YouTube'a 1 günlük yasak!

YouTube'a 24 saatlik yasaklama geldi. Hem de bakın nerede ve neden?

YouTube'a 1 günlük yasak!
Hakim, konu hakkında net davrandı

YouTube bu kez çok farklı bir tutuklama olayına ön ayak oldu. Google'ın Brazilya bölge başkanın, YouTube üzerinden yayınlanan bir videoda yasaları çiğnemek suretiyle, bir belediye başkan adayını eleştirmesi, tutuklanmasıyla sonuçlandı.

Fabio José Silva Coelho, Google tarafından kefaleti ödenerek aldığı hapis cezasından kurtuldu. Kendisinin suçlu bulunmasının sebebiyse, seçim esnasında bir kişinin saygınlığını hiçe sayması olarak gösterildi. Yargıç Flavio Peren ise hakaret ve iftira suçları barındıran iki video hakkındaki suçlamaları göz ardı etmedi ve kanunlara göre sitenin de 24 saat süreyle kapalı kalmasını emretti. 

Kısacası YouTube, Brezilya'da 1 gün için bile olsa yasaklı siteler listesine girmiş oldu...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Keşke herkes kendine orda burda laf geldiği için istediğinde siteyi kapattırabilse!

bizde olsa birde ödül verirlerdi youtubeye

Bu yasakci zihniyeti anlayamiyorum. Biri bunlara "youtube yetkilileri sizi sinirlendirmek icin ozenle o videolari olusturup eklemiyorlar. O video siradan bir insan tarafindan ekleniyor" demeli artik. Bir de utanmadan demokrasiden ozgurlukten bahsederler. Demokrasiye ozgurluge deger verseniz yasaklamanin bu iki kavrama ne kadar ters dustugunu bilirdiniz. Sirf bu nedenle ikinci dunya ulkelerinden nefret ediyorum (evet bizde dahil)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir