YouTube videoları daima HD kalitede yüklensin

YouTube videolarının her zaman HD kalitede yüklenmesi için ne yapmalısınız?

  • Onur Seven
YouTube videoları daima HD kalitede yüklensin

YouTube her zaman değişiyor olsa da, insanların video kalitesini otomatik olarak kontrol etmek için bir yol istediklerini henüz anlamış görünmüyor. Yüksek çözünürlüklü videoya alışık olduğumuz bir çağda, videoların kabul edilemeyecek kadar düşük kalitede oynatılmaya başlaması can sıkıcı olabiliyor.

Bu sorunu çözmek için YouTube ayarları dışına çıkmak ve Magic Actions for YouTube isimli Chrome/Firefox/Opera eklentisini kullanmak gerekiyor. Eklentiyi Chrome web mağazası veya Firefox ve Opera için resmi web sitesinden edinebilirsiniz.

Eklenti aslında her türlü YouTube ayarlarına hükmedebiliyor ancak şimdi biz video kalitesine odaklanacağız.

Kullanmakta olduğunuz tarayıcıya bağlı olarak eklenti ayarlarını ekrana getirin (Chrome'da sağ üstteki üç çizgili menüye tıkladıktan sonra Araçlar > Uzantılar ekranını açarak, Magic Actions uzantısının altındaki Seçenekler bağlantısına tıklayın).

Ayarlar kutusunu aşağı kaydırın ve Enable Auto HD seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun. Bu bölümde YouTube için varsayılan video kalitesini seçebilirsiniz. 1080p gayet iyi ancak daha yavaş bir bağlantıya sahipseniz 720p seçeneğini denemelisiniz.

Bununla ilgili kontrol etmeniz gereken bir başka ayar da YouTube videolarının daha hızlı yüklenmesini sağlayan ve otomatik HD seçeneği etkin duruma getirildiğinde fark yaratacak olan Speed Booster seçeneği.

Bu iki önemli ayarla birlikte artık YouTube üzerinde video izlerken her defasında manuel olarak video kalitesini değiştirmek zorunda kalmayacak ve sürekli olarak takılma yaşamadan HD kalitede videolar izleyebileceksiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ttnet ve btk sağolsun 40 lira ödeyende 150 ödeyende akk'den sonra 3 mbps aldığı için bizi ilgilendirmiyor.

@26 Kasım 2015 00:21 1080P'de donma yapıyor, 720P'de izlemek zorunda kalıyorum.

cevap akn denek kota uygulaması oldukça boş iş bunlar 3mbit internete ultra hızlı ayağı çekiyolar.

İnsanları kısıtlamanın ne anlamı var anlamış değilim. Madem yetersiz altyapıyı geliştirin, bu adil kullanım kotası nedir anlamış değilim. Tamamen limitsiz bağlantı için en az 200 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor ayıptır!

Güzel bir eklenti. Bir yıldır Firefox üzerinde kullanıyor ve başkalarınada tavsiye ediyorum. Ben bu eklentiyle videoların öncelikle en düşük çözünürlükte çalışmasını sağlıyorum ve daha sonra eğer gerekliyse çözünürlüğü yükseltiyorum. Böylece gereksiz bant genişliği&veri tüketimini ve bilgisayarımda da gereksiz sistem kaynağı tüketimini engellemiş oluyorum. Bilge Baykuş

@27 Kasım 2015 00:11 en düşük çözünürlükte izlemenin mantığı ne

@27 Kasım 2015 00:11 Neyseki akksiz internet kullanıyorum ben. Direkt 1080 veya 720 ile başlıyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play