Youtube'da küfüre son!

Google, son dönemde küfür ve hakaretten geçilmeyen Youtube hakkında nihayet harekete geçiyor!

  • Cem Sinanoğlu
Youtube'da küfüre son!

Youtube, sitedeki videoların altına yazılan ve son zamanlarda seviyenin iyice "yerlerde sürünmeye başladığı" yorumları kontrol altına almaya hazırlanıyor. Anonim olmanın verdiği güvenle isteyenin ağzına geleni yazabildiği Youtube yorumları bundan böyle daha derli toplu bir görüntüye kavuşmanın yanı sıra filtrelerle korunarak küfür ve hakarete geçit vermeyecek.

Şirketin Google+ altyapısından faydalanarak kullanacağı yeni sistemde kullanıcılar, siteye yükledikleri yorumların altına tanımadıkları insanlar yerine sadece kendi arkadaşları, onların çevresi veya seçtikleri spesifik bir grubun yorumlarını açabilecekler. Bir yoruma cevaben yapılan bir başka yorumun bir diyalog şeklinde görüntülenmesini sağlayacak yeni sistemde kimin kime cevap verdiği kolay biçimde anlaşılabilecek.

Video yükleyen kullanıcıların faydalanabileceği bir de filtre sistemi kazanacak olan Youtube, değişiklikleri önümüzdeki haftalardan itibaren kademeli olarak hayata geçirecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

İyi birşey ama milletin ağzı torba değil ki büzesin. Yine şifreli bir şekilde küfürler döner.

asıl keyif zaten yorumlar onlara da dokunmasinlar

aslında yorumlar çok komik oluyordu :) ama aslında yapılması gereken bir şey

Umarım işe yarar, youtube u çok kalitesiz hale getiriyor çünkü. Millet iyice tozutmuş youtube yorumlarında memleket kurtaran mı ararsın, sırf canı sıkılıyor diye küfür eden mi. :s Çok gerekliydi böyle birşey.

Rezillikten baska bir sey degil ne kufurler var aman allahim bizim insanimiz neler yaziyor.ayip ayip olmuyur .

bazen videolarada değilde yorumlara gülüyorum :)

bence video sahibine sorulmalı ya da 3/5 gibi spam alan yorum sansürlensin bazen yorumlarda komik bir espri oluyo sonuna "amk" yazdı diye yayınlanmayacaksa youtube ratingi düşer farklı bir çözüm gelmeli

Küfürlü tartışmalar can sıkıcı oluyordu ama komik yorumların da bir çoğu küfürlüydü. Bakalım...

evet bu küfür olayı beni internetten soğuttu ilk günleri ne kadar güzeldi şimdi işin rengi döndü

bizi videodan çok yorumlar güldürüyor :) yorum yazanlar klavye artisliği yapıp birbirine küfür etmedikçe :D

google "google+" yaygınlaşması için elindeki gücü yeteri kadar verimli kullanamadı bu bence geç kalınmış bir adım.

birde sonuç olarak toplum asayişini bozduklarını düşünüyorum. küfürleşme en sonunda iyice çığrından çıkıyor çoğu zaman ve böylece tarafların birbirine yorum aracılığı ile adres vermelerine çoğu kez şahid oldum. sonucu siz düşünün ;) tamam sosyal medya, düşünce ve fikir özgürlüğü kavramaları açısından önemli. ama bu durumun bu kavramlarla uzaktan yakından ilgisi yok. devletin en azından gerekçe tam bu olmasa bile gördüğüm bu durumdan edindiğim kendi açımdan bu sitenin kapatılmasını destekliyorum. ayrıca nedense video yükleyenler çoğu zaman kendi videolarına dahi bakmıyorlar alttaki yorumlarına. resmen underground olmuş durumda. 4 senedir facebook kullanıcısıyım. herhangi bir fikirdaş olmadığım bir sitenin uç taraftan bir göndersisnde yorumumda seviyeli ve (yanlışsınız, katılmıyorum gibi) eleştiri gönderdiğim zaman hemen spamlanıyorum. ne küfrü?... sosyal ve adli yapı tahrikine karşı kendi adminleri tarafından incelenmeyen bir sanal uygulamaya karşı er devletin takıncağı tutum bellidir.

Sen de yorum yaz