YouTube, iOS'ta Koyu Temaya Kavuştu!

YouTube'un iOS uygulaması, bugünden itibaren kullanıcılarına bu özelliği de sunmaya başladı. Android sürümü ise şimdilik bekliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube, iOS'ta Koyu Temaya Kavuştu!
engadget

En iyi işlevler bazen geliştiriciler ve tasarımcılar özgür bırakıldığında ortaya çıkıyor. Bu durum, YouTube'un bugün iOS'taki uygulamasına ulaşan "Koyu teması" için geçerli.

iOS'taki YouTube uygulamasına gelen, Android'e ise "yakında" ulaşması beklenen koyu tema, aslında masaüstünde de var ancak biraz gizli. Koyu tema sayesinde YouTube'u daha sinematik, siyah ve gri renklerin ağırlıklı olduğu bir görünüme büründürebiliyorsunuz. İşlevi masaüstünde etkinleştirmek için geliştirici modunda bazı ince ayarlar yapmanız gerekiyor ancak telefonda yapmanız gerekenler, çok daha kolay.

iOS'ta Dark Mode'u Etkinleştirme

Yeni işleve erişmek için hesap simgesine dokunun ve ardından Ayarlar'a dokunun. Burada "Dark Theme" veya "Koyu Tema" seçeneğini arayın. İşlevi bu seçeneğe dokunarak açıp, kapayabilirsiniz.

Koyu tema işlevi bugün dağıtılmaya başlansa da, kademeli dağıtıman dolayı cihazınıza hemen ulaşmayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ne kadar boş şeyler ile uğraşıyorlar. önce arka planda çalma olayını halletsin. en önemli özellik o. onun yerine reklerle uğraşıp göz boyuyorlar

Sen de yorum yaz