YouTube'un tahtı devrildi: Yeni kral kim?

Google'ın yıllardır en çok ziyaret edilen sitesi olan YouTube tahtını diğer bir siteye bıraktı...

  • Ümit Öncel
Kahraman Gmail, YouTube'a karşı
Gmail, YouTube'u geride bıraktı.

Sanal dünyanın hemen her köşesinde, farklı bir konuda büyük bir rekabet yaşanıyor. Her site veya her servis kendine rakip gördüğü diğer site ve hizmetlerden bir adım önde olabilmek için durup dinlenmeden yarışını sürdürüyor. Muhtemelen bu rekabet en az Google'ı ilgilendiriyor. Çünkü dev firma elini attığı hemen her işte ya pazar lideri, ya da o alandaki en büyük oyunculardan biri. Google açısından baktığınızda bundan daha ilgi çekici bir rekabet firmanın kendi içersinde yaşanıyor.

Hangi Gogle hizmetinin daha popüler olduğu, hangisinin daha çok kişiye ulaştığı konusu firma içerisindeki çalışanların daha çok ilgisini çekiyor. İnternet üzerinde trafik analizi yapan Hitwise adlı firmanın ölçümlerine göre şu anda Google'ın Gmail hizmeti, YouTube'u geçmiş durumda. Pek çok kişi YouTube'un Google'a ait en popüler hizmet olduğunu düşünüyor olmasına rağmen, Hitwise'ın rakamları YouTube'un ancak üçüncü sırada olduğunu gösteriyor. Son 12 ay içerisinde Gmail trafiğinin %70 artmış olması bu farkı yaratan en önemli etmen.

Şu anda YouTube, Google'a ait siteler arasında %9,27 ile oranla üçüncü sırada. Gmail ise %9,79'a ulaşarak ikinciliğe kuruldu. Birinci ise tahmin edebileceğiniz gibi %68,32'lik büyük oranla Google'ın arama sayfası.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Youtube' yi bize bırakıyorlar mı ki seyredelim de kral olsun. Ben siteme video eklemek için Youtube kullanmak istiyorum. Fakat Youtube'ye giriş yolunu bilen bilmesine rağmen çoğu kimsenin bundan haberi yok. Bu yüzden sitedeki videoları izlemek isteyen internet ve bilgisayar teknolojileri ile çok haşır neşir olmayan kullanıcılar videoyu izleyemeyince bize bir küfür basıyorlardır :))

gmail boş durmuyor her an gelişiyor...google kendi içerisinde ayrı bir dünya sanki...youtube unda rakamlarının düşmesi normaldir o yasak bu yasak...sabah ki video akşama silinmiş oluyor..kullanıcılar alternatiflere yöneldi tabiii...

bizim yuzumuzden

Youtube yasağının Atatürk'e hakaret nedeniyle değil, Türkiye yurtdışı kapasitesinin yetersiz olması ve internet trafiğinin artmaması için uygulandığına düşünüyorum.
Çünkü birçok sitede çok daha ağır hakaretler videolar mevcut...

basliklar harika okuyunca zaman kaybi ve hayal kirikligindan baska bise deil beni kizdiriyorsun chip online :)

Merak ettirici bir başlık,ama içi boş.İnsanları kandırmaca.Nereye kadar ???

Google rakip bulamayınca kendi içinde yarışıyor heralde :D

Sen de yorum yaz