YouTube yetkilileri Bakan Yıldırım'la görüştü

YouTube yetkilileri Bakan Yıldırım'ı ziyaret etti: YouTube açılacak mı; açılırsa ne zaman açılacak?

YouTube yetkilileri Bakan Yıldırım'la görüştü

Alınan bilgilere göre, bir süre önce
buradaki haberimizde
bahsettiğimiz YouTube yetkilileri ve Bakan Binali Yıldırım arasında yapılması beklenen görüşme nihayet gerçekleşti. Youtube temsilcisi Cem Duna ve beraberindekiler, dün Bakan Yıldırım ile yaklaşık 1,5 saat kadar görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Duna, konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapamayacaklarını belirterek, "Görüşmelerimiz sürecek" dedi. Görünüşe göre, görüşmeden henüz bir sonuç alınabilmiş değil; ancak önemli olan, bir şekilde görüşmelerin başlamış olması...

Youtube internet sitesine erişim, 17 Ocak 2008'de Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesinin kararıyla engellenmişti. Engelleme nedeni olarak Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki, hakaret içeren videoların sistemden kaldırılmaması gösteriliyor. Ancak bakanlık, Youtube'un güvenlik belgesi alması ve vergi mükellefi olması konusunda da son derece ısrarlı. Kısacası şu an YouTube'un önünde 1 değil, tam 3 engel bulunuyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Alexa verilerine göre youtube ülkemizde zaten 5.sırada.Ayrıca youtube girmeyi sağlayan ktunnel gibi sitelerde ilk yüzde yer alıyor.Açmak için çalışma yapmalarına gerek yok zaten açık.

Türkiye'ye selam versen yakında onun bile vergisini alacaklar. Yaaa kolay mı öyle yu tubum benim :))

anma kastılar google versin yolladıgı adamlara versin youtube'da yetkili bir kullanıcı bu tarz video olduğunda direk türk yetkililer silsin

vergi mükellefi olmak için youtube'dan önce çevrimiçi oyunlar var. Son zamanlarda Türkçe oyunlar ve Türkçe dil desteği veren oyunlar artmaya başladı. Bunlar adam başı onlarca dolar alıyorlar ama vergi veriyorlar mı. önce onları denetlesinler, çünkü youtube kendi gösterdiği reklamdan para kazanıyor olabilir ama oyunlar nakit paranı alıyor.

Giremeyen var mı ki araştırdıktan sonra ?

Vergi mükellefi?? Hah bir youtube'dan vergi almadıkları vardı zaten. Hangi ülkede güzelim ülkemdeki kadar çok vergi var merak ediyorum. Onu bunu geçtim de youtube zaten bizler için yasak değildi ki. (VTUNNEL,KTUNNEL... :) )

e biz paşa paşa giriyoruz zaten hiç yorulmasınlar

çokkkk da fifi ben youtube giremiorum dien varmıdır acaba:D:DD:D

Ya bırakın uğraşmaya değmez. Giren giriyor zaten.

o değil geçen nasıl oldysa denk geldim hala ATAM'ıza hakaret edilen videolar var ve bu benim sinirimi çok kötü bozdu.Cem Duna önce o videoları kaldırın sonra gidin bakana ne konuşuyosuzanız konuşun.

YouTube a haksızlık, o zaman her site vergi mükellefi olsun.

bence youtube yetkilileri bu gibi bir ülkenin simgesi haline gelmiş insanların videoları yüklenirken kontrol etmeli ve derhal silmelidir.
eğer bunu yapabilme kabiliyetine sahipse ve bunu yapmıyorsa o ülkeyi ' ti ' ye almıyor demektir. Tabi o ülkenin vatandaşları ve yetkilileri bu olaya sorumsuz kalmayacaklar bu gibi yasaklama olayına gidecekler. Şimdi burda biraz düşünelim

bence hiç taviz vermesinler esek gibi vercekler tabi vergiyi. giren giriyor zaten açmasalarda olur. kimse bişey kaybetmez(youtoube hariç)

youtube niye boşuna uğraşıyorsunuz ki biz zaten sorunsuz giriyoruz size.bizi yasaklar durdurabilir mi ya.

öncelikli husus youtube un açılması olmamalı, ülkemize ve Ata'mıza hakarete edici gerçek dışı videolar var önce onlar kaldırılsın

youtube vergi verecekse (ki ne vergisi verecek o ayrı mesele) türkiyeden girilen her yabancı kaynaklı site yüz görümlüğü vergisi versin olsun bitsin. hem diğer sitelere haksızlık olmaz (facebook, orkun, frienfeed gibi...) hemde ülkemiz bi gelir kapısı daha açar fenamıı ?????

benim forum sitem içinde vergi alırlar allah bilir

"öncelikli husus youtube un açılması olmamalı, ülkemize ve Ata'mıza hakarete edici gerçek dışı videolar var önce onlar kaldırılsın"
Söz konusu videoları seyretmedim. Ancak hatırladığım kadarıyla bu videolar Atatürk'ün eşcinsel olduğuna dair iddiaları içeriyor.
Diyelim ki Atatürk eşcinseldi. Bu yüzden O'nu sevmekten, O'na saygı duymaktan vaz mı geçeceğiz?

"benim forum sitem içinde vergi alırlar allah bilir"

para kazanıyosan tabiki vergini vereceksin. Ne yani yabancılar istediği parayı kazansın sonrada eyvallah mı desin devlet.

Ben giriyorum Sizde girin :D :D

YouTube kapalı mı yha hiç haberim yok. :D :D DNS ile oyna yeter yha. :D :D

youtube a girmenin en iyi yolu hosts olayı :)) youtube jacker 3 bunu sizin yerinize yapıyor.dns de güzel bir yöntem ama her zaman işe yaramıyor son çarede proxy kalıyor :) tabi sadece youtube için değil tüm siteler için olay böyle

Google ve Youtube Turkiye'den kazandiklari reklam gelirlerinin vergisini vermesi gerekiyor bir tek biz mi esegiz o kadar vergi veriyoruz yaptigimiz is icin hem dunyalar kazansinlar hemde vergi vermesinler ne guzel.

Arti bu icerik olayini kullanicilarin denetleyebilmesi gerekiyor diye dusunuyorum sonucta belli bir oranda kullanici icerikten rahatsiz oluyorsa otomatik olarak icerik engellenebilir sanirim buda en iyi cozum olur. Cok zor birsey degil yapilmasi

valla farketmiyor bu saatten sonra ama youtube vergi ödemeli çünkü reklamdan iyi para kazanıyor ama açılmasınıda şu sebebten desteklemiyorum para hırsı olan bazı kişiler birçok videoyu sildirecektir buda çok yanlış ...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play