YouTube'a kartlar geliyor!

YouTube, videolarda kutucuklar içinde gösterdiği açıklamalar için önemli bir yenilik yapıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube'a kartlar geliyor!

YouTube, video içeriği sahiplerine uzun süredir videolara tıklanabilir metin ekleme olanağı sunuyor. Şimdi ise YouTube, yaptığı bir duyuruyla "Kartlar" adındaki yeni bir ürüne geçiş yaptığını, bu yeni işlevin zaman içinde açıklama notlarının yerini alacağını söyledi.

Mobil ekranlar dahil farklı ekranlarda çalışmak üzere tasarlanan Kartlar, YouTube tarafından evrimsel bir gelişim olarak tanımlanıyor. Kartlar, açıklamaları Google'ın diğer hizmetlerinde da kullanılan kartlara benzer bir stile sokarken, onların içerisine daha çok bilgi sığdırabilecek.

Dün itibariyle sunulan 6 yeni karta Video Düzenleyicisi'ndeki Kartlar sekmesinden ulaşılabiliyor. Kartlar, izleyiciye önce küçük bir bant biçiminde, birkaç saniyeliğine gösteriliyor. Bu sırada izleyici, tıklayarak karta direkt olarak ulaşabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Gecen bir video izliyorum 45 dk video 20 dk reklam gösterdi. Tvleri geçti bu youtube, daha video izlenmez onda. Yok reklamı geç diyebiliyorsun ama yatağa uzanıp izliyorum kardeşim kablosuz maus mu alim sırf reklamlar için :D

Reklam sevmeyenlere tavsiye yukleyin ben cok uzun zamandir kullaniyorum super... Magic actions for youtube

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play