YouTube'a erişim yasaklandı

Atatürk'le ilgili uygunsuz videoların yer aldığı ünlü video sitesine Türkiye'den erişim engellendi.

  • Güçlü Aydoğan

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi, Atatürk'e hakaretlerin yer aldığı video görüntülerinin bulunduğu siteye erişim yasağı koydu.

Atatürk'e ağır hakaretler içeren video görüntüleriyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Savcısı Nurten Altınok, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat vererek, konuyla ilgili görüntüleri istedi.

Görüntüleri inceleyen Savcı Altınok, nöbetçi mahkemeden erişimin engellenmesini talep etti.

Mahkemenin kararında, "Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği" belirtildi.

TTNet DNS'lerini kullanarak siteye ulaşmak siteyenler şöyle bir yazıyla karşılaşıyor.


Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir !...

"www.youtube.com" sitesine erişim İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin 2007/384 sayı ve 06.03.2007 tarihli kararı gereği engellenmiştir.

Access to www.youtube.com site has been suspended in accordance with decision no: 2007/384 dated 06.03.2007 of Istanbul First Criminal Peace Court.

Okuyucu Yorumları

Toplam 91 Yorum

iyi olmus, Atamız hakkında ole seyleri barındıran bir sitede asla isimiz olmaz! olamaz! Site hakkının ait oldugu ülkeyle temasa gecip kapatılması bile yeridir yani ayıp, biz kime yapmısız ole biside bize yapıyolar??

Tamam engellendi site biz seyredemiyecez şimdi ama dünya seyredecek.
Adamlar yine koymuşlarsa kötü bir vidyo biz görmediğimiz için adamlar rahatca yayınlıyacaklar. En gellenmesi bence çok yanlış oldu mahkeme uyarı yapması daha iyi olurdu.

youtube her videoyu izleyip mi koyuyor.
zaten kaldırdıklarını açıkladılar
dedilerki itiraz edin kaldıralım
şimdi dünya izleyecek biz izleyemeyeceğiz
deve kuşu tekniği iyi bir savunma yöntemi değildir
kafayı gömdük yine
devletimiz milleti iranla çinle korkutuyor ama yanii...

arkadaşlar ben girebiliyorum. nasıl iş bu?

adamlar ayıp etmiş ama youtube nin kapatılmasına karşıyım o videolar silinebilir yani onları yollayanlar üyeler youtube nin kapatılmasına karşıyım.cidden ayp etmişler ama kapatılması gerekmezdi

Nasıl iyi olmuş ya? Yarım aklınızla neler yazmışsınız öyle? 1 Yunanlı için 70 Milyon Türk cezanlandırılıyor. Ve bunu yapan da bizim Türk kurumları. Bizimkilerin ellerinden birşey gelmeyince hemen erişime kapatıyorlar.

Yapılacak en doğru şey Google'a dava açmaktır, Türk internet kullanıcısını cezalandırmak değil !!!

Abi çok komik ya YouTube yasaklandı...

Kendimi komünist çin de gibi hissettim ama Atam için çok doğru bir hareket keşke her alanda böyle çabuk davranılsa...

Biz bize yeteriz gerisi hikaye !

Tamam bir kaç kişi için tamamı yargılanmaz ama bunlar bizleri yargılamayı bırakın şimdiden astılar !

Zamanında hasta adam muamelesi yapıyorlardı şimdi ise ölü !!!

Bİz ölü değiliz ŞEHİT'diz ŞEHİT !!!

Max_Real Qnx

Sitenin ip adresini yazarak ulaşmak mümkün ama bunlara bu ceza lazım...

devekuşu gibiyiz yurt dışı çıkışlarınıda kapasınlar kendi kendimize takılırız o fiber optik kabloda ne zaman isterse kopsun dert etmeyiz

bence yanlış olmuş dünyanın bir numaralı video içerik sitesine yasak konulması gereksiz.kimse atatürkü sevmek zorunda değil ama buda hakeret edilmesi anlamına gelmiyor.gereken karşılık yine youtubu üzerinden en güzel şekilde verilebilirdi.şimdi biz görmeyeceğiz ama bütün dünya görüp dalga geçecek.bu yanlış bir karar olmuş.youtube a başvurulup kaldırıla bilirdi yada biz erişip gereken cevabı verebilirdik.tamamen yanlış bence

bence çok doğru olmuş atamıza küfür etmek çok yanlıştır. zaten edenler cezalarını aldılar. yunan şerefsizi

Ne demek ki şimdi bu..? Biz izlemiyeceğiz, tüm dünya bu saçmalıkları konuşup, izleyip de benzer şeyler yapacak; ama bizim haberimiz olmayacak.. Asıl diğer ülkerlerin girişleri yasaklanmalı.. Şerefsşz herifler ya..!

ben o videoyu seyretmiştim siteyi kapatıp iyi yapmışlar

acizliğin başladığı yerde yasak başlar.......

özgür iradeyi engellemek hicbir zaman cozum olmamıstır. bunun kanallardaki tv yayınlarına sansurden farkı yok. bu boyle oluyorsa o zaman ben hickimse hakkında konusamam demektir. """"ekstra parantez"""(((Ozgurluk ve demokrasi kısıtlanıyorsa 79yıl evvel olen ataturk bu ulke icin bosuna ugrasmıs demektir. goruntuyu izlemek istemeyen izlemez zaten.)))herkesin istedigine kufretme hakkı varsa herkesinde kufredenleri kaale almama hakkı vardır ama insan insanın kim olursa olsun ve ne soylerse soylesin, fikirlerine saygı gostermezse bu boyle surup gider... yakında youtube arama listesinde cıkıyor diye tum search engine lerde kapanır.

arkadaşlar haberleri düzgün okuyunuz!

site kapatılmadı!

bizler giremiyoruz..

biz her şeyi güllük gülistanlık zannederken çok daha kötü videolar dolaşabilir bundan sonra..

iyi olan şey : videonun silinmesi
köyü olan şey : TÜRKLERİN ANLAMSIZCA KISITLANMASI!

iranla ne farkımız kaldı şimdi sorarım

şu ip adresinden girişide yasaklasalar süper olcak
yasak çok iyi olmuş bu adamlara ders olsun

engellenicek o kadar çok yasadışı site warken gidip de youtube u engellemenin hiçbir mantığı yok.. şimdi türkiyeye karşı konulan videolardan türklerin haberi olmayacak.. insanları engelleyerek hiçbir yere waramazlar.. ki bu engeli geçmek son derece basit.. kenilerine göre önlem aldılar.. artık önlemmi geri kafalılıkmı orası da tartışılır..

Bizim youtubeye ihtiyacımız olduğu kadar onun da bize ihtiyacı var madem herşey karşılıklı bence videoların silinmesi için bu bir ders oldu en azından böyle bir şey olduğunda biraz titiz davranıp videoyu silerler.Eğer şimdi ağırlığımızı koyamazsak daha sonra başka şeyler olduğu zaman bize konuşma hakkı dahi tanımazlar.Media tamamen bir yanlışı gösterirse bizim onu dinlememiz bize fayda etmeyecektir.Kurtalar vedisinin bizi birbirimize düşürdüğü için karşıydım bu ise daha da kötü oldu ve şeylerin yayınlamasına asla musaade etmemeliyiz

" yasak " çözüm üretemeyenlerin yoludur (bence)

Keşke bize engel koyulacağına uluslararası bir mahkemeye başvurulsaydı. En azından samimi olduklarına fazla inanmadığım (100'lerce şikayetten sonra mı kaldırırsınız vidyoyu, yoksa tek bir şikayet bile olsa yetmez mi işlem yapmanıza koskoca bir site olarak) Youtube'nin yabancılara karşı hakaret içeren vidyolara gösterdiği kararlı tutumun aynısını Türklere karşı da göstermesi de sağlanabilirdi diye düşünüyorum.

mailleri de kapatsınlar birileri bu videoları mail aracılığı ile bir başkasına gönderiyor olabilir..

Benim ülkeme, benim atama laf edene yapılması lazımdı aslında çok daha fazlası ,youtube' un suçu yok bence ama, bunları bu kadar çok izleyenler Türklerdir o kadar hit olmasını sağlayan ne izliyorsunuz. Sizin izleyipte daha çok hit yapmanız engellendi.

Zaten başkası yapar, yaptırım onlara değil, bize uygulanır sonuçta ki öle oldu gibi.

ATA mıza yapılan bu büyük hakareti suçsuz bırakmayanları kutluyorum. ayrıca şunu belirtmek istiyorum özgürlük bize eleştirme hakkını verebilir ama bir insanı aşağılamak hakkını hiçbir zaman kendimizde görmemeliyiz. herkes bilsin ATA mızın izindeyiz. o bizim en büyük değerimizdir...

Bu kadar dar gröüşlülük ve bu kadar aptalca bir karar olamaz !
İnsanların iletişim özgürlüğü kısıtlanamaz. Sen nasıl benim özgürlüğümü kısıtlarsın ! Git video'yu göndrene aç davanı uluslar arası mahkemede. Saçmaklık resmen.
İnternet sansürlenemez !

youtube ya da herhangi bir yerde herhangi bir görüntüyü yayınlamak her zaman serbest değildir. buunu youtube da belirtiyor zaten. Fakat sorun youtube un bu görüntülerin kaldırılması istendiği halde kaldırılmamasından kaynaklanmaktadır. Eminim ki youtube bu istenmeyen videoları kaldıracak ve itirazını yapıp yeniden türkiyede yayına başlayacaktır. Çünkü Türkiye gerçekten ciddi bir pazar.Türkiye kendi değerlerini korumakla her zaman görevlidir. Yasak bir tarafa konulmalı bence bu konuda. Türk vatandaşı Atatürk aleyhinde konuşamıyorken başkalarının bu hakka sahip olması asıl bizim acizliğimizi daha fazla gün ışığına çıkartır. Yapılan uyarılar kaale alınsaydı bu engeli koymazlardı. Ayrıca sadece sitenin Türkiyeden erişiminin kapanması belki kafamızı kuma gömmek gibi düşünülebilir yalnız videolar kaldırılırsa Türkiye Kendi değerlerini korumuş olacaktır.

Dünya'nın neresinde 2 yanlışın 1 doğru ettiği görülmüş ki?İnternette pek çok zararlı site var.Oldu olacak Türkiye'de interneti de yasaklasınlar!

MURAT TÜRK
ATAMIZA KARŞI MILLEIMIZIN OLUMSUZ ONDERINE KARŞI YAPILAN BU SAYGISIZLIĞA TÜRK GENÇLİĞİ OLARAK TEPKISIZ KALMAMALIYIZ ARKADAŞLAR BUNU YAPAN YUNAN KOPEKLERI ŞUNU İYİ BİLMELIDIRLERKİ KAÇ KERE KUCAĞIMIZA DUSUP SIK... UNUTMAMALIDIRLAR HAİNLERE İNAT BOYLE SAYGISIZLIKLARA TEPKISIZ KALMAMALIYIZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....MUSTAFA KEMALİN ASKERLERİ

asıl yunanistan dan girişin engellenmesi gerek ama neyse. karar saçma bence.

Birileri arkamızdan her haltı yesin dursun. Biz gözlerimizi, kulaklarımızı kapatalım. Duymamazlıktan, görmemezlikten gelelim. Yapılan bu. Bu tür yasaklarla bir yere varılmaz. Tabi ki Atamıza yapılan hakaretler onlara kâr kalmamalı. Ama bu şekilde kaçarak olmamalıydı bence. Devletimiz Youtube ile ya da Yotutube'un sahiplerinin bulunduğu ülke ile irtibata geçmiş mi, konuşmuş mu? Kaçmakla bir yere varılmaz. Gerekirse savaşılır, ama kaçılmaz. Bir Türküz ve bu bize yakışmaz! Girmek isteyen istediği kadar yasaklansın bu sitelere kolayca girer. Yeter ki istensin. Site yasaklanmamalıydı KAPATILMALIYDI. İşte gerçek zafer budur. Sen rahat uyu ATAM. Bizim memleketten de bu tür siteleri çökertecek insanlar çıkacak elbet. Saygılar.

TÜRK MİLLETİ BU KADAR KORKAK VE ACİZ DEĞİLDİR DEVLETİN BAŞINDAKİ BÜYÜKLERİN NEDEN GEREKENİ YAPMIYORR.SİZ BÜYÜKLERİN BAŞ KALDIRMAYA CESARETİ OLMASADA BİZ GENÇLERİN HER TÜRLÜ OLAYDA SAVAŞTA BAŞ KALDIRICAK VE KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR SAVAŞICAK CESARETİMİZ VARDIR !!! BU KISITLAMA EYLEMLERİNDE BULUNMADAN ÖNCE TÜRK HALKINDAN GELİCEK TEPKİLERİDE GÖZ ÖNÜNE ALMANIZ GEREKİR!!! BİZİ BU ŞEKİLDE SÖMÜRMELERİNE SİZ BÜYÜKLER İZİN VERİYORSA BU ÜLKENİNDE EMPERYALİZME KARŞI KOYAMIYCAGINI BİR KEZ DAHA GÖRMÜŞ OLDUK!!! FAKAT YENİ NESİL İÇİN AYNI ŞEYLERİ SÖYLİYEMİYORUM HAKKIMIZI ALIRIZ HARAMA HELAL KATMAYIZ!!! BU VATAN İÇİN CANIMIZIDA ORTAYA KOYARIZZ!!TÜRK MİLLETİNİN ONURU VE CEDDİYLE KİMSE DALGA GEÇME CÜRRETİNDE BULUNAMAZ!! HALA YUNANLILARIN BİR KUYRUK ACISI VARSAA EGER BUNLARI SANALDAN DEĞİL.. EYLEMLERİNDE GÖSTERSİNLER BUYURSUNLAR GELSİNLER BİZ TÜRK GENÇLERİ BURDA!!! BURASI TÜRKİYE!!!

....SELMA PAKSEN....

ATATURK 'umuze yapılan bu saygısız seyı karsılıksız bırakmayanları kutluyorum we sonuna kadar desteklıyorum..

sanki biz ekledik o görntüleri bize cevap hakkı da tanınmamış oluyor yapılması gerken bu değil yapılması gereken o görüntülerin kaldırılmasıdır
sanki youtube da bir tak o gereksiz şeyler var.

Atamıza saygımız sonsuz ama bu durumdan ötürü bir sürü Türk siteleri olumsuz etkileniyor burda yapılması gereken Atasını tanıyan bizlerin engellenmesi değil diğer kullanıcıların yanlış tanımaması için siteden kaldırılması için uğraşmak.

Onlar görmek istedikleri gibi gösterirler .Bu onların ne kadar aciz olduklarını gösterir .Türk insanı olarak onların seviyesine inmeyeceğimiz için bunları yapıyorlar.Bizden , doğrusunu söylemek gerekirse korkuyorlar , tek çareleri bu kadarını yapmak hepsine lanet olsun...

isabet olmuş

Son girdiğimde iki görüntüde silinmişti. Yani birşeyler yapılırken ezbere yapılıyor. İnsan bi girer bakar ondan sonra erişimi yasaklar. Aslında erişimin yasaklanması bile acizliğimizi gösterir. O videoları orada 1 hafta yayınlayabilmişlerse bu bizim acizliğimizdir. Eğer masaya vurup kaldırın lan şu videoları diyebilmiş olsaydık. Devlet görevlileri bu kadar teknolojiye uzak yaşamıyor olsalar takip ediyor olsalardı çok daha önce video sildirilirdi. Bu yapılanı şu şekilde tasvir edebilirim. Bir adam ağaçta elma görüyor onu yemek istiyor ama boyu uzanamıyor. Elmayı yiyebilmek için ağacı dibinden kesiyor.

Türkiyeden Youtube erişimini engellemek neye çözüm olacak. Biz asıl videonun başkaları tarafından izlenmemesine ve ülkemiz adına olumsuz düşüncelere sebep olmamasına çalışsak daha iyi olmaz mı. bu yapılan kafamızı kuma sokmaktan farklı değil. yapmamız gereken bir an önce bu videoyu oraya koyanlar ve bu görüntüyü çekenler hakkında yaptırımlarda bulunmak olmalıdır. yani etkili ve dirayetli bir dış işleri lazım...

bu vidyolari neden Türkiye' den engelliyorlar? tamamen veri tabanindan silinmeli ve tekrar yayinlanmasi engellenmeli. bu tarz sitelerde kontrol sart. ATATÜRK' e yapilan bu hakaret in sorumlulari bulunmali ve cezalandirilmalidir.

tamam adamlar bizim her türlü değerimize hakaret ediyorlar ama bunun anlamı yasakçı zihniyet değil onlara daha değişik yoldan bunu anlatmamız gerekir gece yarısı expresinden sonra şimdide böyle tavırlar ne bileyim islam dininin peygamberine hakaret etmeler bunlar bunu hep yaptılar yapmaya da devam edecekler diyeceğim şuki onlara farklı bir yoldan gidişatlarının yanlış olduğunu söylememiz lazım yoksa siteye girmek yask demekle bir arpa boyu yol alamayız

tmm Sonuna kadar ATATÜRKÇÜYÜZ. o videoyu da tamamen kınıyoruz, ama türklüğümüzü maalesef her konuda gösteriyoruz...o siteye erişimin kapanmasının kime bi yararı olucak acaba??? cok merek ediyorum.... şimdi nolcak ?? türkler oraya giremiycek ama elin yunanı orda istediği videoyu koyacak,ekleyecek ve bunlara hangi babayiğitler cevap verecek....?????? ben bu site sayesinde ögreniyorum,gülüyorum belkide ağlıyorum.. Oraya girmemi engelleyen şey Türkiye'de yaşamam ise ; söleyecek sözüm yok.. saygılar.. Eralp Vatansever

CHİP BU YORUMU YAYINLA LÜTFEN....

OLAYA BAK YAAA HAKARET EDEN EDİLENİ YOUTUBE DAN ATIYOR
çok büyük kARAR BEEEee.....

çok güzel bir KARAR BÜKEMEDİĞİN BİLEĞİ GÖRMEZLİKTEN GEL
kardeşim proxy sunucusu kullanarak yine bağlantı sağlanıyor.
babalar gibi giriyor. şimdi durum şu:

ELIN HERİFİ KOKAİNCİ OLSUN OLMASIN MANEVİ DEĞERLERE HAKARET EDİYOR. SONRA DUYARLI KİŞLER ŞİKAYET EDİYOR: YOUTUBE İZNİ YASAKLANIYOR:

BU nEDİR?
BU ŞUDUR: TURK HALKI ÇOCUK KONUMUNDA MAHKEMELER İSE BABA KONUMUNDA:.. YANİ CEVABI ÇOCUĞUN VELİSİ VERİR. BİDA GİRME BAKIYIM O SİTEYE...

YAHUUUU. ADAMALR İSTEDİĞİ GİBİ YAYIN YAPACAK ŞİMDİ BİZDE E-MaİL LERDEN VS LERDEN ARTIK GÖRÜCEZ HA? YAZIKLAR OLSUN BUMU TEPKİ..

DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNE VERİLEN TEPKİLER YASAKLARDAN ve görmezliklerden OLUŞUYORSA DAHA BU MİLLETLE ve DEĞERLERİYLE ÇOK DALGA GEÇERLER çokkkkkkk....

ATAMIZA YAPILAN BU SAYGISIZLIK KARŞISINDA SUSMUYORUZ..! O, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.. TÜRK MİLLETİNİN HER ZAMAN GÜÇLÜ OLMASINI İSTEMİŞTİ Kİ GÖRÜLDÜĞÜ ÜZERE BU BİR ACİZLİK PORTRESİDİR. SADECE KINAMIYORUZ.. BİZ TÜRK GENÇLİĞİ OLARAK BU OLAYI ŞİDDETLE KINIYOR VE SUSMUYORUZ. BÜYÜKLERDEN DE GEREKENİN YAPILMASINI ARZ EDİYORUZ. BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR. TÜRKÜYE'Yİ TÜRKİYE YAPANSA MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'TÜR. BİZ YAŞADIĞIMIZ SÜRECE MÜCADELE EDECEĞİZ DAHA ÖLMEDİK ATA'M. BURASI TÜRKÜYE YUNANİSTAN'A BENZEMEZ...
... DUYGU ÇALŞİMŞEK...

YOUTUBE'U ENGELLEYENLERE HELAL OLSUN.AZ BILE ETMISLER.BOYLER TERBIYESIZCE BIR VIDEOYU YAYINLAMAK NE DEMEKMIS GORDULER.IDDAYI ATANDA ZATEN OYLEYMIS:)SEN RAHAT UYU ATAM,KIMSE SENIN ULKENIN DUZENINI BOZAMAZ ONDERINEDE LAF SOYLEYEMEZ...!SAYGILARIMLA ENDER

Tamam böyle bir video nun youtube da yayınlanmış olması büyük bir rezalet. Ama bu video hakkında youtube a başvurulsa zaten youtube kaldıracaktır bunu. Böyle yaparak ülkemizin yasakçı Çin den farkı olmuyor. Dünya da adımız gericiye çıkıyor. Dünya daki kimsenin neden erişimin engellendiğine bakacağını sanmıyorum. Umarım bir an önce bir rezalet düzelir. Ama korkarım ki bizim devletimizin bilişimden haberi yok. Türkiye bilgi çağında da dünyadan geri kaldığını görüyorum maalesef.

Bence Siteye Türkiyeden Yasaklamak yerine O videoyu oraya koyani tespit etmek ve dava acmak daha iyi olurdu.Ve tabi ki o videonun altına her giren türk vatandaşı yorumlarını yazsaydı...milyonlarca yorumun altından hangi yunanlı kalkabilir di ki?
Yanlış karar...

yasak kalktı! konu eskidi:=) yasasın ozgurluk;)))

helal olsun.... Yüce Atatürk`e yapılan hakaretin cezası buydu bu kararı verenlerin hepisinden ALLAH razı olsun.

ATATÜRK E YAPILAN SAYGISIZLIK İÇİN İYİ OLMUŞ İYİKİ KAPATİLMİŞ

çok saçma bi karar eğer hakaret varsa videoyu kaldırt ne siteyi kapattırıon noldu şimdi site kapandı diye adamlar bi daha site açamıcaklar mı adını değiştirip yine açacaklar kendi kendilerini yormaktan başka bişi değil.

biz bu kadar aciz bir ülkemiyiz ki atamızı bile savunamıyoruz adamlar haince propaganda yapacaklar biz sadece buna türkiyeden izlenmesini engellemekle kalacaz.gerekli kurumlar seyirci kalmış, bıraksınlar bizi seyirci kalmayım tepkimizle kaldıralım bizim elimizi kolumuzu bağlamasınlar yada atamıza sahip cıksınlar....atam izindeyiz

iyi olmuş keşke temelli kapatılsa :@

benceee azz bilee yapıyoruzz bncee atamızı savunmalıyızz ayrıcaa o sitee oo görüntülerii niyee yayınlıyorr bunuu somakk lazımm???bnce..

Selam,
Bu sansürü kesinlikle kınıyorum.
Bunun örnekleri Çin vb. Baskıcı rejimlerde olabilir ancak. Nereye nasıl itiraz etmek gerekiyor ise yapabiliriz.

Ben o video hakkaten varmı diye girip youtube de "Atatürk" diye bir arama yaptın 27 sonuç çıktı. Geneli sarı zeybek kesitleri ama o video yu göremedim.Birileri ortalığı mı karıştırıyor ne?

bence kapatılması pekte mantıklı değil adamlar ordan yine yapacağını yapsın biz gözü kapalı oturup bekleyelim ama kapatılmasaydı görüp karşılığını verirdik gerekirse hesabını sorarız siteyi engellemek elimizi kolumuzu bağlamaktan öteye gitmez

Bence bu yasak boykot gibi düşünülebilir. Olay tekrarlanırsa ilk itirazda youtube ciddiye alacaktır.

http://anonymouse.org/cgi-bin/anon-www.cgi/http://www.youtube.com

YOU TUBE SADECE BİZE YASAKLANDI İNAN MIYOR İSENİZ YUKARIDAKİ ADRESTEN GİRİŞ YAPIN BAKIN BAKALIM YASAKLANMIŞMI

niye yasalara basvurmaya gerek duymuyoruzda yasak koyarak en kolay yolu secıyoruzz gözlerimizi ve kulaklarımıza yasak getırerek neye cagre bulabılırızkı?

mesela youtube de hos olmayan kötu bir video var mesela yunanlıların yada pkk lıların videoları gibi biz bunları nasıl kaldırtabiliriz kapattirırız bilen varsa yolu tarif etsin. boylece vatandas tepkısını gosterir youtube de o video artık izlenmez bu yolu bilen anlatabilirmi lutfen

Neden Roj tv yasaklanmıyor yada kapatılmıyor?

Sadece o sayfaların yayınlanması engellenmeli. Youtube buyuk bir sanal ortam.. Bircok goruntu var.. Ayrıca yayınlanan goruntuleri sikayet ederek kaldırtmak mumkun. O zaman tum dunyada gormez ki ataturk'u Turkiye'de sevmeyen yoktur zaten, onemli olan dunyada yanlis tanıtılmasını tepki gostererek engellemek. Hicbir site yogun olarak gelen sikayet maillerini dikkate almamazlık yapmaz..

Ö ncelikle yayınlanan videunun cirkince oldugu inkar edilemz bir gercek. youtube takiki sadece türkiye de yasaklandı aslında türkiye demekte yanliş olur ttnet in dns serverlarını kullananan kullanıcılar için youtube yasaklandı. yasaklamak kesinlikle cözüm deil. protesto edilip o videolar kaldırtılmalıydı. youtube internete yön weren dev bir site. youtube zaten o videoyu eminimki coktan da kaldırmıştır. türk kullanıcılar youtube önemli bir yere sahip youtube bunu kesinlikle göz ardı edemez. yayınlanan video kabul edilemez ama başka yaptırımlar uygulanmalı.

Ö ncelikle yayınlanan videunun cirkince oldugu inkar edilemz bir gercek. youtube takiki sadece türkiye de yasaklandı aslında türkiye demekte yanliş olur ttnet in dns serverlarını kullananan kullanıcılar için youtube yasaklandı. yasaklamak kesinlikle cözüm deil. protesto edilip o videolar kaldırtılmalıydı. youtube internete yön weren dev bir site. youtube zaten o videoyu eminimki coktan da kaldırmıştır. türk kullanıcılar youtube önemli bir yere sahip youtube bunu kesinlikle göz ardı edemez. yayınlanan video kabul edilemez ama başka yaptırımlar uygulanmalı.

sıkışınca hemen yasak koy.gerçi bilen için yasak yok ben çatır çatır izliyorum videoları veya yasaklı sitelere giriyorum.biraz nette araştırın sizde girebilirsiniz bu tür yasaklı sitelere.şimdi burada nasıl olduğunu yazmayalım belki o da yasaktır.. :)

Allah'ın ingilizi Youtube ye salak salak videolar upload eder cezası Türkiye'nin başına patLar :@...

bazılarımız iyi yapmış diyor,arkadaşlar bu videolar gerçekten rezalet ki daha yeni çıkmış videolar değil,bir sürü var ilk yasakladıklarından kaç ay geçti hiç mi farketmediler böyle videoların hale orda olduğunu var bunda birşey, ayrıca sadece ttnet kulllanıcıları için bir yasak,tüm dünyayı kapsamıyor,e cezasını biz çekiyoruz,adamlar hala aynı videoları koyuyor ve milyonlarca kişi tıklayıp izliyor,değişen bir şey var mı ? Yok. Bu yasak yasaktan öte saçamalık,bu iş adaletle çözülür, saçma bir yasakla değil!zannetmeyin biz izlemeyince onlar durdurucak,hayır hiç bir şekilde durdurmazlar!(Ayrıca site içinde bizim dısımızda olan bu tur videolarda mevcut)

Herkese iyi akşamlar!Yasağı kınıyorum!

Hayır ya olmaz öyle şey,banane ben youtube u geri istiyorum. Madem böyle bir hakaret videosu yayınlamışlar o zaman o videoyu kaldırsınlar ve onu youtube ta yayınlayanı cezalandırsınlar. Bir kişinin yaptığı hata yüzünden milyonlar cezalandırılmamalı ve bu duruma acilen bir çözüm bulunmalı.

ya bence bu çözum deıl ıkı üç kısı dengesızlk yapmıs cezalandırın onları bıdeoları kaldırın açın siteyi

atamıza yapılan saygısızlık türk milletıne yapılmıstır ama youtube nın sucu yuk bunu yapanlar cezalandırılsın

Atatürk bence bahane... Kafaların, ayıplarını sergileyen ve artarak eleştirilerin yapıldığını bir ortama izin vermediler bana göre. Bahane bulmakta zorlanmadılar yargının hassas olduğu noktadan yakaladılar.

Kendileri yapmamış bile olsalar, oldukça iyi düşünülmüş. Herşey güllük gülistanlık... Minareyi çalan kılıfını hazırlar düşüncesi aklımdan çıkamıyor. Allah hepimizin sonunu hayretsin.

bu zihniyet internetide yasaklarsa şaşmam, beyin düşünüyo arkadaşlar, nasıl bir beyin?

arkadaşlar, şimdilik dailymotion.com sitesiyle idare edebilirsiniz

youtube türkiyede internete giren hemen hemen herkesn bir kere ziyaret ettiği bir site.Atamıza böyle bir hakaret yapıldıysa onu yapanların cezalandırılması gerekir.Türkiyeden erişim engellense bile oradakiler yine aynı seyi yapmaya devam edecekler.Biraz daha mantıklı fikirler gerek diye düşünüyorum....

ya ne kadar saçmalık bu kadarda olurmu yani bi kişi yüzünden herkes yanıyo.bence hemen açılsın

Atatmıza hakaret içeriklivideoları bir tek
türkiyeden giriş görülmüyor....
Yine tüm dünya bu rezil videoları görüyor.....
Daha kalıcı bir çözüm getirilmesi gerekir...
Youtube tamamiyle kapatılsa (tüm dünyada)
İçim yanmicak

bencede başkakapatılsada bu işi yapanlar sitelerdede yaparlar böle bişey bencede mantıksız bi kişi yizinden tüm türkiye cezasını çekiyo.hemen açmaları gerek

Türkiye'yi ve türklüğü aşşağılayan hatta yüce dinimize dil uzatan bir çok video barındırmasına rağmen kapatmak bir çözüm değildiki (onlar biz youtube'a girmesekte yayınlayacaklar bu tip şeyleri)
aksine; bizi, aleyhimizde olan söylem ve eylemlerden bihaber bırakıp, savunma duvarlarımızı kırmaktır bu yaptığınız. şimdi kimin dost kimin düşman olduğu konusunda tereddütlerim var. bu tip saçma sapan aslı olmayan videoları çekenler mi(hazırlayan) yoksa yasaklayanlar mı?

"youtube" vb. siteleri yasaklamak nasıl bir zihniyetin ürünüdür anlam vermek mümkün değil...
aslında global dünyaya kulaklarımızı ve gözlerimizi kapatmak isteyen bu zihniyete yakışanda budur doğrusu.

bir kez daha, TEBRİKLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[bu mail i info@tk.gov.tr 'a ulaştırmaya çalıştım ama belki içeriği yüzünden her seferinde "spam a düştü karşı tarafa iletilmedi" diye bir ekli .txt dosya geldi. xD

nooldu ? kapattınız youtube da o videolar, silindi mi oradan ? Nasıl bir mantığınız var sizin ? Allah böyle yöneticilere akıl fikir, bizler TÜRK Milletine de sizden gelecek bu gereksiz davranışlardan dolayı sabır versin !!!!

herkese katılmakla beraber tüm tr'nin girmemesi demek hit kaybetmesi demek youtube'nin ve bu tarz videolara karşı daha dikkatli olmasını saglaması demek. ne bilim belki bi ultimatomdur youtube'a :S

gerçekten devekuşundan farkımız yok, tüm dünya izlesin aman biz gözlerimizi yumalım, böylesine yasakçı bir yaklaşımla nereye kadar??

beyler site kapanmadı sadece türkiyede ki internet kullanıcıları giremiyo o siteyi kapatmaya allahtan başka kimsenin gücü yetmez sulh mahkemesiymiş:D

saçma ötesi, inanılır gibi değil
inanılmaz ama gerçek!

sonra Türkiye'de herkes özgürmüş, bilmemne

ya sonuçta biz aptal değiliz! bir de düşünce özgürlüğü var istediğini yap sen, dünya çappında bu özgürlük var, gidip elin yapyabancı ülkesinde birinin belki geyiğine yaptığı birşeye alınmaya gerek yok!

hadi diyelim öyle değil, o zaman bence sebep dalga geçmek filan değil, sdc TR'ye bu yasağı getirmektir, amaçlarına ulaştırmış oluyoruz böylece o videoyu hazırlayanları

o zaman tüm Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışı da engellensin, dışarıda mazallh, çok kötü düşünceli insanlarla konuşabiliriz, düşüncelerimiz bozulabilir .. yabancı dil öğrenmek de yasaklansın! yabancı çok kötü küfürler varmış! yabancı dilden - düşünceden haberimiz olmasın

Türkiye'yi cam bir fanus içine kapatalım, kendi kendimize yeteriz nasılolsa, kendi dünyamızda yaşayalım, buranın yıldızı olalım, hiç ne gerek var başka yabancı ülke , site falan, sonra bize laf ediyolar sinirimiz bozuluyo di mi.. :??((

bu tür yassaklar çözüm değil, suçu işleyen hala siteden faydalanırken biz mağdurlar bir kez daha mağdur ediliyoruz. Küçük iken televizyonda öpüşme sahnesinde göz kapatma gibi düşünün mesela.. ama bu sınırlama biraz yetersiz sanırım. http://cemre.890m.com adlı bir siteye engelli yada yasak olan sitelere proxy üzerinde erişim sağlıyor.

açıldı yine kapandı, artık ciddi ciddi ülkemin gidişatı konusunda endişe duyuyorum. Açıklama olarak da "her ülke yapıyor bunu efenim" diyor devlet "büyük"lerimiz...pes...pes...PES! allah akıl fikir ihsan etsin kendilerine...ulaşan ulaşır o siteye...hadi onu da engelleyin....

youtube nin yasaklanması çok saçma!

yasaklayarak ne kazandılar? yunanlılar veya ermenilerimi durdrdlar! tabii kide hayır,,,onar hala ükemize , miletimizie ve ataturke hakaret ediyorlar ama artık yutube de onlara cevap verecek türk yok çünkü ülkemiz bu siteyi engelledi! ne kadar saçma! neyi engelliyorsunuz siz!
kaçıncı yüzyılda yaşıyorsunuz siz!

saçma ötesi, inanılır gibi değil
inanılmaz ama gerçek!

sonra Türkiye'de herkes özgürmüş, bilmemne

ya sonuçta biz aptal değiliz! bir de düşünce özgürlüğü var istediğini yap sen, dünya çappında bu özgürlük var, gidip elin yapyabancı ülkesinde birinin belki geyiğine yaptığı birşeye alınmaya gerek yok!

hadi diyelim öyle değil, o zaman bence sebep dalga geçmek filan değil, sdc TR'ye bu yasağı getirmektir, amaçlarına ulaştırmış oluyoruz böylece o videoyu hazırlayanları

o zaman tüm Türk vatandaşlarının yurtdışına çıkışı da engellensin, dışarıda mazallh, çok kötü düşünceli insanlarla konuşabiliriz, düşüncelerimiz bozulabilir .. yabancı dil öğrenmek de yasaklansın! yabancı çok kötü küfürler varmış! yabancı dilden - düşünceden haberimiz olmasın

Türkiye'yi cam bir fanus içine kapatalım, kendi kendimize yeteriz nasılolsa, kendi dünyamızda yaşayalım, buranın yıldızı olalım, hiç ne gerek var başka yabancı ülke , site falan, sonra bize laf ediyolar sinirimiz bozuluyo di mi.. :??((

bunu yazan chip online ziyaretçisi arkadaşım sarper ve ben sidar seni çok seviyoruz ve senle tanışmak istiyoruz. bunu yazman inanılır gibi değil fakat inanılmaz ama gerçek because bize çok benziyorsun

türkiye gibi bir yerde yaşadığım için utanıyorum böyle bir şeye hakları yok allah kahretsin!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play