YouTube kaderinden kaçamadı...

YouTube hakkında iki yıl önce yapılan kehanet gerçek oldu. İşte o kehanet ve 2 yılda yaşananlar...

  • Ümit Öncel
YouTube kaderinden kaçamadı...
YouTube istenmeyen e-posta dağıtıcılarının aracı oldu.

YouTube'u sevmeyen ülkeler... Tıklayın...

Bundan ki yıl önce güvenlik firması Kaspersky, istenmeyen e-postaların artışına dikkat çekmiş ve bir süre sonra popüler video paylaşım sitesi YouTube'un da spam gönderenlerin hedefi, hatta aracı haline geleceğini söylemişti. Tam iki yıl sonra Kaspersky'nin bu kehaneti doğru çıktı. Son zamanlarda giderek artan bir spam furyasında YouTube'daki bir video başrolde.

İstenmeyen e-posta gönderen kişiler, parayla satılan e-posta milyonlarca adresini satın alıp bu adreslerin sahiplerine YouTube'da yayınladıkları bir video'nun bağlantısını gönderiyorlar. Yapılan araştırmalara göre genellikle doğrudan silinen bu tip istenmeyen e-postaların aksine, bu yeni spam atağı daha çok ilgi görüyor, çünkü açık bir şekilde bu tarz bir video kullanıcıların ilgisini çekiyor ve bağlantıya tıklıyorlar. Sonucunda kaç kişinin YouTube videosunda reklamı yapılan ürünü satın aldığı ise bilinmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yeni bir mecra

şimdiye kadar bu tarz şeylere alet edilmemesine şaşılması lazım esas.Hemen hemen tüm popüler servislerin spam maillerin kurbanı olduğu bir ortamda Youtube unda kurban olması kaçınılmaz birşey.

O değil de blendtec markasının reklamlarını izleyin, "will it blend?" diye aratırsanız çıkar.. özellikle bic lighter adlı videoyu ve iPhone 3g s will it blend?'ini izleyin.... Ha bu arada BlendTec bir blender üretici firma param olduğunda birtane istetmeyi düşünüyorum....

Sen de yorum yaz