YouTube istediğini aldı!

Ülkemizde 40 gündür yasaklı olan YouTube, mücadelenin ilk raundunu kazandı! Peki şimdi ne olacak?

YouTube istediğini aldı!

Yaklaşık 40 günden beri erişim engeli bulunan YouTube'un serbest kalması için geri sayım başladı. TİB tarafından yasaklanan dev video paylaşım sitesinin avukatı Gönenç Gürkaynak, yasağın kalkması için yaptığı başvuru sonrasında, Ankara 4. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Böylece YouTube'a uygulanan erişim yasağının klakmasının önündeki engel de kalkmış oluyor.

Bu kararın ardından TİB'in, YouTube'a uyguladığı erişim yasağını kaldırması bekleniyor. Ancak hemen arkasından, alınan karara itiraz etmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

benim dns halihazırda bulunduğu için youtube un yasaklandığını haberlerden öğrendim LoL

benim saçma ötesi komedi ülkem ya :)

Google bencilin teki twitter bile türkiye ye geldi.

Niye yasaklandığını 40 gündür anlayabilmek var mı? Millete, insanlara eziyet olsun yeter ki... Yasakları savunanlar da köleleşmiş kişilikler...

Bence yasak kalksa bile yeniden yasaklanir bunun icinde bahane mutlaka bulunur butun mesele hukumet aleyhindeki videolar baska sebebi yok vergi vermiyormus felan bunlar hikaye kac senedir vermiyordu da niye o zamanlar yasaklanmadi pekii?Yasak olayi bir kisinin sozune bakiyor gerisi teferruat

Türk yargısı değil sanki Alman, İngiliz, Amerikan yargısı!.. Türk milleti adına karar vermek yerine bu ülkelerin söylemlerine "paralel" kararlar veriyorlar. Ülkemiz tıpkı 100 yıl önceki gibi sistematik olarak yıpratılmaya çalışılıyor bunu yapanlar çağa uygun strateji değiştiriyorlar bizim "özgürlükçü" geçinenler ise hala meseleyi "basın özgürlüğü" gibi batı mupetlerı üzerinden değerlendiriyorlar. Tek kelime ile "yazık"!..

İnternet ve siteler şimdi sizin bebeklik oyuncağınızmı? İstediğin zaman kapat ve aç tıpkı bunun gibi emziği em sonra at ya artık bu internet bi garipleşmeye başladı kafana göre kaldır aç.Arkadaş videoyu (herneyse artık) kaldırma yetkin neredeyse var bunu yapabilirken siz gidin dünyanın en çok kullanılan sitelerden birini engelleyin ülkede bu mu mantık şimdi...

tib, cezayı youtube'a vermedi zaten, türk kullanıcılarına verdi. yok neymiş devletin sırrı yayınlanmış, yok bilmem neye hakaret videosu varmış, bana ne la, bu devletin sırrını dış ülkelerdekiler görmüyor mu, ee içerdeklerden neden gizlenme gereksinimi duyuluyor. hem hangi hakla benim iletişim hakkımı elimden alıyorlar. Bİr de youtube burda vergi vermiyormuş diyorlar, sanki he web sitesi yapan her ülkede şube açmak zorunda.

@06 May 2014 23:34 aynen öyle...devlet sırrından çok oy kaygısı

Bi rahat bırakın be

bazı saçma sapan yorumları okuyunca sinirlenmemek elde dğil adam senin ülkenden reklam alsın para kazansın vergi vermesin saf saf elin yabancısına akıt paraları birde her ülkede ofis mi açılacak de. neyin kafasını yaşıyorsunuz.

Gırtlağımıza basıp boğdunuz bizi, bir yeter, bir gidin artık be!

ibranice ifade hakkınızı kullanın

@07 May 2014 15:19 Ne diyorsun sen, değişik?

@07 May 2014 09:04 sadece youtube'mu reklam alıyor ve bu ülkenin insanı üzerinden para kazanan tek site Youtube değil mi? yoksa Popişler, Bakara-Makaracılar, evinde cep harçlığı 1 trilyon tutanların tapelerini halkın bilmesi yüzünden mi? TR sınırları içinde Youtube reklam vermek isteyen firmalara faturası kesiliyor Anten, Adamlar total kazançlarından mı sana vergi verecek ? Şu haberi okusan başkaların saçmalıklarını yazmazsın, Ak koyun diye bunlara boşa demiyorlar. Sürü psikolojisi

"klakmasının önündeki engel de kalkmış oluyor." nedense chip de bu tarz imla ve kelime hatalarını çok görüyoruz. Neredeyse 2 yazıdan birinde mutlaka oluyor.

Sen de yorum yaz