YouTube videolara para dağıtacak!

Video devi YouTube para dağıtacağı yeni projesini ve yeni video desteğini duyurdu...

  • Ali Güngör
YouTube'dan para kazandıracak bir teklif
Profesyonel içeriğe fon ayrılıyor

YouTube birbiri ardına yenilikleri duyurmaya devam ediyor. Yeni açıklanan proje içerik sağlayıcılar için büyük önem taşıyor.

Daha profesyonel ve yüksek kalitede prodüksiyonlar için 5 milyon dolar ayırdığını duyuran YouTube, bu parayı içerik sağlayıcılara dağıtacak. Seçilerek bu programa davet edilenler, YouTube'dan fon isteyerek yüksek kaliteli kameralar gibi ekipmanlara ve ekiplerine yatırım yapabilecek.

YouTube reklamverenlere ve izleyicilere hitpa edecek daha profesyonel içerik için 4K video desteklediğini de duyurdu. IMAX'e uygun 4K çözünürlük 4096'ya 3072 boyutlarında ve bu kalitede video oldukça az bulunuyor. Görüntülemek için ise çok yüksek hızlı internet bağlantısı gerekiyor.

4K video örneklerini bir sayfada toplayan YouTube, uzun vadede profesyonel içeriğe daha da önem verecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Bu videolari oynatmak icin 6 tane full hd monitor alir sonrada bunlar 3 lu sli crossfire falan yapariz sonrada 100mbt internet baglantisi alip guzel guzel imax midir nedir onu oturup izleriz. Bence sacmaliktan baska sey degil suanda dunyanin 90% 720p bile izleyemez iken var olan servislerin iyilestirilmesi icin yatirim yapmak daha mantikli. Böylece youtubeda hd icerik artardi youtube'in yalnizca 15% hd iken imax ile ugrasmak bence cok gereksiz cunku bunun yerlesmesi en az 15 yil alir.

Hazır youtube ile böyle haberleri görmüşken hemen yazayım , Internet sansürüne karşı saat 17:00 'da Istanbul'da Taksim- Galatasaraya'a arası protesto yürüyüşü yapılacak.
Daha fazla bilgi için : sansürekarsiyuruyus.com

bencede bu biraz uçuk olmuş..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play