YouTube Hesabınızı Nasıl Korursunuz

Bu yöntemler sayesinde YouTube kanalınızı hacker'lardan kolayca koruyabilirsiniz!

  • Ali Ruhi Öztürk
YouTube Hesabınızı Nasıl Korursunuz

YouTube'da belli bir takipçi sayısına ulaştıysanız veya yüklediğiniz videoların tek örnekleri YouTube'da bulunuyorsa, hesabınızı korumak için ekstra önlemler almak isteyebilirsiniz. Bazı hacker'lar ünlü YouTube kanallarını ele geçirerek en popüler videoları silebiliyor. Bu kullanışlı yöntemler sayesinde hesabınızı güvenli hale getirebilirsiniz.

İlk olarak mutlaka iki adımlı doğrulamayı aktif hale getirin. Bu sayede biri YouTube hesabınızın şifresini ele geçirse bile, telefonunuzu da ele geçirmediği sürece kanalınıza erişemez. Ayrıca kurtarma telefon numarası da kurmanızı tavsiye ediyoruz, bu sayede şifreniz değiştirilse bile telefonunuzla YouTube/Google hesabınızın kontrolünü yeniden elinize alabilirsiniz.

Parolanızın güçlü olmasına da dikkat edin. Her platformda farklı bir şifre kullanın ve şifrenizin içinde büyük/küçük harfler, özel karakterler ve rakamlar olmasına dikkat edin. Ayrıca birkaç ayda bir şifrenizi yenilemenizi tavsiye ediyoruz.

Eğer YouTube hesabınızı başkaları ile paylaşıyorsanız, ortaklığınız sona erdiğinde kanal sahiplerini ve yöneticileri değiştirmeyi unutmayın. Eğer geleneksel davranıp parolanızı paylaştıysanız, ortaklığınız sona erdiğinde mutlaka şifrenizi de değiştirin. Daha fazla güvenlik önlemi için Google'ın güvenlik ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz