YouTube yepyeni bir sistem ile geliyor

YouTube'da video izlerken çoğumuzun sinirini bozan bu durumdan kurtulmak için para verir misiniz?

  • Ertuğrul Süngü
Reklam görmemek, para isteyecek
Haber birçok mecra tarafından doğrulandı

İnternet üzerinden video izlemek, günümüzde insanların vazgeçilmezi konumunda. Pek tabii konu video olduğu zaman akla ilk gelen isim YouTube oluyor. Fakat geçen zaman içerisinde bu site üzerinden izlediğimiz videoların üzerinde bulunan reklamlar, birçokları tarafından can sıkıcı hale gelmiş durumda...

Fortune ve The Guardian'dan yayınlanan bir habere göreyse, Google tıpkı Spotify gibi paralı üyelik sistemiyle çalışan yepyeni bir müzik servisi sunmaya hazırlanıyor. Haber içerisindeki en dikkat çekici noktaysa, bu yeni sistem ile birlikte YouTube üzerinde bulunan reklamarın tarihe karışacak olması. Fortune, yayınlanan yeni rapora çoktan inandığını gösteren bazı açıklamalar yaptığı gibi, aylık ücrete tabii olacak olan yeni sistem, YouTube üzerinde bulunan tüm reklamları engelleyebilecek.

Tam olarak nasıl bir üyelik sistemi geliştirileceği henüz bilinmiyorken, Google'ın sahip olduğu YouTube, daha önceki açıklamalara da bakılırsa, çoktan bu sisteme geçiş için hazırlıklarına başladı bile.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Adblock yeter

Saçma sapan şeyler. Yemin ederim saçmalık.

adblock yahut adblock plus kullanın. bedava.

izlemem daha iyi

tarayıcılardaki adblock eklentisi gayet iş görüyor. easy list ve fanboy's turkish listelerini eklerseniz eklentiden tam performans alabilirsiniz. ne youtube da reklam görüyorum ne de başka bir yerde. pop-up engelleme konusunda da 1 numara.

Türkiyede reklamlar zaten çıkmıyor. o yüzden şuan için bizi ilgilendiren durum yok. ilerde türkiyede reklamlar dönerse video içinde ozaman Adblock devreye girer :)

hadi google hayranları nerdesiniz?

Sen de yorum yaz