YouTube, artık eski cihazlarla çalışmıyor!

Google'ın YouTube'da yapacağı bir güncelleme, onu birçok cihazda kullanılmaz hale getirecek!

YouTube, artık eski cihazlarla çalışmıyor!

Google'dan yapılan açıklamaya göre YouTube'da yapılacak bir API değişikliği, popüler hizmeti eski cihazlarda erişilemez kılacak. Değişiklikten etkilenen cihazlar, mümkünse bir yazılım güncellemesiyle sorunu çözebilecek veya video izlemek için farklı bir cihaz kullanmak durumunda olacaklar.

Firmanın bir blog gönderisinde yaptığı açıklamaya göre Data API v2, daha iyi yorum desteği ve push uyarı desteğiyle gelen yeni v3'te devre dışı kalacak. Gelişmeler olumlu olsa da tüm bunlar, bazı akıllı TV'lerin, Android ve Apple TV'lerin, oyun konsollarının ve iOS cihazlarının artık YouTube içeriği akışı yapamayacağı anlamına geliyor.

Güncellemeden etkilenecek cihazlar arasında Google TV'nin 3. ve 4. sürümleri, iOS 7'den önceki işletim sistemlerini kullanan Apple cihazları, "Adobe Flash veya HTML5'i desteklemeyen" oyun konsolları, hiç güncelleme almamış olan belirli Smart TV'ler ve medya çalıcılar var.

YouTube desteğini kaybeden cihazlar, bugünden itibaren yukarıda gördüğünüz gibi bir hata mesajı gösterecekler. Mayıs'ın başlarında ise bu hata, yerini 410 Gone HTTP hatalarına bırakacak.

Cihazınız YouTube'un güncellemesinden etkilendiyse, önce onu son yazılıma güncellemeyi deneyin. Bu yeterli olmazsa, YouTube'u cihazdaki web tarayıcısından açmayı deneyin. iOS'lu cihazlarda AirPlay üzerinden akış yapmaya devam edebileceksiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

2012 sony bravia iptal. Daha geçen sene Sony satışını devam ettiriyordu, umarım yeni api'ye uygun bir uygulama yayınlar.

Çalışan şeyi niye bozarlar, millet izliyor iste, hep yeni cihaz aldırmak için bunlar. Ne Gereği var api mapi çalışıyorsa elleme Demiş atalarimiz

çalışan şeyi bozmak hiç mantıklı deil

@22 Nisan 2015 01:16 Android sistemi piyasayı çöp etmekten başka bir işe yaramıyor. Teknolojinin gelişimine katkısı ise yaptığı çöplüğe oranla az. Sistem değişkline az kaldı ama bakalım bu çöplüğü yok edebilecekmiyiz o zaman.(atıklardan bahsediyoruz tabi ki )

Birde microsofta tekelci der android fanboyları resmen yeni cihaz al baskısıdır bu googlenin yaptığı.

yahu ben pcden de giremiyorum. 404 not found hatası veriyor. neden ki acabaa

Googlenin dayatmaları varsa Açık Kaynak dünyasının, fikirleri var. İllaki ve inadına bir yol bulunur...

"Ne yazık ki, etkilenen Sony cihazları için bu hizmetin sona ermesi ile ilgili herhangi bir çözüm sunamıyoruz" yeni bir güncelleme geleceğini hiç zannetmiyorum, çünkü sony diyeceğini dedi.

2400tl sony tv var çöp ,1000tl lik kıytırık tv ler de var.mazeret hemen hazır google desteklemiyor.alan ona göre alsın.

Bu sermaye sahiplerini Allah bildiği gibi yapsin

Talep yürürlüğe konamadi da ne demek youtube de arkdaslar

Lg televizyondan giremiyorum youtube ondan mıdır acaba?

LG lm 640 smart tv dende giriş yapamıyorum şöyle bir hata mesajı çıkıyor (you tube has ended its support for this app and is no longer available on this device. you can continue to enjoy your fovorite creators andvideos in many other ways. please visit youtube.com devices for a list of devices you can use and for further help.)

Bunlar danışıklı döğüş benim tv örneğin 4 senelik hala taş gibi niye yeni tv alayım ama illede bu uygulamayı kaldırarak parası olanlar yine tabiki her seni yeni tvlerden alacaklar ve firmaların satışı yine çoğalacak işin özeti bu..haydi bakalım parası çok olanlar saldırın yeni versiyonlara..

BEN DAİLYMOTİON YÜKLEDİM. KALDIĞI YERDENE DEVVAM.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir