YouTube'un karanlık tarafı!

Biz YouTube'u masum masum video seyretmek içn kullanırken, bakın birileri neler yapıyor neler...

YouTube'un karanlık tarafı!

Digital Citizens Aliance isimli online güvenlik girişiminin yayınladığı rapor ilginç sonuçları ortaya çıkardı. Hacker'lar artık ele geçirdikleri kredi kartı bilgilerini satmak için YouTube videolarını kullanıyor. Halihazırda, on binlerce YouTube videosunda, çalıntı kartları satmak için ilanlar ve bilgiler yer alıyor.

Grubun araştırmasına göre Hacker'lar, ele geçirdikleri kartları satmak için YouTube videolarına reklam veriyorlar. Ayrıca, çoğu hacker, yasa dışı işlerle uğraşmak isteyecek potansiyel müşterilerine ulaşmak için kredi kartı numaralarının nasıl çalınacağına dair yöntemler anlatan videolar hazırlayıp yüklüyorlar. Böylece YouTube hızlıca bir suç üniversitesi haline geliyor.

Google, YouTube üzerinde yasa dışı içeriğin barınmasına izin vermiyor ancak Google'ın da milyarlarca videoyu tek tek denetleme şansı yok. Ancak şikayet üzerine harekete geçebiliyor. Fakat şikayet üzerine silinen videolara rağmen YouTube'da halen kredi kartlarının nasıl çalınacağını anlatan 16 bin video yer alıyor. "CC ve CCV numaralarını çalmak" ifadelerini arattığınızda ise 9 bin sonuca ulaşıyorsunuz.

Google bu problemleri çözebilmek için videoları tarayacak bir güvenlik yazılımı geliştirmeye çalışsa da bu iş kolay değil ve daha uzun bir süre, videoların insanlar tarafından kontrol edilmesi gerekiyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ben zaten artık abd kaynaklı firmaların sitelerine girmeme kararı verdim.google ı bıtaktım startpage e geçtim herkese öneririm.abd ye güven olmaz

@19 Haz 2014 16:06 Sayın ziyaretçi StartPage Google tabanlı umarım biliyorsunuzdur :D

@19 Haz 2014 16:06 Adam startpage de google destekli!

@19 Haz 2014 16:06 hatırlatayım internet cia in büyük istihbarat temin etmek için geliştirdiği bir proje

dostum iyi güzel diyosun da kullandığın web tarayıcı kimin ?

@19 Haz 2014 16:06 startpage google altyapısını kullanır. güvenli vs. çok inanmayın derim amerikan motorlar dışında yandex,baidu,guruji vs. mevcut ama pek iş görmez.

@19 Haz 2014 16:06 Startpage , New York'ta kurulup 1998'de Web'de faaliyete geçen, kişisel gizliliğe odaklanmış bir arama motorudur.

vay şerefsizler :)

Daha internetin cozulmemis dark ve deep kismi var bide orayi gozlem yapmanizi oneririm

Bomba yapımı videoları bile binlerce iken Google uömursamıyordu, hala da umursamıyor. Google nin umursadığı tek şey kendine bağlı daha çok köle...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir