YouTube şart değil! İşte süper alternatif

Türkçe dil desteği olan ve HD video gönderimine de izin veren DailyMotion, YouTube'a taş çıkartıyor.

YouTube'un kapatılmasının ardından uzun zaman geçti. Üstelik açılsa bile ertesi gün kapanacağı aşikar olan site'nin yerine bir alternatif seçenek şart olmuştu.

CHIP Online sizler için bir araştırma gerçekleştirdi ve en iyi YouTube alternatifini buldu: DailyMotion. Türkiye dahil 25 ülke için kendi dilinde yayın yapan site aynı zamanda ülkemizde en çok ziyaret edilen 47. site.

Sadece YouTube'un kapatılması değil, HD video portalı Stage6'in kapanması da kullanıcıları zor durumda bırakmıştı. DailyMotion HD desteği ile Stage6'e de alternatif olma özelliği taşıyor. Bu sayede siteye yüksek kaliteli videolar da yükleyebiliyorsunuz.

DailyMotion'ın izin verdiği video uzunluğu ise 10 dakika olan YouTube'un aksine 20 dakika. Üstelik herhangi bir ücret vermeden, MotionMaker üyeliğinie geçerseniz sınırsız boyutta ve sınırsız uzunlukta videolar da gönderebiliyorsunuz. MotionMaker üyesi olmak için ise biraz yaratıcı videolar hazırlamanız yeterli.

Sitenin kabul ettiği biçimler arasında MP4 (H264), MOV, WMV ve AVI biçimleri (birçoğu destekleniyor) yer alıyor. Çözünürlük ise 320x240, 640x480 veya 1280x720 ebatlarında ve saniyede 25 kare olarak kabul edilebiliyor.

http://www.dailymotion.com/

Recep Baltaş

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

türçe desteği çok zayıf...

her zaman popüler işlerden uzak dururum. ille birileri oranın pisliğini çıkarır. youtube a mümkün olduğunca girmiyorum. her yerde bir gereksiz varlık .

bence yerli bir hizmet bulmalıyız.İzleseneyi bilmem ama geçen rast gele video çıktı,akışları gayet hızlı ve TÜRK MALI

Herkese kesinlikle tavsiye ederim.Uzun süredir kullanıyorum acayip güzel bir site youtube a bana kalırsa 10 basar sadece youtube dan daha az kullanıcısı var...

+ Youtube un vermediği değeri (Türkçe hizmet) veriyor.

ben zaten uzun zamandır youtube yerine dailymotion u kullanıyorum gayet kaliteli ve seviyeli bir siteydi. Ama şimdi sanıyorum ki burası da aynen youtube gibi olacak gibi geliyor...

teşekkürler

Aynen ben de bayadır kullanıyorum Dailymotion.com'u ve gerçekten sağlam bir site yapılmış.Belki henüz youtube kadar geniş bir içeriğe sahip değil ama ilerleyen zamanlarda daha büyük işler çıkaracaklardır.

Dün akşam göndrmiş olduğum mesaj gözden kaçtığı için yayınlanmamış sanırım.
Aynı site ile ilgili Chip Online'da Yazılarını beğenerek takip ettiğim sevgili Halil Mollaoğlunun bir yazısı vardı (8 Ocak Tarihli) o yazıdan sonra sitede birtakım değişiklikler mi oldu, yoksa hâla bu risk'i göz önünde bulundurmakta yarar mı var.

http://www.chip.com.tr/konu/Sahte-video-sitesi-kotucul-yazilim-dagitiyor_5325.html

Her neolursa olsun tedbiri elden bırakmamakta herzaman yarar var..........AliY

çok güzel bir site ve oldukça kaliteli.

Görüntü kalitesi bakımndan Youtube'a göre çok daha iyi bir site

Youtube Girilmediqini Kim Soylemis :S

Bence, dailymotion video zenginliği açısından Youtube' nin eline su bile dökemez. Ben açıkçası bu siteyi beğenmiyorum. Youtube kadar zengin bir içeriğe sahip olmasa da Myspace daha iyi bir alternatif olabilir..

vido yogunluğu bakımından youtube lider arklar

Dailymotion iyi ama bana yavaş geldi biraz.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
bence yerli bir hizmet bulmalıyız.İzleseneyi bilmem ama geçen rast gele video çıktı,akışları gayet hızlı ve TÜRK MALI

Bir videoyu hem Live Video'ya hem de Metacafe'ye yükledim. Ama aynı videoyu İzlesene sitesine gönderdiğimde hata deyip yayınlamadı. Hatanın sebebini de belirtmiyor. Trtube sitesi de Youtube'un şablonunu kullanıyor. Yerli siteler de hız sorunu var.

youtube gibi abuk sabuk videolar konmasın yeter...

youtube ye zaten giriyoruz :)

"Üstelik açılsa bile ertesi gün kapanacağı aşikar olan site'nin yerine bir alternatif seçenek şart olmuştu" demişsiniz iyi de yarın bu siteyide kapatmayacaklarını nerden biliyosunuz

dailymotion da kapandı

kötü haber,
dailymotion da mahkeme kararıyla erişime engellendi.

dailymoton evet kapanmıs...biz tr ne zaman adam olucağımız belli değil,değil....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir