YouTube ve Google hakkında çok sert açıklama

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın YouTube ve Google hakkındaki sözleri bu kez çok sert oldu.

YouTube ve Google hakkında çok sert açıklama
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım YouTube ve Google hakkında sert konuştu...

Conrad Otel'de gerçekleştirilen WebStar ödül töreninde konuşan Bakan Binali Yıldırım, teknolojinin hızla geliştiğini, özellikle internet teknolojisinin önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.

Sucuların, kurbanlık koyun satan esnafların bile internet sitesi olduğunu belirten Yıldırım, isim vermedi ama Türkiye'de yasaklanan YouTube sitesine ve sahibi olan Google'a sert tepki gösterdi. İşte Yıldırım'ın açıklamasında yer alan sert ifadeler:

"Bir site yaygara yapıyor bizi kapatıyorlar diye. Bizim kimsenin ticaretinde gözümüz yok ama bir yerde faaliyet gösteriyorsanız istediğiniz kadar büyük olun. Bırakın firmayı isterseniz dünyanın süper gücü olun. Buranının kanuna, nizamı neyse ona uymak zorundasınız. Irak işgaline vatandaş izin vermedi. Gitti başka yerden geçti. Ülke büyük olsun küçük olsun. Ülke bağımsızlığını, egemenliğini her zaman korursa o zaman haysiyetli, şerefli bir ülke haline gelir."

Kimse "istediğim gibi çalışırım" diyemez!

Bakanın açıklamaları şu şekilde devam etti:

"Asırlar geçmiş, esaret altına girmemiş iki milletten biri Türk milletidir. Böyle bir geleneğin sahibi olan millete, gelip birisi ben istediğim gibi faaliyet göstereceğim diyemez. Kusura bakmasın. Burada usuller belli. Burada bir kötü niyet var. Artık bunu reklam aracı olarak kullanmaya başladı. Bu da canımızı sıkıyor. Başka memlekette ne yapıyorsa burada da onu yapsın. İsrail'de ne yapıyorsa burada da onu yapsın. Başka bir şey istemiyoruz. Senin büyüklüğün, kaç ülkede çalıştığın bizi hiç bağlamaz. Kurallara uyarsan başımızın üstünde yeriniz var. Çeşitli mecraları kullanarak kendi reklamlarını yapıyorlar, haksız hukuksuz kazançlarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Bunun ardından da 'hükümet gelişimlere kapalı' diye gaz veriyorlar."

DHA

Okuyucu Yorumları

Toplam 43 Yorum

Başbakana serbest , bize yasaklı
Bi kere bakan bey yaşı itibari ile bu internet,bilişim işlerinden pek anlayabilecek birisi değil kanımca,bu iş için daha genc bilişim teknolojisine daha hakim birisi olmalı,belli yaşın üstündekiler cep telefonundan mesaj atmakta bile zorlanıyorlar

çok doğru söylemiş bazı konulardan bu milletten para alıyosa vergisini paşa paşa vermeli.Ülkemizi bu kadar hor görmeleri gerçekten ayıp.

Saçmalamış.

Madem esaret altında yaşamak istemiyorlar Google'ı engellesinler. Ha ha ha :D

2.si kim acaba.

Obama'ya şikayet ederlerse hemen U dönüşü yapar söylenen sözler hemen geri alınıp özür dilenir. Kişisel söylemim olarak "Sayın Binali Yıldırım'ı hiç sevmiyorum"
Artık teknoloji iletişim vs vs ile alakalı bir bakanlık kurulmalı ve işin ehli bir bakan atanmalı.

olan türkiyedeki kullanıcılara oluyor nedense..başbakan bile diyo ya:ben giriyorum siz de girin..no comment sayın bakanım..

google çok seviyoruz fakat bu konuda ulaştırma bakanı haklı

işte bu kadar .

Doğru demiş bakan.Nizama, kanuna uy; ciğerimiz ye..En azından teoride böyle :)

imf nin isteklerini yaparken bağımsızmıyızki ???

Fare dağa küsmüş de dağın haberi olmamış. Sanırım atasözü bu şekildeydi :)

bence bakan haklı hem hani youtube değişecekti savcıların istediği gibi olacaktı hükümetle anlaşacaktı noldu o iş

Bir bakan web sitesine kızdı ya artık ölsemde gam yemem helal olsun :D

O zaman olayı o şekilde insanlara yansıtın. Yasak sayfasınada vergi ödemediği için erişim engellenmiştir yazın! Bidahaki seçimlerde bu vatandaşımız aday olursa AKP'ye oy yok!

ABD ve Rusya gibi devletler YouTube üzerinden resmi yayın yaparken, bizimkiler siteyi sansürlemeye çalışıp bir de üzerine Google'a ayar vermeye çalışıyorlar.

Yürüyün be, ver gazı! Dünya bizden korksun!

ne alakaya ya

sayın bakanımız dogru demiş

canım hemşerim benim

bu sozlerin altında google'ın vergi vermemesi yatiyor sanırım.. pekde iceriği kotu videolardan bahsediyor gibi gelmedi

Rezillik... Nerede insan haklari nerede ozgurluk. Eger burasi demokratik bir ulkeyse herkesin, istedigi gibi istedigi videoyu youtuba koyma veya olan videoyu izleme hakki var.

USB modeme "zımbırtı" diyen bir bakanımız var. Youtube'ye giremiyoruz denildiğinde de "Ne işiniz var elalemin sitesinde." şeklinde bir cevap veren bakanımız var. Daha ne beklersin...

Türkiye'nin haysiyetini şerefini ve bağımsızlığını koruması youtube'u kapatmaya kaldıysa yanmışız.

Bir Ulaştırma Bakanı'nından daha farklı bir yorum bekleyemezdik. Oysa ülkemizde bilgi ve iletişim teknolojileri konusunda acilen bir Enformasyon Bakanlığı'nın kurulması gerekir.

Çok anlarmış gibi internetten :D vatan millet sakarya'ya getirmiş lafı

Youtube'un açılmamasının tek nedeni devletin youtube dan Türkiye'de ofis açmasını istemesi ve kanunlara uygun şekilde vergisini vererek çalışması..fakat Google buna hiçbir şekilde yanaşmıyor yoksa Atatürk'e hakaret içeren, kaldırılmasını istedikleri videoları Google kaldırdı..şimdi bide Türkiye'den raklam alıp İrlanda'da fatura kestirmek kanunlara uygun diyolar..Binali Yıldırım sonuna kadar haklı burda..

sayın bakan.ben olsam bukadarlada bırakmam,kulaklarından tutup biriki şaplakta enselerine yapıştırırdım.nede olsa osmanlının tokadı meşhurdur.meraklı

Ben Youtube'un Türkiyeye para vermemek istemesi ya da Atatürk'e hakaret içeren videolardan dolayı kapanmadığı kanaatindeyim. Neden derseniz: Youtube'ta kendilerinin görmemezlikten geldikleri ve halkın görmesini istemedikleri tonlarca videolar bulunmakta. Yoksa Atatürk'e hakaret edilmiş ya da edilmemiş hiç umurlarında mı?

Aslında doğru diyor.Google youtube konusunda gerekeni yaptıdada hükümetmi kaldırmadı engelini..Doğru konuşmuş.

adamın belkide internet bilgisayarla alakası yok birde saçma sapan konuşuyor.

Millet hala takım tutar gibi parti tutuyor:) Bu gidişle tuttuğunuz takım o tuttuğunuz takım olmayabilir:)
Devlete 1 trilyon dolar gelse size kaç para gelir?
Bu paranın havale ücretini bile halktan çıkarırlar:)

Bazı arkadaşlar anlayamamış sanırım; youtube a google bunların sahipleri veya devlet zorla sokmuyor biz kendimiz girip bakıyoruz. interneti açar açmaz youtube veya google kendiliğinden açılmıyor.

Türkiye'de bürosu varsa işletme ve faturalandırma vergilerini alsın fakat adam yurt dışında ise ve biz orayı ziyaret ediyorsak ne alaka:)

lafa bak çay demle bakanın konuştuğu lafları google yazsan o bile tanımaz

vergi konusunda haklıdır devlet... bakanlığın teknolojiden çok anlamaması vergi ve temsilcilik açma mecburiyetini ortadan kaldırmaz.

www.bing.com deneyin. bence fena değil. hem vergisini de öder Microsoft.(tekelcidir gerçi ama başka konu o.. sanki google ne halt ise..)

sayın bakan, gerçekten de bakanlığınızın uyguladığı bu davranışın vicdanen huzur verici bir yeri olduğuna ikna oldunuz mu? Hem üstelik siz bize "Atatürk ile ilgili yayımlanan çirkin videolar var" youtube'da dememiş miydiniz?. Baştan niye demediniz vergi alamıyoruz diye? Hep mi kandırılacağız biz. Ben anlamıyorum, bilgiyi sıradanlaştırmak varken saklamak neye yarıyor. Sonra "Kaplumbağa Terbiyecisi" adlı resime retro derler. Hayır O resim hala bizi anlatıyor. Bravo!!

Sanki girilmiyorda

Fotoğrafa bakıyorumda; bizim bakan kim, ulaştırma kim...

Bence sonuna kadar hakli. Bir ulkede hizmet veriyorsan eger, o ulkenin kurallarina ve kanunlarina ayak uydurman gerekir. Ben Mercedes-Benz gibi global olcekte herkes tarafindan saygi duyulan bir firmada calisiyorum ve onlar bile bu ulkenin kurallarina, yasalarina ve kanunlarina uyuyorsa herkesin de uymasi gerektigi dusuncesindeyim.
Maksat parti tutmak degil ama kural neyse onu yapacaksinki her zaman kabul goresin.
Kurallara uymamak vergi vermemek gibi bir luks kimsede yokken neden onlarda olsun? Bir ulkeden para kazanmaya gelince EVET ama kazandigin paranin vergisini odemek neden HAYIR olsun ki!

ödül alanlara yazık yutibinin gölgesinde kalmışlar
o kadar emek boşa gitmiş.

e adam haklı...

ahada yazdım buraya google da kapatacaklar sansürleye sansürleye girecek site bırakmadılar artık interneti niye kullanıryorsak

Youtube'yi kapattılar hala kullanılıyor...
çok site var kapatılan bu internet ortamında çözümsüz bir tane sorun olmuyor.

Google'yi kapatsalar kimse şaşırmaz "Burası Türkiye Anne" :D :D :D
ama kimse de Google'den Caymaz ;) bir yolunu bulur kullanmaya devam ederiz siz kafanızı takmayın

birde şöyle bir durum var "Yasak her zaman daha tatlıdır."

Youtube'yi bir takım ayarlar sonucu eskisinden daha fazla kullanan biri olarak Gurur duyuyorum " Burası Türkiye "

daha önce chipte google kapanabilir diye haber yayınlanmıştı akabinde google groups erişime engellenmişti. burası türkiye herşey beklenir

http://www.chip.com.tr/konu/Sok-Google-a-da-erisim-engellenebilir_6341.html

Zaten youtube kapalı bir şekilde ktunnel gibi yerlerden giriliyor ama google gibi bir arama motorunun kapanması kötü olur onu da kapatsınlar kimse nete de girmez google suz hayat düşünülemez...

Sen de yorum yaz