YouTube'a ayda 1 milyar kullanıcı yetmedi!

YouTube, ayda bir milyar ziyaretçi almasına rağmen kötü kaderinden bir türlü kurtulamıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube'a ayda 1 milyar kullanıcı yetmedi!

Yeni bir rapor YouTube'un milyarlık görüntüleme rakamlarına rağmen neredeyse hiç kar elde edemediğini ortaya çıkardı.

Wall Street Journal'ın raporuna göre YouTube, elde ettiği 4 milyar dolarlık gelire rağmen kayda değer bir kar elde edemedi. YouTube'un Google'ın reklam satışlarının sadece yüzde 6'sını oluşturduğu söyleniyor. Neredeyse her yerde YouTube videolarına ve bağlantılarına rastladığımızı düşündüğümüzde bu durum, oldukça şaşırtıcı.

Ancak araştırmaya göre sorun, tam da burada yatıyor. Kullanıcıların çoğu, YouTube videolarını siteyi ziyaret ederek değil, sitelere gömülü videolar yoluyla izliyorlar. Çoğu kullanıcı ise YouTube'a düzenli olarak girmiyor; sitedeki görüntülenmelerin yüzde 85'ini ziyaretçilerin sadece yüzde 9'u oluşturuyor. Siteyi düzenli olarak ziyaret eden bu yüzde 9'luk bölümün 18 yaş altındaki gençlerden oluştuğu söyleniyor.

Ancak Google, bu durumu değiştirmek için çalışıyor. Yeteneğe önem veren firma, içerik üreticilerine ödüller dağıttığı gibi, orijinal içerikler için yüzlerce milyon dolar harcıyor. Bunun yanında Google, yeni müzik akış hizmetinden de umutlu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Bazı hizmetleri ücretli yapsınlar. Spotify gibi ücretli bir müzik hizmeti verebilirler.

@26 Şub 2015 23:58 ücretsiz o kadar site varken reklam gelirlerini hiçe sayıp ücretli yapamazlar aşırı kullanıcı kaybı olabilir

@26 Şub 2015 23:58 xaten ücretli müzik hizmeti verecekleri haberi yayınlanmışken.... ah bir de araştırsanız !

8 katrilyon kazanmışlar yinede ağlıyorlar gözleri doysun içim acıdı vallahi arkadaşlar hepimiz yardım kampanyası başlatalım 5-10 lira gönderelim yazıktır günahtır :))

çok üzüldüma aglıcam 8 milyar çok az :D

@27 Şub 2015 18:23 aynen 8 milyar dolar cok az

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play