YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz

YouTube'da video aramayı son derece eğlenceli hale getiren bu gizli sürprizi çok seveceksiniz.

  • Halil Mollaoğlu
YouTube: Komik ve faydalı bir sürpriz
YouTube: Flash sürprizi tamamen yeni bir video arama yöntemi sunuyor.

Google, video portalı YouTube'a hiçbir belgede adı geçmeyen bir özellik ekledi. Ufak Flash uygulaması o an izlenen videoyla alakalı diğer klipleri grafiksel açıdan son derece hoş gözüken bir biçimde gösteriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=CYnSGTUU4P0 gibi herhangi bir YouTube videosunun linkinde "watch" kelimesi yerine "warp.swf" ifadesi yerleştirildiğinde (() diğer videoları baloncuklar şeklinde sizin izlediğiniz videonun etrafına yerleştiren bir Flash uygulaması başlıyor. Fare imleci ile bir video önerisinin üzerine geldiğinizde uygulama, hangi filmlerin izlediğiniz videoya uygun olduğunu gösteriyor. Bu süreç neredeyse sonsuz seviyede devam ettirilebiliyor; tek limit belki de PC'nizin performansı olacaktır. Binlerce öneri baloncuğu ortaya çıktığında PC'nizin bir noktadan sonra pes ettiğine şahit olabilirsiniz.

İstediğiniz videoyu bulduğunuzda üzerine tıklayıp aynı yerde videoyu çalıştırabiliyorsunuz. Video Flash uygulamasının üzerinde oynatılıyor ve arama sonuçlarınız kaybolmuyor. Bu yöntemle devasa YouTube arşivi içinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

İlginç :D bir uygulama

Gerçekten güzelmiş. :)

şimdi bizler youtube'a erişebiliyor muyuz erişemiyor muyuz?

30 saniye hic sıkılmadan oynadım cok güzel bi uygulama olmuş..

şimdi bizler youtube'a erişebiliyor muyuz erişemiyor muyuz?
Bugün 13:22
----------------------------------

Sen hariç herkez Erişiyor! ;)

telemikasyon sağolsun herşeyi engelliyor

harika olmus

iyi de, bu bilgi gerçek hayyatta ne işimize yarayacak!? :P

makat.org/tr/ adresinden güncel setupu kurun, engelli site kalmaz istediğiniz yere girebilirsiniz. Engelliyor diyen arkadaşa çözüm önerisi.

tamam pek çoğumuz youtube'a giriyoruz (hatta başbakan bile) ama ülkemizde yasaklığı olduğu halde youtube'la ilgili haberlerin çıkması saçma değil mi?

anticensor.awarspace.com adresindeki program gerçekten çok hoş ve neredeyse tüm yasaklı sitelere SORUNSUZ erişmenizi sağlıyor. :)

208 67 222 2222 208 67 220 220 anlayan anladı :)

güzel bir uygulama

Aslında daha çok karmaşaya yol açıyor. Bir video linki üzerine fareyle geldiğinizde ona benzer ya da ilgili video baloncukları çıkıyor. Başka bir baloncuk üzerine geldiğinizde bunlara yenileri ekleniyor ve hangi baloncuğun izlediğiniz linkle alakalı olduğunu bu noktadan sonra farkedemiyorsunuz. Zira bütün baloncuklar birbirine karışıp tam bir keşmekeş oluyor. Kel alaka bir videoda bulabiliyorsunuz kendinizi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play