YotaPhone 3'ün Resmi Satış Tarihi Açıklandı!

Ön ve arkasında ayrı ekranlar bulunduracak olan YotaPhone 3'ün satışa çıkacağı tarih resmi olarak açıklandı!

  • Ercan Uğurlu
YotaPhone 3 resmen geliyor!

Rus telefon üreticisi Baoli Yota tarafından geliştirilen YotaPhone, ilk kez ortaya çıktığında büyük ilgi görmüştü. Bunun sebebi, diğer akıllı telefonlardan farklı görünümü ve kullanım biçimiydi. Arkasında da tam boyutlu bir ekran bulunduran telefon, bu ekranıyla e-kitap okuyuculara benzer bir görünüm sunuyordu. Böylece uzun kullanım süresini gözeten YotaPhone, ilk modeliyle 2013 yılında raflarda yer almış, YotaPhone 2 olaraksa 2014 yılında sahneye yeniden çıkmıştı. Bunu takiben 2015 yılında YotaPhone 3 haberleri gündeme geldi, fakat altından bir şey çıkmadı. Ta ki Çin'de henüz düzenlenen ticaret fuarına kadar.

Fuarda sürpriz şekilde sahne alan YotaPhone yetkilileri, YotaPhone 3'ün bu yıl geleceğini müjdeledi. Çin'de eylül ayında satışa sunulacağı açıklanan YotaPhone 3, ardından Rusya'da raflarda yer alacak. 64 GB ve 128 GB olarak iki farklı depolama seçeneği ile gelecek olan çift ekranlı telefon, 350 Dolar ve 450 Dolar fiyatlarla alıcı bulacak.

Sunumda YotaPhone 3 hakkında satış tarihi, depolama kapasitesi ve fiyat dışında başka bir bilgi paylaşılmadı. Ancak yeni modelin de çift ekranlı olacağı elbette kesin. Ön yüzde standart akıllı telefonlardaki gibi tam renkli bir ekran olacakken, arka yüzde ise gri tonlamalı e-mürekkep ekranla gelecek olan YotaPhone 3, bakalım üzerindeki sır perdesini ne zaman kaldıracak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Samsungdaki Always on displayin çakması olmuş.

@21 Haziran 2017 03:44 Haberi okumadığınız, telefonu bilmediğiniz ne kadar da bariz, Bu cihazda telefonun önündeki ana ekranın yanı sıra arkasında da ana ekran ile aynı boyutta bir e-mürekkep özellikli şarj harcamayan ekran bulunuyor, yani telefonun önü de arkası da ekran, Samsung'un hangi cihazında var bu? Always on display ekranın sürekli açık kalmasından başka bir şey değil ki... Kaldı ki Yotaphone ilk çıktığında (2013) Always on display'in fikri bile yoktu daha...

@Bloodin kardeş cahil adama anlatamazsın bunu boşver

çok güzel bir fikir ancak 1 ve 2. modeller düzgün pazarlanmadı. Belki 3 de adam gibi bir tanıtım yapılırda farklı bir cihaz piyasaya girer.

Sen de yorum yaz