YouTube canlı yayınla uzayda!

Dev video sitesi YouTube'un 2 Mayıs'ta yapacağı bu şey, eminiz sizi de çok heyecanlandıracak!

  • Gökay Özbudak
YouTube'la canlı canlı uzayda!
İngilizler'in ünlü kraliyet düğününden daha ilginç olacağı kesin...

YouTube canlı yayınlarda çıtayı yükseltmeyi hedefliyor. Uzay Mekiği Endeavour'un son uçuşunda mekiğin mürettebatı uzaydayken gerçekleştirilecek bir röportaj YouTube'dan canlı olarak yayınlanacak.

Mekiğin günü gününe fırlatıldığını ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadığını düşünürsek 2 Mayıs'ta gerçekleşecek olan röportajda ayrıca en çok oy alan bir kullanıcı videosu da yayınlanacak. 2 Mayıs tarihine kadar da YouTube röportajlarında kullanılacak olan soruları da kullanıcılarından toplamaya devam edecek.

YouTube ayrıca vereceği canlı yayınlarda spor müsabakalarının sayısını da arttırmayı planlıyor. Video sitesi film arşivini de her geçen gün biraz daha büyütmeye devam ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

WooooooooW! Super haber! :D

Kitap okunmayan Türkiye’de yazarları ve yayınevlerini desteklemek amacıyla basit bir proje.

Günümüz dünyasında pek çok insan bir şekilde internet bağlantısına sahip.Özellikle son dönemde akıllı cep telefonlarının yaygınlaşması ve 3g’nin ortaya çıkması ile beraber internet bağlantısına sahip insan sayısı artmıştır.Bu iki teknoloji sayesinde artık hemen hemen her yerde internete ulaşabilmekteyiz.

Teklifim şu: Gelin kitaplarınızı sesli kitaplara çevirin ve bu kitapları internetten yayınlayın.İnsanlar belirli bir ücret karşılığında bu sesli kitaplara ulaşsınlar.

İnternete bağlansınlar, tarayıcılarını açsınlar, sizin onlara tahsis ettiğiniz hesaplarına girsinler ve seçtikleri bir kitabı belli bir ücret karşılığında dinleme hakkını alarak vapurda, trende, sahilde, parkta, ofiste veya evlerinde tarayıcılarındaki flash player vasıtasıyla dinlesinler.(Kitap, dosya olarak indirilmeyecektir.)

Korsan yayıncılardan korktuğunuzu biliyorum ama şunu unutmayın bu yöntem geleceğin bilgiye ulaşma yöntemlerinden biridir.Ayrıca sizler makul bir fiyatlandırma politakasını benimserseniz, kimse korsan yayıncılara itibar etmeyecektir.Yani örneğin 10 TL’lik bir kitabın dinleme hakkını 2 TL gibi makul bir fiyata verirseniz, korsan yayından yana hiçbir sıkıntınız olmayacaktır ve sizlere de çok kazandıracaktır.

Çok basit ama çok faydalı ve kazandıracak bir projedir.

Bir düşünün.

Google; özellikle senin de düşünmeni istiyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play