YouTube'un son bombası: Half-Life!

Half-Life'ın kısa filmi YouTube'u sallıyor: Sınırlı bütçeyle çekilen amatör filme hayran olacaksınız

  • Selim Öztürk
Half Life, YouTube'ta rekor kırıyor!
Valve, henüz Half Life'ın sinema filmiyle ilgili herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren oyun severlerden yoğun bir ilgi gören ve sayısı milyonlarla ifade edilen geniş bir fan kitlesi bulunan Half Life, bu kez yeni sürümüyle değil, YouTube'da rekora koşan kısa filmiyle gündemde.

Aslında Half Life'ın yeni bir filminin çekileceğiyle ilgili Valve tarafından gelen herhangi bir açıklama yok; zaten planlarında böyle bir şey olduğunu da sanmıyoruz. Ancak YouTube'a düşen bir video, 2 milyona dayanan görüntülenme sayısına ulaşınca, haliyle tüm gözler bu Half Life videosuna çevrildi. Escape from City 17 ismini taşıyan YouTube'taki bu kısa film, Half Life 2'den yola çıkarak hazırlanmış ve oyun içi konuşmalardan yararlanmış. Görünüşe bakılırsa Escape from City 17 aslında devamı daçekilecek bir serinin ilk halkası.

David ve Ian Purchase kardeşlerin sınırlı bir bütçeyle çektiği ve kendi şirketleri Purchase Brothers tarafından hazırlanan kısa film henüz Valve tarafından desteklenmiş değil. Ancak kulağımıza gelenler, iki kardeşin Valve yetkilileriyle bir araya geldiği yönünde...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

youtube mu o nekii ben bilmem öle illegal şeyleri

e artık gelsin bir filmi half-life ın bence. aslında kesin uwe boll yönetmeli ama :D

Bu videonun haberini nerede okusam sınırlı bir bütçeden bahsediliyor ama ne kadar olduğu hiç söylenmiyor nedense ama video güzel olmuş.

çok iyi olmuş ya umarım devamı gelir...

Harbi iyi yapmislar ama.

$500 bütçe desteğiyle Valve'nin de katkılarıyla çekilmiş bir kısa film. Oyundaki ana karakterlerin daha uzun metrajlı ve daha profesyonel bir film çekimi için gösterilmemiş, kullanılmamış olması Half-Life sevenleri daha da meraklandırıyor. Oyundan uyarlamalı filmlerin en güzeli olacağını söyleyebilirim.

Valveden habersiz olsa sonucu kötü olur herhalde

gercekden super ayınısı yapmıslar ses efeklerı cok guzel

filmi çekilmese daha iyi böle internet üzerinden kısa filmleri ile kalsa muhteşem olur yoksa o dandik holywood yapımcıları bu hikayenin bile içine saçma sağan bi aşk olayı sokup rezilederler güzelim half life ı... internet efsanesi olsun daha ii bence ;)

valve çeksin çekecekse oooo holywood yapmasın
filmi batırırlar bu salaklar gider çevik kuvet elbisesi
giydiriler adamlara onları combine diye yuttururlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play