YouTube, Telefonda Müziği Arka Planda Çalsın

Telefonda YouTube'u arka planda çalıştırmanın bir yolunu arıyorsanız, işte izlemeniz gereken yol!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube, Telefonda Müziği Arka Planda Çalsın

Telefonda YouTube üzerinden müzik dinleyenlerin ortak derdi, telefonu yanlışlıkla kilitleyip veya uygulamadan çıkıp, müziği yarıda kesmek.

YouTube, bu şekilde, videoları izlemeden müzik dinlemek istediğimizi biliyor ve bu yüzden böyle bir işlevi sadece YouTube Red üyelerine sunuyor. Ancak bir The Verge'den yazar Vlad Savov, Android ve iOS için yeni bir yöntem keşfetti.

İki platform için de çözüm, YouTube uygulaması yerine web tarayıcınızı kullanmanız. Android'de Chrome'u kullanarak youtube.com'u açın ve Chrome'un sağ üstteki menü düğmesine dokunarak "Masaüstü siteyi ise" seçeneğini işaretleyin. Artık video çalarken uzaklaştığınızda video duraklayacak, ancak uyarı menüsünden devam ettirebileceksiniz.

iOS'ta ise farklı bir web tarayıcısını, Dolphin'i indirmeniz gerekiyor. Bundan sonra yapmanız gerekenler Android'deki gibi. Dolphin'de YouTube'u açın ve videoyu çalmaya başlayın. Dolphin'den çıktığınızda iOS Control Center'ı kullanarak videoyu tekrar başlatın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

O kişi mi keşfetmiş? Komik. Çünkü Türkiye'de kimse sorsanız size bunu söylerdi zaten. Adam, Amerikayı yeniden keşfetmiş:)

Firefox tarayıcıyla bu zaten uzun süredir yapılıyor. Ne demek keşfetti :)

2 sene geç keşfetmiş :))))

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost