YouTube için tehlike çanları çalıyor!

İddialar doğruyla YouTube'un önemli bir bölümünü oluşturan bu videolar, silinmek üzere!

YouTube için tehlike çanları çalıyor!

YouTube 2005'te açıldığında sitenin canlı etkinlikler, müzik, TV, film, kedi videoları ve fazlasını sunacak kadar genişleyeceğini çoğumuz düşünmemiştik. Ancak New York Post'un iddiasına göre sitenin büyük bir bölümünü oluşturan müzikler, tehlikede olabilir.

New York Post en güvenilir kaynaklardan biri olmasa da, sitenin iddiasına göre önde gelen kayıt şirketleri, yeteri kadar para kazamadıklarından dolayı resmi müzik kliplerini geri çekmeyi düşünüyorlar. Müzik şirketleri, aslında herhangi bir müziği ücretsiz olarak dinlememizi pek istemiyor. Spotify ve Google gibi müzik akış hizmetleri sağlayan firmalar ise, üyelik ücretiyle çalışan sistemleri savunuyorlar.

Google'ın Play Music'le bağlantılı çalışan YouTube Music Key hizmeti ise kliplerdeki reklamları aylık bir ücret karşılığında kaldırıyor. Ancak anlaşılan o ki bu, kayıt şirketlerine yetmiyor. Müziklerin YouTube'dan kaldırılması, iki taraf için de fayda sağlamayacağından, kısa zamanda bir anlaşmaya varılmasını umuyoruz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Ahh canlarıımmmm ... Hala internette "bir şeyleri" engelleyebileceklerini düşünüyorlar :))

@31 Temmuz 2015 17:43 Aslında tam olarak engellemek mümkün.. Çünkü sitenin hosting firmasına ilgili siteyi şikayet ederek banlattırabilirler. Hatta siteyi komple bile sildirebilirler. 2.ci olarak uluslararası bir uzlaşma ile siteyi topluca engelleyebilirler. Bu durumda kesinlikle ne DNS değişimi ne de IP değişimi işe yarar. Yanı adamlar isteseler hepimizin ellerinden her şeyi alabilirler.

@01 Ağustos 2015 05:37 Haklısın isteseler her şeyi kapatırlar . Sonuçta TTNET veya başka bir kurum kendisi yapmıyor YouTube'u falan .. :P

Yeni diyorlar ki sıkça dinlediğiniz parçalar varsa biran önce indirip depolayın.

Bu olursa youtube çok büyük kullanıcı kaybeder.Ben %95 müzik için kullanıyorum örneğin.Hem o müzik şirketleri de yanlış yapıyor rahatlıkla korsan indirilebiliyor zaten para vermeyenler yine vermeyecek. Onlar youtube'den aldıkları paradan da olacaklar. İnternette orjinal müzik satan siteler zaten hiç hoş değil korsan olarak 3000kbps indirlebilen bir müziği parayla satıp 128-320kbps arası veriyorlar.

@31 Temmuz 2015 18:19 3000 kbps müzik mi varmış

@31 Temmuz 2015 23:25 Senin değişinle 3 MB :D

hayırrrrrr asla silinmesin

Günümüzde neredeyse her şeyin alternatifi olduğu düşünülürse, Youtube'a da sağlam bir rakip gelmesi gerekiyor kanımca.

bizde interneti kapatırız ede

Yakında nefes bile paralı olursa şaşırmam.

şerefsizler milletin ekmeğini sömürmeseler milletin elinde para bollaşacak eh doğal olarak korsan almaya gerek kalmayacak...ama düşünen nerdee...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir