YouTube engelinin kaldırması 3 dk. sürdü!

YouTube'u 3 aydır engelleyen ülke, engeli kaldırmaya sadece 3 dakika dayanabildi. Nedeni ise...

Pakistan'ın engeli kaldırması 3 dk. sürdü!

Pakistan, üç aydır engellediği YouTube'un engelini kaldırdı. Ancak ülke yönetimi, sadece 3 dakika sonra YouTube'u yine engelledi.

Hz. Muhammed'i kabul edilemeyecek bir biçimde yansıtmaya çalışan videolar üzerine dünya çapında ortaya çıkan protestolar, YouTube'un videoyu Libya, Mısır, Hindistan gibi Müslüman ülkelerde engellemesiyle sonuçlanmıştı. Pakistan ise YouTube'u Eylül ayının ortalarında engellemişti.

Pakistanlıların engellemenin çok geniş olmasını yaygın bir biçimde eleştirmesi üzerine ülke yönetimi, sadece sözkonusu videoların görünmesini engelleyerek YouTube'un engelini kaldırma girişiminde bulundu. Ancak sözkonusu içeriğin hâlâ erişilebilir olduğunu farkeden yönetim, sadece 3 dakika sonra YouTube engelini tekrar eski yerine getirdi.

Pakistan'ın sözkonusu videoları engelleyerek siteyi açmaya tekrar çalışıp çalışmayacağı, şimdilik bilinmiyor. YouTube'u engelleyen bir başka ülke olan İran, bu duruma yönelik kendi orijinal çözümünü bulmuştu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Helal olsun adamlara tebrik etmek lazım yasaklara hepimiz karşıyız ama bununda bir derecesi olmalı kimse kimsenin dini inançlarını aşağılayamaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir