahneler, 5 Temmuz 2005'de meydana gelen trajik olayları andırıyor.

Sosyal sorunların nedenlerinin birinin oyunlar olduğunu düşünen Vaz, şiddet sever video oyuncuları ile şiddet suçları arasındaki bağlantının giderek daha çok ispatlandığını söylüyor. Önerge, oyunun satışına izin verilmeden önce daha çok önlem alınmasını öngürüyor.

Call of Duty'ye bir de teknik direktörden suçlama!

Louisville Cardinals teknik direktörü ise spor takımının son kaybettiği maçı Call of Duty'ye bağladı.

Teknik direktör Charlie Strong, takımının asıl işini unutup milyonların uykusunu kaçıran oyunu oynamayı tercih ettiklerini söylüyor.

Call of Duty: Modern Warfare 3 çıktığı gün satış rekoru kırmış, önceki iki Call of Duty'yi geçmeyi başarmıştı. Call of Duty serisi, tarihteki en popüler oyun serilerinden birisi olmayı başarmış bulunuyor.

Louisville'in oyunun çıktığı güne dek 3 oyun üst üste kazandığı, ancak sonrasında kaybettiği gözleniyor. Sorunu çözmek isteyen teknik direktör Strong, oyuncularına şu sözleri sarfetmiş:

"Bir hafta gibi bir süre içinde çöpe atacağınız bir oyunun bizi kontrol altına almasına izin veriyoruz."

Strong, oyuncularının Twitter'da ve sahada oyun hakkında konuştuklarını görene dek Call of Duty'den habersiz olduğunu söylüyor. Bu arada oyuncularından bir tanesi, tüm gece oyunu oynayarak ertesi gün okula gitmemiş.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

oyunu suçlamanın bir anlamı yok. bu oyun sadece simulasyondur. çıktığı günden beri 3 kere bitirdim yok böyle oyun.

o bir oyun ya sadece bir oyun neyin peşinde bu insanlar hayret walla :))

ne kadar saçma sapan gereksiz şeylerle uraşıyorlar.üstlerine kuç sıçsa suçu oyundan bilcekler.neymiş oyun terörü destekliyormuş saldırgan yapıyormuş.oyun oynayanlarmı yapıyor bombalamaları.bu adamlar her halde oyunu oynayamadılar ordan gıcık gittiler.

bu mılletvekıllerı kendılerıde oynasalar fikirleri değişirdi :D

ya bi yürüyün gidin Allah aşkına ona sansür buna sansür iyice cıvkını şıkardılar sözde mükemmel toplum olmaya doğru gidiyoruz...

bu millet harbiden ruh hastası ya valla sırf bu cod ve apple ürünlerine amaçsız ve fütursuzca saldıran ruh hastalarını acilen kliniklerde müşahade altında tutmak gereklidir. ta ki düzelip normal bir vatandaş olana kadar...

Zorlamı oynatılıyorlar oynamış ki ne oldugunu biliyor herzaman ruslarla nazileri mi kunu yapıcaklar birazda ingilizler amerikalıra saldırılsın.

"Bu arada oyuncularından bir tanesi, tüm gece oyunu oynayarak ertesi gün okula gitmemiş."

Vay Aslanım Vay! İyi Yapmış

sizin özgür iradeniz yoksa iw naapsın

Oyunu geçen gün bitirdim.Oyun gerçekten mükemmel ve en güzel yanıda ilerde dünyanın nasıl yok olacağını nasıl insanların kendi sonunu getireceklerini de anlatmış bir yandan.Gidin bunu yapın böyle olsun demiyor zaten oyunda yapılanları baz alarak ilerde neler olacağını anlatıyor.Şuan da dünya da savaşlar nedense çoğaldı her ülkede alın bu oyunda da gelişme sonucu ortada!

Bende hem okuyup hemde oyunu oynadım fakat eğitimime hiç zararı olmadı. günde 2-3saat oynarak bitirdim.
oyunun suçu yok oynayan sağlıklı düzenli şekilde oynasın.

şimdi battelfield ciler damlarlar

bunlara inat oyunu indirip oynuyorum eleştirilerden gına geldi en güzel oyunu yerin dibine soktular ya valla helal olsun

adam oyuncularına soz geciremiyorda bize ne

itiraf ediyorum hepsi mw3 yüzünden, hepsi :( (!)

Bırakın şu oyunları suçlamayı da filmlere bakın. Kırk bin türlü toplumu fazlası ile etkileyecek binlerce film var hayatımızda. Adamlar onları görmüyor gidip yılda bir kere çıkan bir oyunu suçlamak için türlü bahaneler arıyorlar. Hem o milletvekillerinin yaşları geçmiştir bence gençleri kıskanıyorum. Son nesil bizleri çıkılmaz bir dünya yoluna sürükleyecektir zaman bunu gösterecek. Gençlik olarak kendimizi toparlamamız gerekir. Nesil olduğumuz zaman gelecek nesile ne verebiliriz onu düşünmemiz de gerekir. Gençler olarak bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Artık günümüz gençleri bilgiyi daha iyi anlayıp daha iyi kullanabiliyor. Teknolojinin imkanlarını anlayabiliyor ve sınırlarında geziyorlar. Bu konuda yanlış yönlendirilmemeleri de gerekiyor...

ne yani oyun oynayanlarmı yaptı saldırıyı metroya ne kadar saçma sapan işlerle uraşıyorlar.kavalarına kuş sıçca diycekler oyunda bu sahne vardı.bence kesin bunlar oyunu oynayamadılar zorlarına gitti ondan saçma sapan böyle şeylerle uraşıyorlar.2005 teki olayı andırıyormuş.sizin filmlerinizde hep savaş hep müslümanlarla savaşıyorsunuz sanki biz kötüyüz onlar melek.ilk önce aynaya baksınlar.

bu tarz oyunlarla terör eylemlerini bağdaştırmak çok saçma. olsa olsa bu tarz oyunlar, eylemlerin gerçekleştirilme biçimine ilham kaynağı veriyor olabilir. yapılmasına değil.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play