YouTube Uygulamasına Sohbet Yeteneği!

YouTube, yeni eklenen özellik ile birlikte, kullanıcılarını biraz daha kendine bağlıyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
YouTube Uygulaması Sohbet Özelliği Kazandı

YouTube'da bir videoyu paylaşmak için linki kopyalayıp başka bir uygulamaya geçmek zorunda kalmaktan sıkıldıysanız, bu yeni özellik tam sizin için. YouTube'un kişiler arası sohbeti desteklemesi uzun süredir beklenen bir özellikti. Android ve iOS uygulamalarına gelen güncelleme sayesinde artık arkadaşlarınızla YouTube içinden yazışabilir ve videolar paylaşabilirsiniz.

Yeni özellik tam da düşündüğünüz gibi çalışıyor: her hangi bir video hakkında sohbet edebilir ve bunu uygulamadan ayrılmadan yapabilirsiniz. YouTube Ürün Müdürü Benoît de Boursetty yenilikle ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Bu paylaşılan videolar, YouTube mobil uygulamasında yep yeni bir sekmede açılıyor, bu sayede size gönderilen videoları kaçırmıyorsunuz, ayrıca siz de arkadaşlarınıza en sevdiğiniz videoları yollayabilirsiniz."

A new way to share on YouTubeA new way to share on YouTube
Sharing videos just got a lot more fun on the YouTube app. Got a video your friends have to see? Just hit the share button, choose some contacts, add a message, and hit send. Every new video you share starts a chat so everyone can join the conversation, reply with text or videos, and even “heart” the comments they love. Plus, every time you send a video to someone that doesn’t have the new shared tab, they’ll get it too!

Artık paylaş tuşu videoları tek bir kişiyle ya da aynı anda birden çok bağlantıyla paylaşmanızı sağlıyor. Sohbete katılan kişiler kendi istedikleri videoları da paylaşabiliyor, bu sayede bir grup arkadaşınızı belli bir sohbet konusu altında toplayabilir ve videolar paylaşabilirsiniz.

İlk önce Kanada'da test edilen özellik, şimdi tüm dünya'da kullanılabilir durumda. Şimdilik Android ve iOS sürümleri için yayınlanan özelliğin masaüstü sürümüne ne zaman geleceği ile ilgili bir bilgi yok. Ancak ilerleyen haftalarda masaüstü YouTube'un deneysel sürümünde bu özellik test edilmeye başlayabilir. Yeni YouTube arayüzüne buradan erişebilirsiniz: https://www.youtube.com/new

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bir de şimdi youtube messnger mi olacak? Yuh arkadaş yaa insanlar yemeycek içmeycek çalışmayacak sürekli sosyal medyada takılacak..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost