YouTube TV'yi hiç denediniz mi?

YouTube'un son tasarımı size karışık ve sıkıcı geliyorsa,siteyi bir de bu şekilde kullanmayı deneyin

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube TV'yi hiç denediniz mi?

YouTube'un yeni arayüzünden sıkıldıysanız, YouTube'u büyük ekranda uzaktan kontrol etmenize izin veren YouTube TV'yi denemelisiniz. YouTube TV'yi uzaktan rahatça görebileceğiniz düğmeler yoluyla, çok daha temiz bir arayüz üzerinden kontrol edebilirsiniz. YouTube TV'yi kullanabilmek için bir TV kullanmanız şart değil, HTML5 destekli herhangi bir web tarayıcısı yeterli olacak.

Başlamak için https://www.youtube.com/tv#/browse adresini ziyaret edin. YouTube'da sık izlenen videoların yer aldığı bir sayfa karşınıza çıkacak. Bu ekranın fareyle kullanmak üzere tasarlanmadığını aklınızda bulundurun, dolayısıyla masaüstü PC'de klavyenizi kullanabilirsiniz. Oku tuşları ve backspace tuşuyla hemen hemen her şeyi yapmanız mümkün. Video arama işlevi için S tuşuna basın.

Sistemden en fazlasını alabilmek için ona oturum açmanız gerekiyor. Bunun için YouTube.com/activate adresini izleyin. Bu işlemi yerine getirdikten sonra Aboneliklerim işlevini kullanabilir, üyelikleriniz arasında kanallara göre dolaşabilirsiniz. Videoları yürütürken onları tam ekran göreceksiniz, yani yorumlar ve önerilen videolar karşınıza çıkmayacak. Bir video bittiğinde ise 5 saniye içinde sıradaki video başlayacak.

YouTube TV, televizyonlar için faydalı bir işlev olsa da masaüstünde de kullanışlı. Özellikle yorumlar arasında kaybolmak istemiyorsanız, işlev sayesinde arka planda müdahale gerektirmeyen bir YouTube'a sahip olabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

PS3'de ki youtube uygulaması uzun süredir bu hâlde nasıl bir teknoloji dergisidir bu :S

@02 Ağu 2013 13:58 senin gibi oyun meraklısı değil herkes,adamlar masaüstünde bunu da deneyebilirsiniz diye paylaşmış ve ben yeni görüyorum

iyide bu ps3 de var zaten

işlevi güzel

HTML5 işletim sistemlerine uyumlu olur kısa sürede.Firefox OS ve Tizen kullanıcıları yaşadı...

İlk kez görüyorum. Gerçekten kullanmak daha kolaymış. Teşekkürler CHIP.

PS3 te bu şekilde kullanıyorum.

alında ben bunu daha önce görmüştüm şans eseri ama fazla ilgilenmemiştim bu arada nasıl oturum açıyoruz bilen var mı? ben linkle tıklıyorum benden bir kod istiyor ama ne kodu bilmiyorum telefona mesaj falan da gelmiyor anlamadım bilen varsa yardımcı olur musunuz lütfen

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play