YouTube'da Google+ tarzı değişim!

YouTube, yaptığı tasarım değişikliği ve yeniliklerle yine gündemde... İşte yeni YouTube!

Playlist'ler ön plana çıktı

YouTube, kullanıcıların çalma listelerine daha fazla önem vermesi için, kısa süre önce çalma listelerinin de arama sonuçlarında görüneceğini açıklamıştı. Bu açıklamanın üzerinden çok vakit geçmemişti ki, şimdi de kullanıcıların kendi çalma listeleri sol kolonda görünmeye başladı. Böylece kullanıcılar, bir çalma listesine basıp hızlıca müzik dinlemeye başlayabilecekler. 

YouTube bu hamlesiyle, Spotify gibi rakiplerinin güçlenmesini engellemeye ve kullanıcılarının gözüne pratik bir müzik servisi gibi görünmeye çalışıyor. Yeni Playlist sekmesinin özellikle mobil uygulamada, kullanıcıların hızla sevdiği müziklere ulaşarak cep telefonunu bir müzik çalara çevirebilmesi için önemli olduğu da dikkat çekiyor.

Öte yandan, YouTube'da yapılan tasarım değişikliği ile ortaya çıkan yeni "kart stili", pek çok kullanıcı tarafından Google+'a benzeme çabası olarak yorumlanıyor. Artık YouTube açıkken tarayıcınızın penceresini büyütüp küçültürseniz, ekrandaki kutucuklar da o boyutla uyumlu olarak artıyor ya da azalıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Müzik için fizy. Video için tabii ki Youtube. Alternatifi yok Youtube sitesinin.

daha iyi oldu. yüksek çözünürlüklü ekranlarda bütün site sol tarafta yaslı görünüyordu önceki tasarımda.

Mobilde uygulama arkapalanda neden çalmaz anlamış değilim onu halletmedikleri sürece fizy akar

Bu tasarım çıkalı zaten çok oldu neden haberi şimdi verdiniz ki ?

google sadece google anasayfasının tasarımı yapabiliyor gerisi tasarım faciası

haramzadeler hesabını kaç paraya kapattın youtube, onu bir açıkla. Bundan sonra bir tane google ürünü kullanmam!

@21 Şub 2014 22:36 Hesap açık ne kapalısı? Yok para almış filan komiklik mi yapıyorsun? Milleti galeyana getirmeye çalışma.

@22 Şub 2014 08:22 ya he bu sayfyaı toplasan 100 kişi okumuştur. yorumuda toplasan 15 kişi görmüştür. he 15 kişiyi örgütledim yarın hükümeti düşürecem.

Google hala hesap için cep telefonu numaranızın olmasını şart koşuyor. Bu saçmalığa karşı çıkan bir akıllı insan yok mu aranızda ! Yahu çok demiyorum 3-5 kişi bile olsa olur. Artık biri dikkat çeksin de şu saçmalığı kaldırsınlar ortadan.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir