YouTube videoları seviye atlıyor

YouTube'da video seyretmek çok yakında daha da eğlenceli olacak. Nasıl mı?

  • Halil Mollaoğlu
YouTube videoları seviye atlıyor
YouTube: 1080p desteği haftaya hazır.

İnternetteki en popüler video platformu YouTube yakında video çözünürlük desteğini arttırmayı düşünüyor. Şimdiye kadar maksimum 720p çözünürlüğüne destek veriliyordu; fakat yeni hamle ile bu destek 1080p'ye yani, Full-HD'ye yükseltilecek.

Bu web günlüğünde yapılan duyuruda tüketicilerin her geçen gün daha yüksek çözünürlüklü kameralar satın aldığı ve bunları minimum kalite kaybıyla internet aktarmak istedikleri söyleniyor. Büyük monitör sahiplerine 1080p çözünürlüğe geçiş yapıp tam ekran modunda en üst seviye deneyim yaşamaları tavsiye ediliyor.

1080p video desteğinin önümüzdeki hafta portala entegre edileceği açıklandı. Örnek olarak yayımlanan bu videoda 1080p çözünürlüğün nasıl gözüktüğünü kendiniz test edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Gerçekten daha güzel olmuş ...

Çözünürlük süper ama o videoyu arabelleğe almak için de internet "hızı" gerekli, biz Türkiye'de pek bi yabancıyız böyle şeylere...

Türk telekom sağolsun. Henüz Normal yayınını da tam anlamıyla test edemedik Youtube'un. 720 yi Hd yi bırak AZ biraz kaliteliye geçeyim diosun çakıp kalıo.

Eminizki ülkemizde internet hızıyla akıcı bir şekilde izleriz!!!! Şu anda dvd kalitesini bile akıcı izleyemezken hd rüyamızda görürsek iyidir.

Google'ın müşteri politikasına gerçekten hayran kalıyorum. Youtube'dan kar elde edemiyoruz demelerine rağmen insanları memnun edicek özellikler eklemeye devam ediyorlar. Böyle müşteri memnuniyeti herşeyden önce gelen bir firma olduğundan ötürü ve Google kullandığım için "kendimi şanslı hissediyorum".

bu durum youtube çok pahalıya patlar , daha çok alan daha çok h.disk şeklinde..

Youtube yasaklı, proxy'ler üzerinden aktarım o kadar da hızlı olmuyor maalesef...

Onu da geçtim zaten ttnet'in "sunduğu süper hiper hızlı 3.dünya ülkesi" internet bağlantısı ile izlenmez 1080p videolar...

onvp6 flv4 video formatini yazan sirketi satin almislardi 3 4 ay sonrada hazirlamislar bile.

cpu kullanımı 93 lere vuruyor neresi güzel.bu kadar abartı kalitede izliyoruzda ne oluyor? donanımlarımız yoruluyor.cpu kullanımı 93 lerdeyken 1-2 saat film izlediğinizi düşünsenize.deymez bence

Elin adamı bizden 10 larca kat hızlı internete sahip olduğu için iyi gelişme.

Yalnız CPU kullanımı çok yüksek kullanıyor. %80 lerden aşağı inmiyor.

yannış meslek

Türküye' de internet hızı çok yavaş olduğu gibi bir o kadar da pahalı. Türktelekom' un internet hızını bir an önce arttırması gerekiyor.

Zaten kota problemimiz var bir de HD video nasıl izleyeceğiz? Ayrıca TTNet'in müthiş hızı da cabası!...

izlerken sn de 100 kb'ı bile geçmedi ve neredeyse hiç takılmadı.İşlemci %32 deydi(max).bu kalitede birçok video izledim ama pek büyütülecek bir problemle karşılaşmadım.çok fazla kotanızın gittiğini sanmayın.kontrol etmek istiyorsanız çeşitli anlık net hızını gösteren programlardan test edebilirsiniz.Daha kaliteli görüntü sunuyolar daha ne istiyoruz ki.Tabi ki bundan faydalanmakta önemli,ama burası Türkiye,boşuna konuşmuş oluruz tartışarak.

terminatör 4 hd fragmanını youtubeden izleyin bundan daha net

bazen video akımı çok yavaş olduğundan izleyemiyoruz

Full HD'yi bırak SD (Normal Çözünürlük) kaydındaki videoları bile izleyemiyoruz bu hızdaki internetle. TTNET sağolsun hizmet yerine soygun yapıyor. Her zaman ki gibi bir "Türkiye Klasiği"...

HD video izlemek bizim neyimize...Kotayı geçtim, sınırsız yaptıkta neye yaradı,maksimum down. hızı : 107-115kb/sn arası. .ttnet'miş... Telekomu özelleştirenin de, bizi bunlara mahkum edenin de,İnternetin ne olduğunu bile anlamayan büyükBAŞlarımızın da...

arkadaşalar hd videolar normal videolara göre ekstra kota yazmazmı

Hani youtube'a nasıl girecezki ? :)

benim youtube um olda abiii :)

YouTube un yasak olduğu bir ülkede, güzel haber olmuş. Ayrıca örnek video da verilmiş ne güzel... :)) Birisi de devlete haber versin DNS lerden bıktık..!

Sen de yorum yaz