YouTube açıldı… Pardon, açılmamış!

YouTube açıldı... Hayır, açılmadı... Giriyoruz... Giremiyor olmanız lazım... İşte interneti kontol edenler!

YouTube açıldı… Pardon, açılmamış!

YouTube erişim yasağının başına gelmeyen kalmadı. Aslında başlayan bu gariplikler komedyasının ilk perdesinden geçtiğimiz Cumartesi günü burada bahsetmiştik. Ama biz bile o haberi hazırlarken işlerin buralara kadar geleceğini tahmin etmiyorduk.

Komedyanın ikinci perdesi dün, Telekomünikasyon Kurumu basın müşavirliğinin yaptığı yazılı açıklama ile başladı. Açıklamada YouTube'a koyulan erişim yasağının kaldırıldığı, artık Türkiye'nin her yerinden popüler video paylaşım sitesine girilebildiği müjdeleniyordu.

Bu açıklamaya rağmen, Türkiye'nin büyük bir kısmından YouTube'a girmek isteyenler karşılarında halen mahkeme kararını görmeye devam ediyordu. Bizlerse, Hürriyet binasında YouTube'da cirit atabiliyorduk. Gelen çok sayıdaki e-postada da konuyla ilgili sorularla karşılaşıyorduk tabi. Bir kısım YouTube'a girebildiğiniz, bir kısım ise halen giremediğini söylüyordu.

Yabancı basın bile YouTube'u açtı

Öyle ki, yapılan açıklama yabancı basın organlarına kadar ulaştı. İngiltere'nin ünlü gazetesi Guardian, web sitesinden Türkiye'deki YouTube erişim yasağının kalktığını tüm Dünyaya duyurdu. Biz YouTube'u kapatarak başımızı kuma gömerken, yabancı basın zaten bizim ünlü yasağımızla çok yakından ilgilenmişti. Açılma kararının verildiği haberde de, "Avrupa Birliği'ne girmek isteyen Türkiye ve düşünce özgürlüğü" teması yoğun şekilde vurgulandı, yasakların Türkiye'nin işini çok zorlaştırdığı sonucuna varıldı. Hatta kararın kalkması, bir süredir internet üzerinde devam eden "bireysel kapatma" eylemine bağlandı.

Her neyse... Telekomünikasyon Kurumu YouTube erişimini açmış, Guardian bunu Dünyaya duyurmuş, ama halen büyük bir kısım mahkeme kararını görüyor...

İkinci perde işte bu soru işaretleri ile kapandı... Ve üçüncü perde bugün açıldı. Telekomünikasyon Kurumu İnternet Daire Başkanı Osman Nihat Şen, açık olduğu dün resmen açıklanan, ama neredeyse kimsenin giremediği YouTube ile ilgili "çok çarpıcı" açıklamalar yaptı.

NTVMSNBC'nin sorularını yanıtlayan Şen, olayın gerçek bir komedi olduğunu, belki de hiç istemeden ortaya koymayı başardı. İşte NTVMSNBC'nin soruları ve Şen'in verdiği cevaplar... Noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyoruz...

Biz de tam anlayamadık da…

Basın müşavirliğinizden dün yapılan açıklamada YouTube'un açıldığı belirtilmiş. Ne gibi gelişmeler oldu da YouTube tekrar açıldı?
Telekomünikasyon Kurumu Basın Müşavirli'ğinden böyle bir yazı yazılmış ama işin gerçeğini onlar bize sormadılar. Yani YouTube açık değil.

Açık değil mi?
Açık değil. Açılmasına ilişkin bir karar da yok.

YouTube'a girilebiliyor? Nasıl oluyor peki? YouTube mahkeme kararıyla açıldı diye sizin basın müşavirliğinizden yazılı açıklama geldi..
Zannediyorum, -biz de onu tam olarak anlayamadık da- sanki açıldı gibi bir haber gitmiş ama..

Basın müşavirliğinizden yapılan açıklamada, "Mahkeme kapatma kararını kaldırdı, biz de açtık"denilmiş...
Evet. Öyle. O bize sorulmadan, çok farklı bir cümleyle yazılmış.

Doğrusu ne peki?
Şöyle söyleyelim isterseniz: Bugün itibarıyla 15 gün önceden veya bir ay öncesinden hiç bir fark yok. Yani YouTube'un açılmasına ilişkin herhangi bir karar yok. Soruşturmayı yürüten savcımızın mahkemeden bir talebi yok, açılma yok, bize ulaşan bir karar yok. Şu geçmiş bir aylık süreçten farklı bir durum yok.

Bu nasıl açıklanabilir? YouTube'a şu anda normal yollardan girilebiliyor. Basın müşavirliğinizden de aynı yönde açıklama gelmiş...
Zannediyorum bir hata var. Nasıl yazıldığını biz de bilmiyoruz. Basın müşavirliği, "Mahkeme kararı geldi mi" diye bize sormadı.

Siz girebiliyor musunuz?

Siz, "Mahkemeden YouTube'nin açılmasıyla ilgili bir karar gelmedi ve YouTube da açık değil" diyorsunuz...
Hayır, hayır. Böyle bir karar yok. 15 gün önce konuştuğumuzdan hiç bir gram değişiklik yok. Nasıl geçen hafta açılacağına ilişkin haberler çıkmıştı, bunu da aynı şekilde haberler olarak değerlendiriyoruz. Yani YouTube ilişkin karar devam ediyor ve aynı zamanda da hâla engelli.. Siz NTV'den girebiliyor musunuz?

Evet...
Teknik olarak bazı noktalardan biz de teyit ettik. Girilemiyor.

Siz, YouTube'a girilemiyor diyorsunuz...
Evet..

Peki, Atatürkle ilgili kapatmaya neden olan video içeriği kaldırılmış mı siteden? Mahkemeyle konuştunuz mu?
Mahkemeyle konuştuk. Hiç öyle bir şey yok.


CHIP Oline yorumu:
Tüm bu yaşananları nasıl yorumlamamız gerektiğini artık kestiremiyoruz. Bir kısmımız YouTube' girebiliyoruz, Telekomünikasyon Kurumu resmi açıklamayla yasağın kalktığını duyuruyor, aynı kurumun başkanı da yok öyle bir şey diyor. Ama bunu derken onun bile neler olduğunu anlayamadığını kolayca anlayabiliyoruz.

Zaten uygulanan erişim yasaklarıyla zor durumda kalan Türkiye, şimdi bir de komik duruma düşüyor. Bakalım bu komedyanın açılacak yeni perdelerinde daha neler göreceğiz? Kim bilir, siz bu satırları okurken YouTube gerçekten açılmış bile olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 72 Yorum

şu an çanakkaledeyim sorunsuz açılıyor bende
ama bu iş iyice çocuk oyuncağına döndü

sayın arkadaşlar baktık youtube açılmayacak bizlerde bazı programlar bulduk açtık .. kendi vicdan mahkememizde youtube suçsuz bulundu ve şu anda bu program sayesinde sorunsuz olarak çalışıyor .

hahaha süper ya:))ne denilebilir ki şu halimize?

tek kelimeyle rezalet bu yaşananlar

AHUAHUA komedi ya

bende herkese haber verdim açıldı die ama... bi baktık kapanmış geri yalancı çıkardı bu adamlar beni ya vicdansızlar :)))

bende açabiliyorum. heralde artık youtube açıla kapana ve uzun bir sürede kapalı kalınca yalama yapmış. :D :D. tüm dünya rahatça youtube girebilirken Atatürk'e hakaret edilen videoları yükleyen bir iki kişi yüzünden 70 milyonluk Türkiye youtube giremiyor. bu videoları yapan çocuklar bu durumu görüp eminim gülmekten yarılıyorlardır. bizde kafamızı kuma gömelim en güzel çare.

yalama oldu site

almanya bir sürü vatandaşımız giriyor siteye orda yasaklanması lazım onlarında yasaklanma sebebi olan videoları görmemesi lazım

şu bilgisayarlı cep telefonlarından kendim kullanmmıyorum ama büyük ihtimalle gsm üstünden türkiyede giriliyor bilen warsa yorum atsın yada ben araştırıyım burdan yazıcam

ya bu ankara hala çok yavaş gsm de neden 3 nesil kullanamıyoruz belli adamlar naptığından habersiz akşam 17 olsun eve gidelim mantığı

ya sabırla yasal açılsın ordan gireyim diye 4 ay kastım ama yok kardeşim memleket bize kuralları delmemmizi öğretiyor yükliyim giriyim hem şu hakimlerin videosuna flag atarım

Kararı veren mahkeme... tüm Türkiye yi bağlıyorsa bu karar, biz gavır memlekitinde mi yaşıyoruz? kiminin ki açık kiminin ki kapalı. Madem mahkeme kararı iptal edilmedi iss den kimi şehirlerde bu siteyi açanları da cezalandırın. Mantık ,hukuk devleti gereği bunu gerektirir.

şimdi buldum sansür karşı olan program şak diye açtı 4 ay yasal beklemem boşunaymış yükleyin dergi çalışanlarıda başka güzel konularla ilgilenir youtube girenleri içeri atsalar 1,5 milyon hapisane yetmez

youtube jacker diyorum gerisi boş

http://www.downloadnight.com/youtube-jacker/

gerçekten komedi, kurumlar arası anlaşmazlık duyduk ama kurum içi de bu kadar olur :)
youtube açık, herhangi bir programa gerek kalmadan girebiliyorum.

Konularına hakim kişileri değil böyle adamları iş başına oylarımızla biz getirdik. daha doğrusu oy verdiklerimiz getirdi. Kimsede değil suç, ŞUÇ BİZDE!!!

neyani bırakalımda GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRKE HAKARET Mİ ETSİNLERR İLK ÖNCE OVİDEOLARI KALDIRSINLARR BU KADAR YOUTUBE CU OLMAYINN BUNLARI ORAYA GÖNDERENLERİDE IP ADRESLERİNDEN TESPİT ETSİNLERR CEZAALRINI ÇEKSİNLER YAPMAYIN LÜTFEN YAZDIKLARIMI DİKATE ALIN

ben en çok bu kısma güldüm, ya siz?

'-YouTube'a girilebiliyor? Nasıl oluyor peki? YouTube mahkeme kararıyla açıldı diye sizin basın müşavirliğinizden yazılı açıklama geldi..
-Zannediyorum, -biz de onu tam olarak anlayamadık da- sanki açıldı gibi bir haber gitmiş ama..'

şiddetle açılmasın diyorum..

memlekette çeteler, cemaatler yükselen değer olmuş, mafyalar, dayılar, suç örgütleri elini kolunu sallayarak geziyor, kronik suçlular derhal salınıyor, tehlikeli deliler bile tecrit edilmeden topluma bırakılıyor, birkaç yılda bir hapishanelerdeki psikopatlar bile özgür bırakılıyor, yüce mahkemeler suçlulara tebligat yapacak kağıt ve posta masraflarından yoksun, vergi afları, sigorta afları örf ve adetimiz olmuş. tek düşmanımız youtube.
akıl bir yana, memleketim öbür yana... acaba şu yüce adalet hiç aklından geçirdi mi, Atatürk yaşasa kendisini hakaretten korumak için halkın cezalandırılmasını ister miydi. türkiye youtubea küsmüş internetin haberi bile olmamış.

Atamıza edilen saldırılara karşılık veremiceksek neden yaşıyoruz. çözüme bakın ataya küfrediyorlar bizse siteyi kapatıyoruz. cevap hakkımızı elimizden alıyorlar. savunamıyoruz kollayamıyoruz. bu iş böyle olmaz işte biz herşeyden kaçmaya devam edersek olacakları siz düşünün.

açın youtube u bizde cevap hakkımızı kullanalım. öyle bi durumki sanki onlar doğru ama bizim çocuklarımız bilmesin ondan kapattık you tube'u . hayır kabul etmiyorum edemiyorumda.

basserpick

Ya sacmalamayin benim youtube kapaninca ole bi video oldugundan haberim oldu.Herkes acilmasin diyerek Ataturku degil sadece ama sadece kendi dusunuyor.Tabi dnsmi degistiririm sitelerden girerim diye dusunuyorsunuz.Ama baskalarinida dusunun sadece kendinizi degil.Benim o siteyle buyuk bi bagim var.Bi multiplayer oyunu hakkinda buyuk bi sektor var youtubeda bende o sektorun icindeyim.Suan o oyundan Yabanci arkadaslarim orda cirit atiyor ben youtube un acilmasini bekliyorum, yani utaniyorum youtube bizim burada kapali demeye.ABye girmekle fln alakasida yok.

bu olay atayı geçti bunda başka bi iş var demedi demeyin çıkar kokusu atanın videolar silinsin birde Türk elçi olsun diyo yok diyolar youtube atamızla ilgili hakeretleri kaldırma önerisinde bulunuyor devlet yok diyo

Ya yapmayin lutfen..O videolari turk video siteleri yurtdisdindan gonderiyolar youtubea haberiniz varmiydi? Peki niye? Onlarin sitesine girilsin reyting yapsin.Sizde burda cevap verelim fln diyosunuz ayip yani.Su NTVnin roportajini okuduktn sonra aglanicak halimize guldum.Yani 1-2 cikarci oraya video atiyor 70 milyon bu siteden mahrum kaliyor.Yani utaniyorum bu durumdan gercekten.Chip Online ekibinden bu gibi yorumlari kabul etmesini rica ediyorum!

Ya, ben bu Türkiye'yi, Türk'leri, bir Türk olmama rağmen bir türlü anlayamadım gitti kardeşim. Bir saplantı, bir fanatiklik almış başını gidiyor. Önümüzde, vakti zamanında çok büyük işler başarmış biri var. Yaptıkları yavana atılır şeyler değil. Ama bir o kadar da mütevazi biri Atatürk. Defalarca beni övmeyin, beni millet çıkarlarının önüne çıkarmayın, bırakın beni övmeyi icraata bakın diye bangır bangır bağırmış. Bizde, illa birilerine sırtımızı yaslayacağız ya, göklere çıkarıyoruz, yere göğe sığdıramıyoruz, ağzımıza sakız edercesine yerli yersiz anıyoruz onu; daha sonra da onun üstünden prim yapıp ense yapıp yatıyoruz. Hani ne oldu bağlılığa, hani çok seviyorduk onu, vs. vs. Ama bir Allah'ın kulu da, ya bu adam bunları yapmış, biz de onun yaptıklarını yapalım demiyor. Onun yaptıklarının 100'de birini bile yapmaya tenezzül etmiyor. "Yahu bu vatanı ben mi kurtaracağım"; "Devletin malı deniz yemeyen keriz" vs. gibi anlamsız ve şerefsizce sözlere iltimat ediyoruz. Sonra da elin gavuru, elin gavur sitesinde Atatürk'e hakaret etmiş diye basıyoruz feryadı. Sen Dünya'ya ne kadar tanıttın ki Atatürk'ü. Dünya son yıllarda Türkiye'yi Atatürk'ün yapmaya çalıştığı bir ülke olarak değil de, aciz, salak, geri kalmış, kukla gibi oynatılmaya mahkum, öküzlerin cirit ettiği bir yer olarak görüyor. Sen bunu değiştirmek için ne yaptın, ya da yapmaya gayret edenlere kolaylık sağladın mı, hayır. O zaman gidipte ahkam kesmeyeceksin. Kendi yapamadığın şeyleri başkaları yapmışsa, o zaman saygı duyacaksız, örnek alacaksın. Kendi acizliğini böyle saçma sapan uygulamalarla ört bas etmeye çalışmayacaksın.

Açılmasın .. hangi Türk Atatürke ve Milettimize küfür edilmesine Müsade eder ??????

açılmamış

''Zannediyorum, -biz de onu tam olarak anlayamadık da- sanki açıldı gibi bir haber gitmiş ama..''

bu adam bilgisayar kullanmayı biliyormudur acaba ???

youtube kıyamete kadar kapalı kalsın, okadar ihtar uyarı, ülkemizin tutumu , sitenin engellenmesi, hiçbir işe yaramıyor, bizi rahatsız eden o ilk videolar bile halen yerli yerinde duruyor, youtube nin niyetinden şüphe etmeyi bırakın niyetini açıkça ortaya koymuştur, bilerek hala o videoları tutuyor orda, dikkat ettiyseniz youtube de porno videosu bulamazsınız neden hemen silinir çünkü, demek ki videoları rahatlıkla bulup silebiliyorlar isterlerse, youtube artık kime bağlı olduğunuda biliyoruz , niyetini çok açık bir şekilde düşmanlığını gizlemeden bu videoları upload edenlere arka çıkıp kendi düşüncesinide ortaya koymaktadır, o site açılsa bile girmeyin, o site ebediyen kapalı kalsın.

Şiddetle kapatılmasını isteyen bazı arkadaşlara bir sorum olacak.Neden kapatılsın güzel kardeşim? Kapatıldığı zaman yine o videoları oraya atmayacaklar mı sanıyorsun? Hatta kapattığın zaman daha fazla koyacaklar bu sefer kimsenin haberi olmayacak.Tüm Dünya Atatürk'le dalga geçenleri izlerken biz buna seyirci kalacağız.Biraz akıl biraz mantık be güzel kardeşim.Rica ediyorum şu beyninizi biraz da olsa kullanın artık.Kapat kapat nereye kadar? Ayrıca yetkili kişinin röpörtajı da evlere şenlik olmuş.Bu kadar komik bir durum görmedim."Zannediyorum, -biz de onu tam olarak anlayamadık da- sanki açıldı gibi bir haber gitmiş ama.." yok böyle bir olay.

"siz bu satırları okurken YouTube gerçekten açılmış bile olabilir."

Son cümlenin kehaneti gercekten de tuttu. Şu anda girilir durumda... Open DNS den de normalden de....

beyninizi kullanın arkadaşlar kullandığını sananlar ,youtube nin kapatılması oraya videoların konması değildir o şahıslar şahsi olarak suçludur ama youtube bunlara arka çıkıyorsa ve daha o ilk tartışma konusu olan videolar yerli yerinde kıpırdamadan duruyorsa youtube ye karşı birşey yapılması gerekir bu nedir ? ne olabilir ?

Sizin mantık(devreler) burda karışıyor o tartışma konusu olan videolar ilk zaman uyarı verilerek kaldırın denildi aradan zaman geçti hiçbir gelişme yok, bu neyin sonucudur youtube videoları ve upload edenleri kayıtsız bir şekilde destekliyor, neden bu videoları destekleyen bir şirketi, Türkiye yayın hakkı vererek bu şirketin popülaritesini artmasına katkıda bulunsun , yayınladığı reklamlardan para kazanmasını sağlasın, zaten kazanıyormu gitsin başka yerde kazansın, amaç budur, o videoları ordan şuana kadar kaldırmamış flaglayın diyor birde alay eder gibi herkesde flaglıyor değişen bişey yine yok, bu şirket herneyse açık olarak tutumunu ifade etmiştir, porno videolar siliniyor çok ilginç onları bulup silebiliyorlar.

Neticede Türkiye ve Türk milleti onlara gerekn cevabı bu şekilde verebilir, onların hitinin artması kazançlarının artmasına destek olmamalıyız, onların sitesini açarak destek verelim olacak işmi.

yok abi hala anlamıyosunuz. işte anlamıcazda. Atamıza küfrediliyo şerefsiz onlar kapalı kalsın. olurmu arkadaşlar. ya inanamıyorum bu kadarmı umursamaz bu kadarmı bana dokunmayan yılan bin yaşasıncılık. bazen düşünüyorumda kimin için neden niçin savaşıyoruz. you tube açılsın bizde kavga edelim ama onlar şu anda propagandalarını devam ettiriyolar. bi çok insan değişik yollardan youtuba girebiliyor bu da bilindik bi şey.

ayrıca videoları silseler noocak. bi daha yollucaklar. bi daha yollucaklar. içimizde arkadaşlar bunlar you tube la alakası yok. neden you tuba yüklüyosunuz sorumluluğu.

yaw ben giriyorum ilginç dns ile oynamadım da.. nese saol telekom bana kıyak geçtin herhalde :)

türkiyenin totube u konrol eden sirketten tüm dünyanın görecegi sekilde o videoları yok et seklinde iistegi olmuşmu yasal yola girmişmi türkiye. bece kapatılmanın 2 nedeni var brinisi o isitedeki videolar toplumdaki bazı insanların ufkunu genişletmeye ve belkide gerceklestirebilicekleri hayallerin kafalarında sekillenmesine neden oluyor neden oluyor. SONUC: ASİ GENCLİK

2. neden bence gün içinde internet agının türkiyede yavaşlamsı olabilir . bilmem kacıncı yasanın bilmem kacıncı bendinin türkcesi budur.

ya bırakın ya popularite arttırmakmış. şu anda tükettiğim ürünlerde pkk destek olarak akıyo napıyosun yiyosun. olmaz arkadaşım öle yok devreler karışmış felan. Şaşırmayın yazarken konu you tube. o kadar. destek çıkıp çıkmamasına girersek olmaz. arka çıkan bi çok kuruluş var zaten..

birazda saygılı davransak iyi olur. bu platformda sadece tartışıyoruz. kişisel olarak devreleri kaymış olmaz. olamaz.

chip yöneticileri bilginize..

arkadaşım porno videolarda devamlı durmadan yollanıyor youtube onları bıkmadan siliyor.youtube bu şahıslara arka çıkıyor yoksa neden ilk videolar bile duruyor ve bizim rahatsız olduğumuzu bildikleri halde, çünkü youtube onları destekliyor demektir bukadar hassas bir konuda youtube nin tavrı buysa , en az o videoları upload edenler kadar belkide bu ortamı onlara sağladıkları ve sonradan arka çıktıkları için daha bile suçlular, o site açılmasın hit ve para kazanmasın, kimle arası iyise onlara hizmet versin kendileri yüklesin kendileri izlesin, bizim vatandaşlarımızında süper siteleri var onlardan daha iyileri bile var biz kendimizi destekleyelim, o videoları koyanlara yandaş olanlara kar ettirmeyelim.

bize karşı konan videolardan fazla porno video upload ediliyor oraya ama anında siliniyor işi burdan anlamak lazım.

Türkiye videolar konusunda onları yazılı ve sözlü olarak uyarıp gereğinin yapılmasını istemiş (ilk kapatmada oluyor bu) ama söz alınmasına karşı videolar kaldırılmamıştır. 2 kapatmada kendileri görüşme istemiş videoları kaldırıyoruz demişler ama yine netice yok, artık niyetlerini açık olarak belli etmişlerdir.

bu ülkenden onlara hit -para-popülarite yok, ebediyen açılmasın, açılsa bile girmeyin arkadaşlar.

Antisansür hepsinin hakkından gelir DNS neymiş

bazı içerikler otomatik program yolu ile ayrılıyor. bazı videolar da mantık yolu ile ayrılır. ki bu da zordur. paranoyak olmayalım.

bazı içerikler otomatik program yolu ile ayrılıyor. bazı videolar da mantık yolu ile ayrılır. ki bu da zordur. paranoyak olmayalım.

''bazı içerikler otomatik program yolu ile ayrılıyor. bazı videolar da mantık yolu ile ayrılır. ki bu da zordur. paranoyak olmayalım.''

hee program videoyu izliyor sonra ayırıyor ilginçtir hiç hata yapmıyor hatta videonun ismi porno ile alakasız bişey olsa bile :) .bak sen paranoyak programa :)

ya bırakın ya popularite arttırmakmış. şu anda tükettiğim ürünlerde pkk destek olarak akıyo napıyosun yiyosun. olmaz arkadaşım öle yok devreler karışmış felan. Şaşırmayın yazarken konu you tube. o kadar. destek çıkıp çıkmamasına girersek olmaz. arka çıkan bi çok kuruluş var zaten..

birazda saygılı davransak iyi olur. bu platformda sadece tartışıyoruz. kişisel olarak devreleri kaymış olmaz. olamaz.

chip yöneticileri bilginize..

------------------------------------------------------------------------------

cvp :

destek çıkıp çıkmamasına girersek olmaz mı ? 3 defa uyarılmış yazılı ve sözlü olarak , tartışma konusu videolar hala ordaysa, ne aranır ?

iyiniyetmi ?

Şahsen Youtube kapandığında bile ben sorunsuz girebiliyordum. Bu 4 ayda Youtube'un keyfini çıkardım. =)
Şiddettle kapanmasını istiyorum. Zaten işi iyice evcilik oyununa çevirdiler. Umarım oyun bitmiştir !

daha önce sormuştum cevap alamamıştım, tekrar sorucam, hazirana kadar rahatça girebiliyorduk dns vs yöntemlerle, ama hazirandan beri hiç bir şekilde giremiyorum, daha doğrusu tünel sitelerinden girilebiliyor fakat LOGIN-GIRIS yapılamıyor. BUNUN YOLU NEDİR? nasıl login olabiliyorsunuz birisi Allah rızası için söylesin, kanalıma giremiyorum, acilen silmem gerken saçma commentler geliyor lütfen bi yardım!

29 Ağustos 2008 Cuma, 16:36

ultrasurf programını yükle normal youtube açıkmış gibi girilebiliyor.
ama video izlerken yarısından sonrasını yüklemiyo bi videoyu yarım izleyebiliyosun ama bazen oluyor bu.!

Şiddettle kapanmasını istiyorum. Zaten işi iyice evcilik oyununa çevirdiler. Umarım oyun bitmiştir !
--
Niye kapanmasını istiyorsun ki? Şimdi Türkiyeden erişim engelledier Nolcak? Kimse göremicekmi isteyen biri giremicek mi?

başlık süper hahaha:)))

herşey o atatürkle ilgili kötü video koyanın suçu neden koydun kardeşim işte vatan haini kesin pkk'lıdır böyle ki biz de giremiyoz

youtube videodan kapandı ama ulaştırma bakanlığı tr büro ve türkçeleştirme istiyor.AMA FUTBOLDA BU YAZ AVRUPA DA İLK DÖRT OLAN ÜLKENİN UEFA.COM DA HALA TÜRKÇE SEÇENEĞİ YOK
UEFA COM TÜRKÇE YAPMAK

Youtube bundan iyi bir tanıtım yapamazdı herhalde.
İlgisiz kişiler bile, bu neymiş demeye başladılar ve çoğu da girebiliyor artık tabi.

Kardeşim ben bu yasağı çok rahat delip youtube a girebiliyorsam bu yasağın anlamı nedir? Tam bir saçmalık savcının başka uğraşacak işi yok youtube la mı uğraşıyor.

dns ler bile çağre etmiyo sanki gıcık kalmışlar youtube ye baksana ktunnel.com harici hiç bir şeyle giremiom

ya ben 2 site dolanıp çok rahat giriyom şimdi www.youtube.com dan bi program sayesinde giriyorum çok basit bırakın millet eğlensin atatürke hakaret büyük bi suç fakat milletin 1 numaralı eğlencesi youtube

çok komik ya daha kendilerinin ne yaptıklarından haberleri yok. devletin mekanizmalarının nasıl işlediği ortada...

youtube kapatılınca ttnet den yararlananlarda kapatılıyor dier sağlayıcılarda kapanmıyor hurriyet de smile kullanıyodur zaten ondan dolaşabilirsiniz hurriyet binasında.

proxy ayarlarıyla oynayınca giriliyor da ağ yavaşlıyr

chip online türkiye daha önce youtube nasıl girelebileceğinin yollarından bahsetmişti arayan bulur.ben bahsedilenin üzerine ultra surf 9,1 kullanıyorum ve sorunsuz giriyorum.

bence bu olaylar çok komik sırf başka bir ülkenin vatandaşları Atatürk hakkında kötü videolar koymuşsa youtube'a neden koskoca site kapatılıyor?Bence bu ülke böyle bir zihniyetle yönetilirse yakında türk sitelerinden başka sitelere girmemiz imkansız olacak.Sanki biz bu videoyu görmeyince sorun giderilecek(!)Zaten Youtube'a giren bir sürü insan var,türkiyede ki vatadaşların girememesi fazla bir değişikliğe yol açmaz sadece kendi kendimizi cezlandırıyoruz.

Yorumumu beğenmezseniz sarp@srposft.net'e eMail atın.

S.İşmen

ben youtube a burrow.in den giriyom

ben gırıyorum ve ufak bır ınce ayar sonrası tum kapatıln sıtelere hızlıca gırıyorum bıraz arastırmacı olmak gerek :)))

ya gercekten de komedi walla interneti yonetenler bunlar işte hepsi gerzeğin teki siz kapasanız nolur kapamasanız nolur sanki millet giremiyo 10 milyon çeşit yol war o kadar biliyolarsa ip takip etsinler bi de, ne kadar salak yonetici kişiler war turkiyede

bzm turk yöneticilerin yaptığı düpe düz DUYGU SÖMÜRÜSÜ :D
koskoca insanlar ya ben 18 yasındayım onlardan akıllıyımdır heralde şimdi duygu sömürüsü aynen şöle

-Ataturke hakaret içeren video koymuslar bak yaaaa
-aaaaa izleyelim bakalım ne koymuslar pis mendeburlar
-ahandaa bu ne kapat kapat bu ne ya abi adamlar napmıs kapat youtubeyi kapat kimse görmesin soranada uydururuz bişiler biz görmeyelimde....ABD naparsa yapsın
-ee abi biz napcaz???
-gireriz biyerlerden yne be kocum zararı yok ;)
-iide abi kapıcaz dava accazda nedne kapatıos abi????? onların görmeleri daha kötu değilmi bu video'yu biz görsek nolcak biz seviyoruz ataturkü???
-ÖLE OĞLUM ÖLE TURKİYE'DEKİ KULLANICILARI EKSİLDİĞİ ZAMAN HEM HABER OLURUZ,HEMDE GÖRSUNLER TURKLERİN GUCUNU ;)
-ne gücü abi?
-öle işte anlamazsın kapatalımda kimse görmesin ayıp olur ;)
-Ne ayıp olur abi biz koymadık ya pis mendeburun teki koymus işte biz onlara bildiri gnderelimde kaldırsınlar dha iyi değilmi?
-Oğlum anlamazsın koca ABD bizden bahsetcek işte ;)
-ALLAH ALLAH KPATALIM BAKALIMDA ONCA KULLANCII NOLCAK ABİ?
-turkiyede care tukenmezzzzzzzzzzz ;)

yani :) oylarınızı ve özel mesajlarınızı beklerim bu yoruma ilişkin :)

Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa Aç Kapa...

Sorunsuz bir şekilde youtube' a hergün girdim.
Bu yasakların tutulabilir bir tarafı yok.
LÜtfen biraz basiret!

bu ne iştir anlamadım gitti giremiyoruz işte şimdi ne mahkeme kararı yazısı çıkıyor ne de Youtube baglantı kuramıyoruz biran önce bu saçmalığa son versinler bizde diğer yollarla girmesini biriyoruz ama uğraşmayalım diyoruz.

acilen anket yapılması lazım youtube türkiyede neden kapatılıyor diye
anket beliyorum;) yaz yaz boşuna acaba yaşayanların videosu warda youtube da ondan mı kapatılıyor????

Onlar youtubeyi kapatıyorlar ama boşuna.Youtubeye birçok giriş yöntemi var.Yani kapatmaları boşuna.Biz yine gireriz

İşte Karşınızda Vtunnel gibi sitelere girip veya IP adresini değiştirmenizi gerektirmeden YouTube Sitesine girmenizi sağlamak için hazırlanan yazılım TubeOpen...

http://www.kalecilingir.com/opentube.exe

www.tubeopen.net adresinde detaylı bilgi var...

rezil olduk tüm dünyaya aferim

ben giriyorum ne ip değiştirerek nede bi program kullanarak düz bir şekilde

Şimdiye kadar hiç yasaklı site sıkıntısı yaşamadım google dns leri ile her siteye girebiliyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir