YouTube, Videolara HDR Desteği Sunuyor!

YouTube, site üzerindeki videolar için, son dönemin önemli formatına destek vermeye başlıyor!

  • Cenk Atlı
YouTube videolarına HDR desteği geldi!

Popüler video platformu YouTube, TV üreticileri arasında da giderek daha çok yaygınlık kazanan HDR (high-dynamic-range) formatında çekilen videolar için destek sunmaya başlıyor.

HDR formatının görüntülerdeki renkleri vurguladığı ve en parlak beyazlarla en karanlık siyahlar arasındaki karşıtlığı daha da yükselttiği böylece genel görüntü kalitesini geliştirdiği biliniyor.

Google bünyesinde bulunan video devi YouTube tarafından yapılan bu yeni duyurunun da yine Google tarafından bu ay sunulan Chromecast Ultra oynatma aracıyla çakışması aslında oldukça anlamlı. Zira bu yeni Chromecast cihazları da 4K ve HDR formatında video oynatabiliyor.

Diğer yandan, YouTube da aslında geçtiğimiz Ocak ayında Las Vegas'ta gerçekleşen Consumer Electronics Show etkinliğinde HDR formatını sunmaya hazırlandığının ilk sinyallerini vermişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yani bunun anlamı tvleri değiştirmeden daha kaliteli görüntüler elde edebileceğiz anlamına mı geliyor?

Biz daha ülkenin internet hızından 4K videoya geçiş yapamıyoruz adamlar HDR sunuyorlar. Halimize gülsek mi ağlasak mı..

@08 Kasım 2016 14:18 benim 144p de takılarak izlediğim bile oluyor sen 4k diyorsun.

Youtube iyice gereksizleşti. Saçma sapan başlıklar oyuncak video ları ve en kötüsü hep oyun video su var. İzleyici kitleleride yorumlardan belli oluyor. Sürekli küfür ediyorlar ve para almak için herşeyi yapıyorlar. Bu tüm youtuberlar için geçerli. Google bunun için çözüm bulmazsa ki bulmayacak Youtube batar gider. Hem Youtube asla televizyonun yerini alamayacak. Youtube para kazanılan platform haline gelince bitti zaten. Zaten çok reklam var. Netflix ve spotify varken Youtube çok gereksiz birye

@Arda Barış ÖZELMAS youtube'un bitmediğini aksine daha yeni geliştiğini düşünüyorum.Hangi türde içerik istedeğinize bağlı her türlü kanal var.Bunun dışında sadede Türk değil yabancı kanallarda var.Oyun videoları dışındada bir youtube var kısacası.Teknoloji kanalları seyredip şirketlerin geliştirdikleri teknolojiyi öğrenebilirsiniz.

@Arda Barış ÖZELMAS Netflix ile youtube bambaşka şeyler...

Sen de yorum yaz