YouTube Gece Modu Nasıl Açılır?

YouTube, uzun zamandır beklenen Gece Modu özelliğini, yeni tasarımıyla birlikte hizmete sunuyor. Ama özelliğe ulaşmak için biraz uğraşmanız lazım!

YouTube için "Karanlık" dönem başladı!

YouTube, uzun zamandır konuşulsa da bir türlü hayata geçemeyen "gece modu" özelliğini, gizli de olsa kullanıma sundu. Üstelik bu özellikle birlikte, ufak tefek arayüz iyileştirmeleri de söz konusu.

Gece modu, ekrandaki beyaz kısımları karartıyor ve geceleri, loş ortamlarda gözü yormayacak siyahla değiştiriyor. Başka bir deyişle, pek çok uygulamada gördüğümüz "karanlık tema" ya da "Gece modu" artık YouTube'da da kullanılabiliyor.

Yeni tasarıma göz gezdirmek için, "youtube.com/new" adresini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Ama sadece gece modunu açmak için biraz uğraşmanız gerekiyor.

YouTube Gece Modu Nasıl Açılır?

Chrome kullanıcıları, YouTube sayfasını açtıktan sonra CTRL + SHIFT + I tuşlarına basarak geliştirici panelini açmalı. Buradan Konsol sekmesine gelip ilgili alana aşağıdaki satırı yapıştırmalı:

document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE"

YouTube sayfasını yenilediğinizde, profil simgenize tıklayarak buradaki yeni "Gece Modu" seçeneğini açabilirsiniz.

Eğer Firefox kullanıyorsanız, yine CTRL + SHIFT + I tuş kombinasyonunu kullanacaksınız ancak bu kez, "allow pasting" komutunu girmeniz gerekecek. Ardından, yine yukarıdaki satırı ekrandaki alana yapıştırmanız yeterli.

Gece modu, sadece ekranı karartmakla kalmıyor, bazı simgeleri büyütüp bazı tasarım detaylarını da değiştiriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Emeğinize sağlık uzun zamandır materyal tasarımını türkiye kullanıcıları için nasıl aktif edebilirim araştırıyordum. Hatta bilgisayarın dilini dahi değiştirdim ancak google hesabını girince sıfırlanıyordu yine. Bu ilaç gibi geldi hemde siyah temayla :)

Batsada kurtulsak you tubeden reklamdan baska bir sey yok gogleden you tubeden nefret ediyorum.para para para gozunuz doysun tonla kazaniyorsunuz .

@15 Nisan 2017 16:01 adblock eklentisi kur dostum.

Olmuyor, simgeler büyüyor, oturum aç simgesi değişiyor ama halen beyaz...

@15 Nisan 2017 17:25 dostum ilk once oturum ac firefox kullanıyorsun aynı sekılde sunu yaz konsola 'izin ver' kesme işaretleri ile sonra bunu yaz document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=fPQ4jCL6EiE" ondan sonra sayfayı yenıle profıl fotona tıkladıgın zaman orada koyu renk modu olacak ona tıklayacaksın ve kullanacaksın iyi günler :)

ben 2-3yıldır siyah temayla kullanıyordum zaten. Chrome için "Magic actions for youtube" diye bir eklenti var, video izlerken mouse un topuyla ses açıp kısmak gibi pek kullanışlı özellikleri mevcur. dark temada bunlardan biriydi.

@15 Nisan 2017 23:03 koyu renk modu var onu açman lazım

Yıllardır siyah tema getirin demekten dilimizde tüy bitti ! Uzun zamandır Firefox üzerinde bu işi yapan eklentilerle hallediyordum. Bu zaman oldu hala basit bir temanın renk-ton uyumunu bile tutturamıyorlar, bir de videolara 1-2 dakikalık reklam koyuyorlar.

PEKİ BUNLARI YAPTIKTAN SONRA ESKİ HALE NASIL GERİ GETİRCEZ ?

Kalıcı hale getirmenin bir yolu var mı? tarayıcı kapanıp açıldıktan sonra sıfırlanıyor sanırım.

geri nasıl döndurucez

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir