YouTube yeni kanal tasarımını deniyor

YouTube,bir kez dahal yeni tasarım deniyor! İşte yeni tasarımın değiştirdikleri...

YouTube yeni kanal tasarımını deniyor

Dev video sitesi YouTube, tasarımında yine bir değişiklik yapmaya hazır. Geçen sene video sayfalarını değiştiren site, bu kez kanal sayfalarında değişiklik yapmayı düşünüyor.

Video sayfalarını temel alan yeni tasarım, Google'ın sosyal ağı Google+'tan da ilham alıyor. Dolayısıyla yeni tasarımda beyaz renkler daha çok öne çıkıyor. Şimdiye kadar sitede dolaşmamızı sağlayan siyah çubuklar ise tamamen ortadan kaldırılmış. Bunun yanında kanallarda bir duvar kağıdı kullanmak da şu an mümkün değil. Yeni tasarımdaki giriş resminin TV'ler dahil tüm cihazlarda düzgün görünebilmesi için 2.120 x 1.192 piksel ölçülerinde olması gerekiyor. Bu resim üzerinde Facebook, Twitter ve diğer yeni işlevler görüntüleniyor.

Yeni kanal tasarımının tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı şimdilik bilinmiyor. Tasarımı http://www.youtube.com/user/ijustine adresinde canlı olarak denemeniz mümkün.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

denese nolur ya benim bir kanal ismim vardı o gitmiş yeriem gmail ad ve soyadım gelmiş... bunlar neyin peşinde sürekli değiştirerek... karşılarında ikinci büyük bir site olmadığı için böyle oluyor... vimeo vs biraz atak yapsa yatırım alsa süper olacak mesela yandex Vimeo ya ortak olsa ve öne çıkarsa çok iyi olur... Google saçmalıyor gittikçe

@07 Şub 2013 13:00 vimeo ve yuçub farklı dünyaların insanı aynı kulvarda yarışacaklarını sanmıyorum

Facebook'un Zaman Tüneli tasarimina benzemis.

youtube un yeni hali iğrenç bir şey zaten eski hali daha güzeldi google baya bir saçmalamaya başladı

Karşılarında rakip olmayınca kafalarına göre takılıyorlar.

vimeo atak yapmaz. vimeo içerik kalitesi olarak kat kat üstün zaten. Çer çöp komikli videolar için değil daha ziyade sanatsal çalışmalar ve belli kalitede videolar içeriyor. youtube alternatifi olarak dailymotion var ama arkasında sağlam bir firmanın durması lazım. Bir aralar metacafe vardı o da adult siteye dönünce yalan oldu..

Bi rahat bıraksınlar artık. Eklentiler uyumsuz oluyor böyle ikide bir oynadıkları içln.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir