YouTube'da video seyret, virüsü kap!

YouTube'da video izlerken dikkat edin, bilgisayarınız virüslerle dolabilir! İşte kanıtı...

  • Halil Mollaoğlu
Saldırganlar bu sefer YouTube'u kullanıyor
YouTube'da zararlı yazılım: Sahtekar, yazılımı indirmeden önce anti-virüsünüzü kapatmanızı rica ediyor.

Web 2.0 portalları zararlı dosya dağıtmak için çok elverişli. Güvenlik uzmanı F-Secure YouTube'da bulunan güncel bir örneğe karşı uyarıda bulunuyor.

Saldırganlar portalın üyesi gibi kendilerini tanıtıp YouTube'a video yüklüyorlar. Videoda mükemmel bir yazılım vaat ediliyor. Asıl zararlı dosyaya yorumlarda veya sağ taraftaki ek bilgi metninde link veriliyor ve dosya genellikle bir One-Klick dosya sunucusunda anonim olarak depolanıyor.

Ekran görüntümüz güncel bir örneği gösteriyor: Dosya linkini barındıran açıklama kullanıcının tıklama yoluyla dosyayı çalıştıracağını ortaya çıkarıyor. Tuzağı hazırlayan kişi dosyayı indirmeden önce olası problemleri önlemek için sizden koruma yazılımınızı devre dışı bırakmanızı istiyor.

Çok şey vaat eden, ücretsiz bir yazılıma gözü kapalı tıklayanlar ise hemen zararlı yazılımı sistemlerine bulaştırıyor. Zararlı bilgisayara bulaştığı anda onu sistemden kaldırmak genellikle problemli oluyor. YouTube örneğinin istisnai bir durum olmadığını basit bir Google-Araması gösteriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

uyarı için teşekkür ;)

Virüsü youtube dan indiriyoruz zannettim bende. Youtube ile ilgisi yok olayın herhangi bir video paylaşım sitesinden de istenilen şey yapılabilinir.

uyarı için teşekkür ;)

Böle Bir olay Gerek youtube Gerekse Tüm Video Portallarına Uygulanabilir.Asla Ve Asla Video veya Banner Reklamlarda Bahsi Geçen Progreamları iyi Bir Antivirüs kullanmıyorsanız indirmeyin.Tabiiki Banner ve Video Reklamlardaki Programları dikkatli inceleyin.Piyasada Kullanılıyormu Vs.

:) Bence Konu Başlığı Biraz İlgi Çekmek İçin Yapılmış .. Zaten Aklı Başında Bir Kullanıcı Ordan İndirceği Dosyaların Kendisine Nasıl Zarar Verebilceğini Tahmin Edebilcektir.

Youtube o bölümü link eklenmesini engelleyebilir. Beklide buna yapmaya mecbur kalacak.

bu numaraya kanacak adam varsa hala bırakın kapsın virüsü ya...adamlar onca uğraşıp antivirüs yapsınlar sen git yapılabilecek en denyo şeyi yap yani kapat...bir de üstüne üstlük siteye git zararlıyı indir...

artık bu nuraraları kise yemez.kanımca

Sen de yorum yaz