YouTube yasağı da kalkıyor!

Twitter'ın ardından Türkiye'deki YouTube engeli de kalkmak üzere! İşte son gelişme...

YouTube yasağı da kalkıyor!

Twitter'ın erişim yasağının kaldırılmasının ardından ülkemizdeki YouTube yasağı da kaldırılmak üzere. Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, bugünkü kararıyla YouTube'a erişimin engellenmesinin kaldırılmasına hükmetti.

27 Mart'ta kapatılan YouTube'a bir süredir normal yollarla erişmek mümkün değildi. Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu'na göre TİB'in (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) bu kararı yürürlüğe koyması için 30 günlük bir süre bulunmuyor. Yani Türkiye'deki YouTube yasağının, mahkemenin bu kararının ardından hemen kaldırılması gerekiyor.

Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla kapatılan YouTube'un yine aynı mahkemenin kararıyla açılmasında, Anayasa Mahkemesi'nin dün aldığı kararın etkisinin olabileceği söyleniyor. Anayasa Mahkemesi, başvurucuların haklarının ihlal edildiğini, erişimin engellenmesinin, ifade özgürlüğünün ihlali anlamına geldiğine karar vermişti.

TİB'in YouTube'u tekrar erişime açma kararını servis sağlayıcılara ulaştırmasının ardından video paylaşım sitesi, tekrar herkesin kullanımına açılmış olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

bence youtube ve twitter diğer ülkelere gösteriş için yasaklandı zaten youtube ve twitter'a girilebliyordu :) , vpn veya dns ile :) , ve şuanda kaldırılıyor :)

Bu iyi haber

pekte eksikliğini duymadığım için benim açımdan açılmasada olur

bazı yerleri neden daha kalın puntolu ve farklı renkte yazıyorsunuz? renginizi mi belli etmeye cabalıyorsunuz??

çok şükür ki dengesiz bir adamın sözü ile bir sitenin kapalı kalamayacağı kadar gelişmiş demokrasimiz...

@04 Nis 2014 17:39 demokrasi mi? hani nerde?....

inşallah kalkar

Kalktıysa gireriz :)

@04 Nis 2014 2014 KALKMASA DA GİRERİZ

youtube jacker ile yotube keyfi :)

hadi twitter neyse ben pek fazla kullanmıyorum ama youtube'ın kapanması iyi olmadı. Tüm video eğitim dersleri, diziler, filmler, dersler onda. üstelik hızlı

Yahu çocuklar için sakıncalı video sitelerini engellenir. Çocuk sahibi bireyler zaten bunu filtreleme ile önlemini almalı bunu anlarımda... Utube erişim engeli nea A.K.P (Ailecek Kalkınma Partisi)

şimdi youtube un kapatılmasında kamuoyunun etkisi görecelidir fakat sizin açınızdan çok önemlidir şuan dünyada yüzlerce ülkedeki hit videolar youtube kanallarınca paylaşılıyor ve siz teknolojiyle ilgili hit videoları içerik gerekçesiyle görüntülü olmasada yazılı bir şekilde yayınlamanız gerekir ve bu bir anlamda başta sizin haber kaynağınızı daraltmış bir karar ayrıca o <strong> kodu(koyulaştırılan yer) ise chip online ın tüm haberlerinde yer alır ve genelde etiket olur

yutub kalktı dediler geldik, kalkmadı mı?

TWİTER VE YOUTUBE KAPATILMASI UYUTULMUŞ OLAN AKP YANDAŞLARININ GİRİP TE UYANMAMALARI İÇİNDİ. AÇILIRSA UYANIRLAR BELKİ, YIKANMIŞ BEYİNLERİ BİRAZ OLSUN AYILABİLİR...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir