YouTube videolarınızdan para kazanın!

YouTube'a yüklediğiniz videolardan para kazanmak ister miydiniz? Çok yakında mümkün olabilir...

YouTube videolarınızdan para kazanın!
YouTube: Kendinizi yayınlayın

YouTube yeni ortaklık programında popüler videoları hazırlayanların bu videolar üzerinden para kazanabileceğini açıkladı.

YouTube blog'unda "Bir videonun para ödenmeye değer olup olmadığını izlenme sayısı, yayılma hızı, YouTube hizmet şartlarına uygunluğu gibi çeşitli faktörlere göre değerlendiriyoruz. Eğer videonuz uygun görülürse size bir e-posta gelecek. Videonuzun yanında ve kullanıcı hesabınızın çeşitli kısımlarında da mesajlar göreceksiniz" diyor.

"Enable Revenue Sharing" yani gelir paylaşımını etkinleştir mesajına onay verildiğinde YouTube bu videoda reklam yayınlayacak ve Google AdSense hesabı kurmanıza yardım edilecek. İşte böylece YouTube üzerinden para kazanmaya başlayacaksınız.

Bir noktayı da tekrar vurgulayalım, videonun YouTube hizmet şartlarına uygun olması gerekiyor. Yani internetten indirdiğiniz popüler bir müzik videosunu paylaştığınızda, telif hakkı başkasına ait bir videoyu paylaştığınız için para kazanmaya hak kazanamıyorsunuz. Bu uygulama şimdilik sadece Amerika'da mevcut olacak ama diğer ülkelerin de zamanla eklenmesi düşünülüyor. Türkiye için şimdilik üzücü bir haber ama gelecekte güzel gelişmelere kapı açabilir.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Site çökmezse iyi :)

önce youtube türkiye açılır hale gelsin ondan sonra katılırız

bu zaten şu anda uygulanan birşey değil mi? kimin videosunu izlesem videolarda hep reklam çıkıyo...

Google, Adsense reklamlarını burayada koyup para kazandırmaya çalışıyorsa o işten hiçbir hayır gelmez..Adsense kadar mantıksız bir reklam uygulamasıyla karşılaşmadım..Tıklama başına komik rakamlarla insanlara para kazandırmayı vaat ediyor ancak ödemeyi 100$ olunca yapıyor(veya herneyse). Videolarda da izleme başına 0.01$ gibi komik rakamlar verip 10000kez izlenmiş bir videodan sadece 100$ kazandırmayı vaat edicekler..Saçmalık diyorum ve susuyorum :x

@ByKusch 10$ olunca yapıyor iyi bakmamsıssın konntrol etmenı tavsıye ederım

abd de olacak bizede gelevcek ölme esseğim ölme

yaa 0.01 ıyı para beyler ama bunu turkıyeye yapmazlar 100000 ızlenır bır vıdeo 50 tane koysan kose olursun ama youtube yapmaz turkıye ıcın

@12 Oca 2012 00:11 iyi olurdu aslında:)))

Gangnam Style şarkısıyla Youtube'da en çok izlenen ... ismiyle PSY, bu şarkıdan bu yıl tam 7.9 milyon dolar para kazandı.

valla benim 100.000 lik videom var ve haftalık 2.5 dolar anca kazanıyorum. günlük 350 kez tıklanıyor.

Arkadaşlar Boş Boş konuşmayın PewdiePie adlı bir kullanıcı 2.5 milyar kez izlenmiştir (videoları toplamı) günde neredeyse 1000 dolar kazanabiliyor

YAŞAMIN DİRENCİNİ TEMSİL EDEN GUİNNESS DÜNYA REKORLARIM VE TAEKWONDO DÜNYA KIRIŞ ŞAMPİYONLUKLARIM ,KENDİ ÇAPINDA İZLENME VE PAYLAŞIMDALAR.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir