YouTube, Logosunu ve Görünüşünü Yeniledi

Google'ın video platformu YouTube, uzun bir sürenin ardından logosunu ve görünümünü değiştirdi. İşte yeni YouTube!

  • Ali Ruhi Öztürk
YouTube, Logosunu ve Görünüşünü Yeniledi

On iki yaşındaki video yayın platformu YouTube, arayüzünü ve logosunu yeniledi. İlk önce YouTube New'da arayüz değişikliklerini test eden Google, bugünden itibaren daha sade ve temiz görünümü tüm kullanıcılarına sunuyor.

Mobil uygulama da bu güncellemeden faydalanıyor. YouTube uygulaması artık yatay videoları ve farklı en/boy oranlarını destekliyor, sıkıcı siyah çubukları da geçmişte bırakıyor. Ayrıca sekmeler ve takip edilen videolar özellikleri, sevdiğiniz içerik üreticilerine erişmenizi kolaylaştırmak için yenilendi.

Mobil sürüm bundan sonra masaüstü sürümün uzun süredir sahip olduğu oynatma hızı özelliğine de kavuşuyor. Artık bir saatlik bir ders videosunu 2x hızda izleyerek yarım saat tasarruf edebilirsiniz.

Masaüstünden bahsetmişken, YouTube'un bilgisayar sürümü de Material Design ile daha temiz ve akıcı bir görünüm kazanıyor. Bir çok kullanıcının uzun süredir beklediği ve YouTube New'da test edilen siyah arayüz de bu güncelleme ile birlikte tüm kullanıcıların erişimine açıldı.

YouTube: What will you watch next?YouTube: What will you watch next?
YouTube has an updated look and new features. With a simplified design that lets content shine and new ways to watch like dark theme and adjustable speed playback on mobile, the redesigned experience now looks cleaner and more consistent across both desktop and mobile devices.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bence tüm site ve uygulamalarda muhakkak KOYU TEMA olmalı!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play