Yotube videolarını daha kaliteli izleyin!

Youtube'daki videoların görüntü kalitesinin artırılmasının mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

Görüntü kalitesini arttırmanın yolları

Youtube'daki videolar artık 480x360 çözünürlüğünde izlenebiliyor; elbette bu bir HD görüntü kalitesinde değil. Ancak eskisi gibi 320x240 formatına göre görüntü kalitesi daha fazla. Ancak eklemek gerekir ki, bu çözünürlük artışı, önceden kaydolmuş olan Youtube videolarını etkilemeyecek, yani daha çok bundan sonraki videolar için geçerli olacak. Hatta şu an bazı videolar daha yüksek çözünürlükte izlenebilmesi için yanında ayrıca bir link veriyor.

Fakat siz hiç bu linklerle uğraşmadan, direkt yüksek kalitede videolar izlemek isterseniz bunun için birkaç adımı takip etmeniz gerekecek.

- URL ile: YouTube sayfası açıldığında, adres çubuğundeYoutube linkinin sonuna '&fmt=18' i ekleyin. Eğer sözkonusu videoyu yüksek kalitede izleme şansınız varsa, bu şekilde daha kaliteli bir görüntü elde edebilirsiniz.

- Firefox Add-On: Lifehacker grubu, Firefox için Youtube eklentisi çıkardı. Ve bu sayede demin anlattığımız URL tekniği pratiğe dönüşüyor. Ancak bu eklentinin faydası bununla sınırlı değil. Bu eklentiyle beraber, sayfa yüklendiğinde otomatikmen yürütülmeye başlayan Youtube videoların da önüne geçiliyor.

- Youtube ayarlarından: YouTube'e kayıtlıysanız, önce log-in olalım. Sonra 'hesap ayarları'(Account Settings) butonunu bulup bu sayfaya girelim. 'Video Quality' ayarını gördüğümüzde, buna klikliyoruz. Açılan yeni sayfada ise her zaman yüksek kalitede video izlemek için gerekli ayarlamaları yapıyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

youtube'a erişim sağlayabilsek, düşük kaliteye de razıyım

mozilla firefox ile baglanmak mumkun.ben hergun girip izleyebılıyrum.explorer ıle gırılemez..teknolojının gözuu seveyım:)

ben gırebılıyorum...

kardeşş youtube girmek istiorsan sen bana takıl :)
msn adresimi yazıorum ekle anlatayım sana ve yardıma ihtiyacı olanlara....

yasaklama olayları siteyi daha da çekici kılmış anlaşılan..

Kalite arttığında kotalı kullanıcılar için değişen pek bir şey olmayacak.

Youtube aşırı ziyaret ettiğim bir site değil. Ama yasaklanması da doğru değil.

youtube nasıl girileceğini anlatırsanız daha iyi olur. proksilerde artık işe yaramıyor. sadece resimler açılıyor videolar açılmıyor.

biz biliyorduk da siz yeni öğrenmişsiniz sanırım

You tube çok fazla download harcıyor.Kotalı kullanıcılar için 900'lü hat gibi.

www.vtunnel.com tıklıyoruz arkadaşlar, ardından mevcut borwser çubuğuna www.youtube.com yazıyoruz veee tabikide giriyoruz youtube sitesine. Tabi vtunnel.com daki pencere engelleyiciyi kaldırırsak ii olur. Ha bide ilk girişlerde çıkan pop-up lar uyuz ediyo ama yapacak bişey yok. Kolay gelsin......

video quality diye bişe yok ki

downloadda sorun çıkarıyor sonuna ekliyorum ama download dediğimde saçma şeyler çıkıyor anlamadım valla

you tube giriş için antisansür ü kullanıyyorum uzun zamandır sorunsuz giriyor. kaliyeli video için bahsedilen video quality diye bir bölüm yok

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir