Yine yaptı: XP kullananlara pişmanlık uyarısı

Vista'nın hayal kırıklığını Windows 7 ile yaşamak istemeyen MS, bu kez işi çok daha sıkı tutuyor...

  • Ümit Öncel
Windows 7 tanıtımı tam gaz devam ediyor...
Microsoft'un yeni hedefi şirketler...

Uzun süren beta sürecinde son kullanıcıya Windows 7'yi yeteri kadar tanıttığına ikna olan Microsoft şimdi de rotayı kurumsal kullanıcılara çevirdi. Windows ürün yönetimi grubu üyesi Gavriella Schuster, blog'unda kurumlara seslenerek "Eğer Windows 7'yi henüz değerlendirmediyseniz, bir kez daha düşünmeniz için bazı cazip sebepler olduğuna inanıyoruz" diye yazdı. Windows 7'nin özellikle kurumlar için çok daha kullanışlı olacak pek çok özelliğe sahip olduğunu belirten Schuster, beta sürümünü kurumsal çapta deneyen firmaların yorumlarının kendileri için değerli olduğunu da ekledi.

Schuster ayrıca Windows 7'nin sunduğu mobil uyumluluk özelliğinin, kurumsal çapta iletişim halinde olması gereken çalışanlar için önemli bir avantaj olduğunun altını çizdi. Bunun yanı sıra Direct Access ve Windows PowerShell 2.0 gibi ek özelliklerin uzaktan erişim ve uzaktan teknik sorunlara çözüm üretme konusunda kurumların faydalanabileceği hizmetler arasında yer aldığını söyledi.

Steve Ballmer uyarmaya devam ediyor
Diğer yandan Steve Ballmer da, Seattle'daki MVP toplantısında daha önce yaptığı ilginç uyarıyı bir kez daha tekrarladı; hala XP veya Windows 2000 kullanan firmaların sonradan büyük pişmanlık duyacaklarını dile getirdi. Ballmer'ın halen Windows 2000'den bahsediyor olması bir hata değil, zira bugün bir çok şirket halen Windows 2000 kullanmaya devam ediyor. Bakalım Microsoft, bu kez Windows 7 ile inatçı şirketleri bu inatlarından vazgeçirebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 41 Yorum

adamlar işinin gorulmesine bakıyoo şirketler yok xp y miş yok vistaymış onlar için pek onemli değil nerden baksan iş dünyası için xp 2015 e kadar iş gorurur hem ucuz hem bedava kullanma olasılığı var windows 7 e niye bütçe ayırsınlarki işleri sonuçta goruluyoo...

türksilahlı kuvvetlerinin tamamı xp ve 2000 kullanıyor ms bizimi tehdid ediyor bilelim.

Microsoft istediği kadar ballandırsın win7yi, fiyatını adam akkılı olarak çıkartmazsa şirkerler ve birçok ev kullanıcısı eski sistemlerini kullanmaya devam edicek.

Bir kişinin işini görüyorsa ne pişmanlığıymış ?? bırakın bu başkası adına karar verme işlerini. Ben Ubuntu kullanıyorum. Bana göre dünyadaki en iyi sistem. Her işimi görüyor. Win 7 de denedim geri kaldırdım. Vista dan daha güzel ama Xp nin sadeliğinden çok uzak. Windoze kullansam xp herşeyiyle yeterli.

Microsoft'a katılıyorum. Adamlar milyar dolarlık ar-ge yapıp sıfırdan bir işletim sistemi yapıyorlar; bizler hala eski sistemleri kullanmaya inat ediyoruz. Şahsen ben, Linux kullanmasam vista'ya geçerdim.

Windows 7 Build 7048'İ Deneyen Vatantaş Şuraya Yazsın Ne Kadar Hoşnut Kalmış ? Üstelik RC1 Ve Vasat Bir İşletim Sistemi Olduğuna KanıtLAMıştır Testlerde Yerle Bir Olmuştur Windows 7. Vista Sp1'İn ÇoK ÇoK ÇoK Gerisinde.Şöyle Söyliyim Bu İşletim Sistemi Vistanın Cıktığı Aylardaki Aynı Vasat Performansı Vericek.İlk Verilen Beta Olduğu İcin Sisteme YüK Getiren Birşey YOkTu Performansa YÖnelik Şeyler Eklemişlerdi.Ama Bu Sürümde RC1 Sürümünde Vasat'Dan Öteye Gecemedi Malesef. Windows 7 Gelecekde Kral MıraL DeğiL Kral Hala Xp Ama Yakında Windows Vista Sp2'Ye DevredeceK. ŞuanDa Bile Benim Gözümde Vista İdeal Dir Sistem Xp Kırılmasın :)

