Yok artık Facebook...

"Facebook artık gerilemeye başladı" diye düşünenler... Bu haberi okuyunca çok şaşıracaksınız...

Burak Öztürk

Facebook, şu anda 800 Milyonun üzerinde üyesi olduğunu açıkladı. Rakamlara göre en popüler sosyal ağın büyümesi, hiç de sanıldığı gibi yavaşlamış değil, asıl soru ne kadar hızlı büyüdüğü...

iCrossing'den gelen verilere göre eğer Facebook bu büyüme hızını sürdürürse, 2012 yazında 1 Milyar üye sayısına ulaşacak. Facebook'un 2006-2008 gibi yatay bir yükseliş grafiği değil, tam anlamıyla dikey bir grafik çizdiği de gözlerden kaçmıyor.

Facebook'un Amerika ve İngiltere gibi gelişmiş ülkelerde büyümesinin yavaşladığını veya durduğunu söylemek doğru ama unutmamak lazım ki Facebook diğer ülkelerde de büyümesine devam ediyor. Örneğin Brezilya'da Facebook kullanıcıları 13 Milyondan 30 Milyona yükseldi. Bir diğer örnek ise Hindistan... Orada da durum pek farklı değil: 22 Milyondan 36 Milyona çıkan kullanıcı sayısını göz ardı etmek doğru bir hareket olmaz.

Eğer şimdiden 800 Milyon kullanıcısı olan Facebook, düşünüldüğü gibi 1 Milyar kullanıcıya bu kadar erken ulaşırsa, işte o zaman dünya nüfusunun 7'de 1'ine ulaşmış olacak. Yani dünyadaki her 7 kişiden 1'i Facebook kullanıcısı olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

geri kalan 6 kişinin ise bilgisayar bilgisinin yada erişiminin olmadığını düşünecek olursak. Ki çokda yanlış bir bilgi sayılmaz, 1 2 yıla kadar facebook kullanmayan kişi kalmıyacak.

sileli 4 ay oluyor, kullanmıyorum. isterse tüm dünya kullansın gereksiz benim için

800 milyonun abartısız 300 milyonu fake hesap :)

14-18 yas arasindaki kullanicilarin neredeyse 6-7 hesabinin oldugu bir facebookta isterse 2 milyar kullanici olsun.

7 kişiden olmayanda ya hapistedir ya darülacezede :D şaka bi yana hükmettirdik facebooku internet alemine:) bizim türkler bi dandik site acıp hemen gold üyeydi altın üyeydi para kazanmaya baktılar. ulasamadılar :D

Twitter gücünü yavaştan eline alıyor. bana göre facebook kullanan ünlüler bile pek kalmadı. herkes twitteri daha rahat kullanıyor. facebook şuan küçük ergenlerin sevgili bulma ortamı. ve webmasterlerin hile ile para kazanma için kastıkları yüz binlerce fake hesaptan başka bişey olduğunu sanmıyorum.

Önemli olan kullanıcı sayısı değil, kullanım oranı. MSN'in hepsinden fazla kullanıcısı vardır ancak kullanım oranı yerlerde sürünüyor.

demek ki dünyamızda ki her yedi kisiden biri apaci olucak

Önemli olan kullanıcı sayısı değil, kullanım oranı. MSN'in hepsinden fazla kullanıcısı vardır ancak kullanım oranı yerlerde sürünüyor.
________________
MSN diğer ülkelerde bizde olduğu kadar popüler değil.

Yalnız bunların 4 te 1 i de fake hesaplardır

bedava diye 50 tane hesab açarlarsa olacagı o , hesabların yarısı inci sözlük ya

adam o an kullandığı hesabı sevmiyor diyor yeni sayfa acıcam sonra onuda sevmiyor gene sayfa acıyor bu bole devam edıyor

zaten %90 ı sahte hesaplar :D sahte hesapları silseler geriye sadece türk hesapları kalır :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play