Yok artık Pirate Bay!

Torrent devinin yaptığı inanılmaz açıklama 1 Nisan şakası gibi görünse de, niyeti oldukça ciddi!

Yok artık Pirate Bay!

Hüseyin Cem Köylü

The Pirate Bay, gökyüzünü sunucularının evi haline çevirmek ve düşük yörüngeye insansız hava araçları göndermek istediğini açıkladı.

İlk bakışta 1 Nisan şakası gibi görünen blog yazısında The Pirate Bay, yerde başlarına gelen baskılardan bezmiş olacak ki, Raspberry Pi teknolojisini kullanarak siteyi gerçekten uçuşa geçireceğini söylüyor: "GPS kontrollü insansız hava araçlarının, uzun mesafeli ucuz radyo ekipmanlarının ve Raspberry Pi gibi ufak bilgisayarların gelişmesiyle birlikte, birkaç ufak insansız hava aracını birkaç kilometre yükseğe göndererek denemelere başlayacağız. Böylece, sistemimizi kapatmak isteyenler bunu uçaklarla yapmak zorunda kalacaklar. Tıpkı savaştaki gibi..."

Bu açıklamada net olarak sunucuların gökyüzüne taşınacağı yazmıyor fakat yazılanlara bakılırsa ciddi olarak gökyüzüne korsan istasyonlar kurmayı planlıyorlar: "Daha yeni başlıyoruz ve her şeyi kavramış değiliz. Fakat artık kendimizi sadece karadaki sunucularla sınırlandıramayız. Bu, Alçak Yörünge Sunucu İstasyonları (LOSS) daha sadece ilk deneme. Modern radyo vericileri sayesinde 50 kilometre mesafeye 100 Mbps yayın yapabiliriz. Yapmak istediğimiz proxy sistemi için bu yeter de artar bile."

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Yok artık pirate bay kendini aşıcak

Bunların kafası güzel sanırım :))

korsan rayo gemisi filmiyle haberdar olduğum direnişin bir benzeri ve de başarırlarsa çok da güzel olacaktır.

önce playboy düşündü ve ardından prite bay :) anlamıyorum neden nasa değilde bu 2 hayalperest kuruluş. çağ mı atlıyoruz nedir :) veya Nasa geri kalmış olabilir :):):) gül gül koptum

uçan hollandalı

bunların içtiklerinden istiyorum :)

başta göndermelerine izin vermezler ki. Ama bir kere yapılırsa herkes aynı şekil denemeye kalkacak. Bu aralar Pirate Bay'da çok hata almaya başladım bazen siteleri işlemiyor her aramaya bulunamadı diyor.

playboyun düşündüğü uzay istasyonu idi
bunlarınki daha çok uçan bi server gibi düşün

I love a GOOD fight.

isterse yapar

korsan dediğin böyle olmalı, uzay artık yeni oknayus!

Her yenilik hayallerle başlar

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir