YouTube artık serbest!

2.5 aydır ülkemizden erişime kapalı olan YouTube, verdiği hukuk savaşını kazandı! İşte yaşananlar...

YouTube artık serbest!

Yaklaşık 2.5 aydır ülkemizde yasaklı olan YouTube; nihayet açıldı. TİB'in 27 Mart'ta erişime kapattığı video paylaşım sites için Ankara 4. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı vermiş ancak site yine de erişime açılmamıştı.

Bunun üzerine YouTube avukatı Gönenç Gürkaynak ve aralarında bazı CHP milletvekillerinin de bulunduğu pek çok isim, Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuruda bulunmuş ve sitenin açılmasını talep etmişti. Anayasa Mahkemesi de, YouTube'a erişimin engellenmesini ifade özgürlüğü ihlali olarak değerlendirdi.

TİB'e iletilen karar sonrasında YouTube'a erişim serbest bırakıldı. İnternet servis sağlayıcıların, önümüzdeki saatlerde erişim yasağını kaldırmaları bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

şükür........

Pc imde girmiyor. Ancak android tabletimdeki uygulamadan erişebiliyorum.

hani nerde kapı gibi tibin sayfası açıyor

Neden kapatılmıştıki ?

babam wifi den youtube ye giriyor ben giremiyorum

8.8.8.8 8.8.4.4 den kurtuldum o kadar

ah benim rezil kepaze berbat ülkem....

@03 Haz 2014 17:13 beğenmiyorsan gidersin ozaman arkadaş hallah hallah insan kendi ülkesine böyle sözler kullanılırmı yuuuh sana

youtube kullanana beyinsiz der geçerim.

sanki yasakken giremeyen vardı :D

Memleketimizde meğer vatanseverden çok youtube sever yaşıyormuş, ülkemizin menfaatleri youtubenin menfaatlerinden önemli değilmiş o zaman gözünüz aydın

@03 Haz 2014 17:45 Video linkini engeller, Youtube'a şikayette bulunursun anlarım da kapatmak nedir yav?

@03 Haz 2014 17:45 Kardeşim ülkenin menfaatlerini bir tek sitemi belirliyor. Hadi oldu da belirledi. Yasağı yine senin ülkene veriyor, Youtube diğer ülkelerde menfaat diye sürdüğün videoları göstermeye devam ediyor. Ha şunu anlarım varsa elinde bir güç ve bu ülke menfaatleri karşısında bir yasak getirecekse tüm dünyada getirebilmeli ki o içeriğe kimse ulaşamasın. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış oluyor bizimkisi.

@03 Haz 2014 17:45 şuursuz gerzeklik böyle bir şey işte arkadaşlar :) bu gibilere iyi bakın ve ibret alın derim...

@03 Haz 2014 17:45 sadece aracı olan video paylaşım sitesi olan YouTube'nun menfatları neymiş bahsetseydin... kullanma-izleme internete site erişimi engellemek beyinsizlik, kendi orjinal durumunuzdan sitenin suçu yok :))

Zaten gereksiz bir yasaktı

sanki yasak varken kullanamıyorduk .:D

çok sevinmeyin geri kapandı

kapalımıydı?

ee ben vpnsiz giriyordum kaç haftadır

tamam da Atatürk'üme youtube üzerinden küfür edildiği zaman kapatıldığında neden bu kadar ses çıkmadı onu anlamıyorum... ilginç... önemli olan o videoyu koyanları bulup cezalarını verdikmekti yani Ata'ma hakaret edenlerden bahsediyorum...!!!!

Youtube suz telefon tablet PC bir hiçti. Umarım bir daha bu tarz yasaklarla özgürlük alanlarımız daraltılmaz.

Terbiye sınırlarını aşmışsın. Isteyen kullanır bu seni alakadar etmez. Kullanmiyorsan da kullanana saygı duyman lazım. Ve insanlara saygı duymayı öğrenmelisin. Bunu demişsin "youtube kullanana beyinsiz der geçerim." Kişiliğini geliştirmelisin. :)

youtube kullanmıyorum şahsen.. kişisel görüşüm tamamen ergen yuvası haline geldi, ve reklamlar dolayısıyla çöp site halinde şuan

Kaç aydır VPN kullanıyodum sonunda be,ikide bir garip garip sorular siteler falan

millet sanki anasının karnında youtube veya twitter ile vakit geciriyordu... Yasaklanınca sanırsın bütün özgürlükleri elinden alındı, yeme içme gezme konuşma konuşturma hepsi yasak. Akıllı arkadaşlar o kadar bagımlı hale gelmişsiniz ki savundugunuz seylerin kölesi olmussunuz,sonrada kalkıp özgürlük elden gidiyr diyorsunuz. Özgür mü olmak istiyorsunz bu imkansızz... Özgür bir ülke var sanıyorsanız cahilden daha cahilsiniz demektir. Uyanın... Çok geç olmadan format atın düşünce ve fikirlerinize sistem çökmedeni virüsler her yerde...

Sen de yorum yaz