XP Professional'da çalışan programların çoğu Windows 7 çalışmazsa ve Windows7 de Windows\winxsx klasörü zamanla şişerse ne demek lazım. Vistanın fixlenmiş hali.

win 7 yi sevdim gerçekten.

Hala çok tereddütüm var Windows 7 ye. Hatırlarsak Vista içinde methiyeler diziyorlardı. Evet, ben şu an hem XP hem de Vista kullanıyorum ama Vistayı sadece oyunlardaki DX 10 için kullanıyorum.

tamam win7 kullandım güzel resmi kurumlar içinde güzel ama hiç vista

kullanmamış birisi win7 yi çok zor kullanır çünkü win7 de çok farklı

özellikler var ben bile vista kullandığım halde win7 de biraz zorlandım....

windows 7 vista gibi tamamen hayal kırıklığı olacak çünkü alt yapısı vista daha ne olsun ki

türksilahlı kuvvetlerinin tamamı xp ve 2000 kullanıyor ms bizimi tehdid ediyor bilelim.
*****************************
sen öyle san

Yahu şirketler xp, 2000 hatta 98 ile istediği hizmeti alabiliyorsa neden yeni işletim sistemi alsın. günde 20-30 web sitesine giren 98 kullanıcısı neden yeni işletim sistemini yenilesin. Günlük 50-60 müşteri ismini word de yazıp anamerkeze gönderecek birisi neden yeni sistem düzsün neden windows 7 ya da vista alsın???

açıkçası annemin çalıştığı yerde bir kaç yıl oncesine kadar winME(milleniun edition yani 2000)Kullanılıyordu ancak 2005yılında xp ye gaçmelerine şükrettim. hala eski yazılımları kullanıyorlar. onlar için problem deil nede olsa!

Microsoft'ta XP'yi bu kadar iyi yapmasaydı o zaman. Vista ve Windows 7 bellek canavarı. Bütün belleği işletim sisteminin janjanlı görüntüsüne mi yatıracam? Ha güvenlik derse. Sp3 yüklü ve otomatik update açık şuan.

Ya Allahım bu ms'ye kıl oluyorum.Sanane be adam isteyen herkes 2000'de kullanır xp'de vista'da kullanır.Böyle tehdit eder gibi söylemesi beni sinir ediyor.Zorla win7 kullandıracaklar.

Bedava verin geçelim 7'ye.

bir market düsünün kepek ekmegi aldiniz ve market sahibi sizi azarlamaya basliyor :) ve diyorki bu ekmegi yiyemezsin benim istedigim ekmegi yiyeceksin israrla bu ekmegi yiyecegim dersen seninle cok fena hesaplasiriz pisman olacaksin derse..
tepkiniz ne olurdu?:))

bence haklı windows 2000 veya xp kullananların kafası eskimiş.

bence haklı windows 2000 veya xp kullananların kafası eskimiş.

Windows 7 Vista dan farklı olmayacak, yeniliklerini de yeterince tanıttıklarını düşünmüyorum. Winodws Media Player ın belli özelliklerini geliştirmişler vs. Çok da önemli değil. Bana göre en önemli konu performans, az RAM kullanması, sürücü desteği. Bunlar konusunda Windows 7 sınıfta kalacak, eminim. Microsoft hep donanım üreticilerinin daha pahalı, daha kapasiteli donanım yapması için işletim sistemlerini şişirdikçe şişiriyordu. En son ekran kartlarının canını çıkarmaktalar. Artık kullanıcı bunları yutmuyor...

"bence haklı windows 2000 veya xp kullananların kafası eskimiş."

-------------
İşletim sistemi nedir ne işe yarar ? cicili bicili olmazsa işlem yapamaz mı? :s işlet bakalım bir ofis kolaydı öyle pc başı 500 dolarları havaya uçurmak. Daha içine koyacağın ekstralar donanım vs de cabası. İş görüyorsa olay bitmiştir. win7 olsa ne olur olmasa ne olur? ama adam ille son çıkanı kullanıyorum diyecek ya şöyle bir çevrede izlenim bıraksın :S

Microsoft'a katılıyorum. Adamlar milyar dolarlık ar-ge yapıp sıfırdan bir işletim sistemi yapıyorlar; bizler hala eski sistemleri kullanmaya inat ediyoruz. Şahsen ben, Linux kullanmasam vista'ya geçerdim.

---------

Bu nasıl bir anlayıştır? adam afedersin donuma kadar alsa haklıdır ; işletim sistemi geliştiriyor diyeceksin. :S . Sanki babanın şirketini ya da milli menfaatimizi kolluyorsun. Zaten birilerinin sizi çekmek istediği taraf da bu, ne yazık ki çoktan zombi olmuşsunuz. :D kalan sağlar bizimdir.

"bence haklı windows 2000 veya xp kullananların kafası eskimiş."

Seninde yenilendi galiba !!!

hiç ağlamayın.. daha çok para kazanacaklar diye atmadıkları takla kalmadı.. 2-3 yıl daha XP ile aşkımız devam edicek kusura bakmayın

hiç kimse özellikle microsoft benim hangi işletim sistemi kullanacağıma karar veremez.benim özgür iradem var. ben milliyetçiyim ve pardus 2008.2 yerli malı şletim sistemi kullanıyorum.türk malı lisanslı ve bedava. uyanın artık

bence Microsoft, xp kullananlara tehdit savuracagina onlara buradan bir fikir vereyim.xp bence en stabil haline geldi herkes onu ogrendi ve sevdi; vista ve win7 de yaptigin cilalari ve bazi gelistirmeleri xp de yap bir de xp/2010 gibi cafcafli isimli bul ver millete hem sen kazan hem musteri..:))

ben xp üzerine işletim sistemi tanımıyorum bence en kulanışlı xp
hepsini denedim linux vista ama en sonunda yine xp ye döndüm bence artık sp 3 çıktgına göre eskisinden daha iyi oldugunu düşünüyorum

Ve Hala Benim İçin Xp Forever Yemişim Vistasını Win 7 Yi

Vista neden hayal kırıklığı olsun ki. Gayet güzel. En azında xp den sonra devrim. Windows7 vistanın kopyasına benziyor.

pardüs hepsinden iyi bedava hemde daha güvenilir ve bide türk işletim sistemi artık bencede pardüse geçin .......

eskiye raĞbet olsa bit pazarina nur yagardi

Sonuna kadar xp !! Vista ve windows 7 de görünüme önem vermişler sadece.

bıktım bu windowsdan pardusla ubuntuyu denemeye başladım adamlar daha vista piyasada yokken aeronun alasını yapmışlar en güzeli bi pc de 2 işletim sistemi kullanmak, 3 de olur :))

Yok Windows 7 vVistadan çok çok iyi, hız olarak xp gibi...Ama yine görsellikte var...Yani Win7 çok iyi hayal kırıklığına uğratmazi....

xp devri artık bitmek üzere. vista ve windows 7 de farklı olan sade görünüş değil. . dx leri önemli fark.

en bizi bu Microsoftun Tekelinden kurtar Artık Tekelci Piyasasının oluşması lazım Microsoft rakipsiz kalmamalı işlerinide pek iyi yaptıkları söylenemez ve Çok pahalıya satıyorlar alt tarafı kodlarla ilgileniyorlar diyicem güleceksiniz ama doğru olan bu.Ben Linuc yöneticilerini ayakta alkışlıyorum niye mi microsoftun yaptığını bedavaya yapıyorlar...

win7 win xp le aynisi gibi sadece gorsellik on tarafta :P
sadece oyunlar icin bir cozum bulsalar cok sevincem.
suan halen xp daha iyi oyun oynayanlar icin:S

Böyle tehditler yaparak microsoft kendi kullanıcısını öldürüyor başka hiçbirşey yapmıyor. Böyle tehditler yapmaya devam ederlerse vista kullanıcısı olarak windows 7'ye elimi bile sürmeyeceğim.

sen hiç 2gb ile winmede internete girdin hızıda iyidi kaç tanede şarkı yüklemiştim

ya siz adamı öldürürsünüz xp devri kapanacak diyo hala

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play