YouTube, canlı yayını telefonunuza taşıyor!

YouTube, PC kullanıcılarının uzun zamandır kullandığı özelliği nihayet akıllı telefonlara da taşımaya karar verdi!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube, canlı yayını mobile taşıyor!
Ekran görüntülerinden deneyimin Periscope'a benzeyeceği anlaşılıyor

Periscope ve Facebook Live'ın gerisinde kalmayı göze alamayan YouTube, kendi canlı yayın işlevini telefonlara taşıyor.

YouTube'un canlı yayın işlevi 2011'den bu yana hayatta; yani yeni bir işlev değil. Ancak YouTube, bu yenilikle birlikte ilk kez direkt olarak telefondan canlı yayın yapmaya izin verecek. Böylece herkes YouTube'dan, istediği an yayına başlayabilecek. Sitedeki canlı yayınlar, şimdiye kadar PC'lerden yapılabiliyordu. YouTube, diğer videolarda olduğu gibi canlı yayınlar içinde de arama yapabileceğimizi söylüyor.

Bu yeniliğin, YouTube'un ücretli hizmeti YouTube Red'in ilk geniş bütçeli şovunun lisansını almasıyla aynı döneme denk geldiğini görüyoruz. Anlaşılan o ki Google, YouTube'un herhangi bir alanda rekabetten geri kalmasını istemiyor. YouTube'un canlı akış alanında isim yapmış rakipleriyle rekabet edip edemeyeceğini ise zaman gösterecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bence canlı yayın google camera (nexuslardaki kamera uygulaması) içinden canlı yayın yapma gelsin. Bu ozellik xperia telefonlarda var(diye biliyorum).

Youtube ile canlı yayın yapmak sıkıcı. Bir yayın yapıyorum izleyen yok. Twitch te yayın yapıyorum daha yayını başlatır başlatmaz izlemeye yavaş yavaş geliyorlar soru soruyorlar yani gayet güzel. Youtube da kimse izlemiyor sıkılıp canlı yayını kapattım zaten. Periscope ta da izleyici geliyorlar younow da da geliyorlar hatta yayına girme isteği yolluyorlar. Youtube da izleme alman için reklam yapman gerekiyor o da para istiyor. Eğer facebook vine gibi youtube a rakip bir uygulama çıkarırsa çok iyi

Hali hazırda Sony Xperia kullanıcıları bu özelliği Xperia Z'den beri kullanıyorlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play