YouTube'dan akıl almaz bir haber daha!

YouTube'a, sadece tek bir dakika içinde kaç saatlik video yüklendiğini duyunca inanamayacaksınız!

YouTube'dan akıl almaz bir haber daha!
Kedi videolarından, rekora uzanan yol

YouTube'suz bir interneti düşünmek bile günümüzde çok zor. Site bundan tam sekiz yıl önce hayata merhaba demişti. Ortaya çıkışından çok kısa bir süre sonraysa Google, tam 1.16 milyar dolar karşılığında YouTube'u satın almıştı. Dönemi için büyük bir para gibi gözüken miktarsa, öyle görünüyor ki çoktan kendisini amorti etmiş durumda.

YouTube'un kendi resmi blogundan yapılan bir açıklamaya göreyse, günümüzde siteye, her dakika 100 adet video yükleniyor. İşi biraz matematiğe vurmak gerekirse, YouTube her dakika 6.000 saatlik yeni video içeriğine kavuşmuş oluyor. 2013 YouTube için çoktan kilometre taşı olmayı başardı. Google'ın Mart ayında yaptığı açıklamasına göre site bir milyar ziyaretçiyi bünyesinde barındırıyor. Yetmezmiş gibi Mayıs ayı içerisinde, ücretli kanal üyeliğini de hayata geçireceğini beyan eden site, şimdi video yüklenme rekoru ile karşımıza çıktı.

Yine de son dönemde Google ve YouTube için her şey mükemmel gidiyor demek yanlış olur zira firma, Microsoft ile anlaşmazlık içerisinde ve son olarak Windows Phone'dan YouTube desteğini çekeceğini belirtmiş durumda. Microsoft ise sorunu çözmek için Google'dan YouTube'un API'lerine girebilmek için tam yetki istiyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Ben sizin matematiginizi çözemedim 100 video 6000 saat mı yapıyor yani bi video ortalama 6 saat mi?

onların matematik de kötü seninki de. yaptığın hesaba göre her video 6 saat değil 60 saat olmalı.

@21 May 2013 15:31 Bende senin matematiğini çözemedim 100 video 6000 saat ediyorsa 1 video 6 saat mi eder 60 saat mi?

@21 May 2013 15:31 senin matematiğinide anlayan olduysa beri gelsin :D :D

6 değil 60 saat yapıyor. Sanırım dakika yazacaklardı ama neyse :)

ki öyle bile değil 6 saat olsa 600 saat yapar, bir video 60 saat olmalı ki 6000 saate denk gelsin. ama youtube çıtayı yükseltti orası doğru

Yalan yanlış bir çeviri olmuş. Google'a "youtube statistics" yazmayı akıl etseydiniz en azından. Youtube'u her ay 1 milyardan fazla kişi ziyaret ediyor. Her ay youtube'da 4 milyar saatten fazla video izleniyor. Her dakika 72 saatten fazla video yükleniyor. İşi matematiğe falan vurup kendinizi yormayın, youtube açıklamış zaten istatistiklerini.

Nasil bi matematik bu ya?

siz niye buna takıldınız paramı veriyolar :D

Topluca matematiğe ihtiyacımız var :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir